1xPoškození tábora - kdo zaplatí

Od: Datum: 03.09.12 11:01 odpovědí: 3 změna: 03.09.12 19:20

Dobrý den, před nekolika mesíci jsme byli na kurzu kdy jsme si pronajali cely areal tabora, v prubehu se nam ale stala takova nemila vec a to, že nam nekdo cizi (pravdepodobne vyrizovani učtu mezi konkurečnimi tabory) zničil jednu z budov ktere tam byly, vznikla škoda presahla 15 000. Chtel bych se Vás zeptat, kdo je za ní odpovědný, zda nájemci a pokud ano, tak zda mají nějakou šanci "bránit" se, když danou škodu scela zjevně nezapříčinili.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.12 11:50

Důležité je co je psánou ve smlouvě o pronájmu. Jestliže to tam není řešeno je to váš problém. Pokud tábor nemá pojištěný majitel, měli jste se to pro tento případ pojistit.

Ke škodě došlo za vašeho užívání, tudíž odpovídáte za vzniklé škody.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 03.09.12 12:12

Dobrý den.

Obávám se, že Zakus má pravdu. Těžko budete majiteli dokazovat,kdo škodu způsobil nebo míru zavinění. Prostudujte smlouvu o pronájmu. V některých případech se předem platí záloha pro případné poškození. Pokud se někdo cizí do areálu dostal a poničil budovu, měli jste ihned volat polici.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 03.09.12 19:20

Ron má 100% pravdu s tou policií. Objekt je pravděpodobně pojištěn a se zápisem od policie se s pojišťovnou i s majitelem vyjednává daleko snáze než bez něj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.