Daňové příznání člena SVJ

Od: Datum: 26.01.13 17:39 odpovědí: 2 změna: 26.01.13 18:47

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu, zda je nutné do daňového přiznání uvádět příjem z výplaty člena společenství vlastníků jednotek. Příjem činí 9 600 Kč za rok. V tuto chvíli mi roční daňové příznání dělá zaměstnavatel, jelikož jsem do teď příjem z SVJ neměl. V práci mi bylo sděleno, že mi již daňové příznání dělat nebudou. Někde jsem četl, že příjmy do 20 000 Kč za rok se do daňového příznání nemusí uvádět. Je to i tento případ?

Děkuji

abc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 26.01.13 18:11

Obávám se, že osvobození od daní do čásky 20 t se vás netýká.

Záleží na tom, co máte ve smlouvě. Taky vám může být odměna vyplácena již zdaněna srážkovou daní a pak se tento příjem opravdu nikde neuvádí. Mrkněte do smlouvy.

U osvobození od daní do 20 t isíc se jedná o příležitostní, nepravidelný příjem např za výpomoc, přebytky ze dvora, zahrady...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ron*
Datum: 26.01.13 18:47

Dobrý den.

Zaměstnavatel nemůže provést roční zúčtování daňových záloh tomu, kdo měl jiné příjmy vyšší než 6.000 než příjmy od zaměstnavatele. V takovém případě si tento poplatník podává daňové přiznání sám na finančním úřadě.

V případě, že tento vᚠpříjem byl zdaněn srážkovou daní, daňové přiznání podávat nemusíte, srážková daň je konečná, do ročního zúčtování nevstupuje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.