Je nějaký způsob jak dostat své peníze?

Od: Datum: 02.09.12 17:11 odpovědí: 7 změna: 25.09.12 11:53

Dobrý den, chtěl bych radu zda někdo nemá podobnou zkušenost a jak ji řešit. Před nedávnem jsem dostal darem rodinný dům v horším stavu před rekonstrukcí bohužel na přesnou polovinu s bratrem. V zimě se rozpadla střecha a tak aby dům nechátral více rekonstrukci jsem uspíšil do domu investoval něco přes 300 tis. kč a nepočítaně hodiny práce. Můj bratr nemá zájem zaplatit část investice ani nebyl ochoten připojit ruku k dílu. Tzn. na stavbě nebyl ani jeden den. Je nějakým právním způsobem možné dostat z něj část peněz? Jelikož chápu že mu vyhovuje že mu někdo opraví dům který bude chtít využívat, ale mě se tohle jednání nelíbí. děkuji za radu Radek

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.12 22:47

Zkuste se s podklady obrátit na právníka. Ale obávám se, že jestli oprava nebyla nezbytně nutná, že od bratra nic vymáhat nemůžete.

Od: buss®
Datum: 02.09.12 23:03

Ano, bylo-li to nutné ale půjdete s tím k soudu?

Ohodnoceno: 1x

Od: zombii1
Datum: 22.09.12 09:59

no když půjde do tuhého tak půjdu. ten člověk pro mě nikdy nic neudělal jen samé problémy

Datum: 24.09.12 12:18

obecně se investice do věci podílovém spoluvlastnictví dělají na základě dohody spoluvlastníků, ovšem v případě "nezbytných" investic, můžete dodatečně požadovat poměrnou náhradu vynaložených nákladů dle spoluvlastnických podílů (v tomto případě 50%)..

chce to ale posoudit každý případ skutkově zvlášť, proto doporučuju se obrátit na vhodného advokáta

Datum: 25.09.12 07:03

Pokud byl dům nějaká ruina na utopení spousty peněz a navíc napůl s člověkem, o kterém víte, že dělá problémy, asi bych dar nepřijala a nešla do toho. Nebude to nikdy dělat dobrotu. A nikdy se nedomluvíte, pokud ten druhý nebude chtít.

Jenže je pozdě bycha honit, tohle rozhodnutí mělo přijít dřív. Škoda, Jaga.

Ať je bratr,, jaký je, bylo by mi značně nepříjemné se soudit se svým blízkým příbuzným. To to raději mělo spadnout. A měli byste kulový oba, Vy jste do toho nemusel dávat plno peněz a použít je rozumněji.

Od: zombii1
Datum: 25.09.12 11:53

asi nejlepší rada... bez vás bych na tohle nepřišel. Bohužel se to již stalo a chci to řešit ne se vracet k tomu co a jak by bylo děkuji

Od: dobryradce*
Datum: 25.09.12 10:20

Dobry den, presne tak, nejlip obratit se co nejdrive na advokata a neponechat zbytecne plynout promlceci dobu. Pokud ma bratr nejaky majetek, tak se mozna po porade se svym advokatem vzpamatuje uz po predzalobni upomince. Jeho jedna polovina totiz znaci nejen jeho miru na pravech (napr. uzivat predmetny dum), ale i povinnostech (napr. hradit opravy predmetneho domu). S pozdravem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.