Jak řešit spoluvlastnictví 1-4/6 +2-1/6

Od: Datum: 02.09.12 10:42 odpovědí: 1 změna: 06.09.12 15:33

Dobrý den,

prosím o fundovanou radu jedná se o spoluvlastnictví jak už je výše uvedeno. V nemovitosti žila družka s druhem / ROZVEDENÝ 3 děti / po dlouhých 30 roků. Při koupi nemovitosti jej neprozřetelně nechala napsat na domek v poměru jedné poloviny aniž by takovou sumou přispěl. Za ty roky ona nemovitost zhodnotila ze svých prostředků bez jeho fyzických i finančních aktivit. Na radu dětí A´t si nechá podepsat sebou vložené investice do nemovitosti od druha mávla rukou. Ona byla ve vztahu o rok starší a pracovitá.On slušmě řečeno své zájmy nechce mi definovat, byla to dohozená známost, o kterou slušný člověk nezavadí.

Bohužel se neprovdala a on před 4 roky zemřel bez závěti. Plynule navázalo dědické řízení , kde se samozřejmě přihlédlo k I. dědické skupině a dětem připadly každému 1/6 nemovitosti. Rodina družky se na pracech nemovitosti podílela a nikdy z rodiny druha nikdy nic. de fakto ani o svého otce nejevila rodina zájem / jak už tak bývá/ bylo tak tak nějak navzájem za ty roky max 3 návštěvy za účelem,, finanční turistiky,, Je mi jasné , že je velmi pozdě rodina družky se snažila věc řeštit u notáře včetně finačního ošetření, ale co uděláte s tvrdohlavým, starším člověkem, / teď prosím nehodnoťe v ztah druh byl sobecký preferoval pouze sebe i čase kdy byla v nemocnici ia družka spíš poddajnější vůči němu / Ona dnes trpce lituje, a je velmi mrzutá že neposlechla své děti a vnoučata. Užívá léky na srdce a na nervy byla držitelkou TP jedna ledvina od narození porozpadaly se jí rodinné vazby, kdo by měl chuť udržovat blízký vztah k někomu kdo podrazí rodinu.

Tímto tento velmi smutný příběh nekončí. Omlouvám se za rozsáhlost a děkuji za trpělivost.. Za celé ty dlouhé roky jí spousta známých upozorňovala a´t si vše dá dopořádku včetně nejlepší kamarádek. Bezvýsledně. ...Vyplatí jej , vdá se , ale hlavně jedná včetně notářky...

Proběhlo dědictví a všem 3 dětem připadla dle zákona 1/6 nemovitosti. Potud je vše jak má být. Ovšem až na to, že k celému procesu jednání byla vyzvána pouze ona znalecký posudek nemovitosti, výpis . Děti se nezajímali cituji ,,ve vší úctě ,, jak se oháněl syn druha v dopise, kde porcoval medvěda... Po jeho otci zbyly pouze obnošené svršky pohřeb uhradila družka ze svého a nikdo z pozůstalých na pohřeb nepřišel ani se nepozeptal zda něco nedluží. Ráda by vynaložené prostředky od nich získala nazpět v dnešní pro ni složité situaci... Oni se postavili k vyrovnání jako, že odečte od jejich dědických podílů. Ovšem výše aktiv a pasiv je v dědickém řízení rozdílná nepochopili text...

Než proběhlo dědické řízení zcela neohlášeně se druhovi děti objevili o svátcích u svých bývalých příbuzných , s tím, že by rádi viděli místo, kde je pochovám. Družka nebyla pro ně zajímavá. Jejich tetě se to zrovna ani nehodilo měla návštěvu.

Nyní, ale k věci cca měsíc po dědickém řízení najednou družce přišel uřední dopis zákaz nakládání s nemovitostí z důvodu návrhu na exekuci. Naprostý šok pro osobu, jež vždy vše měla včechny účty srovnané ihned. Exekuce se týkala povedené dcery a jejího manžela. Rodina družky nic netušíce celé ty dlouhé roky.

V kostce vysvětlení exekuce:

Pan rádoby podnikatel/ manžel jedné z dcer si vzal v bance úvěr a neplatil jej. za tři roky proběhl soud v době kdy přišel exekuční příkaz na nemovitost uběhlo 7 roků od soudu. Po deseti by bylo promlčeno. Nevím v tuto chvili, která varianta je vhodnější, nejspíše žádná. Jelikož pokud vlastnili byt tak jej převedli asi na neteř...Domněnka

Dle info z Exekutorského úřadu uhrada 323,- jednorázově Inofrmace absolutně žádná spolupráce s EÚ. Exekutorskou komoru se absolutně nedalo kontaktovat...

Dle vyjádření dcery něco málo jsem ze záčátku platili v žádném případě nechtěla uvést kolik.

Finální suma na přikazu byla na protočení panenek *zed*vůči půjčené částce.

Z povinných se po kontaktování stali mrtví brouci. Družce zbyly oči pro pláč... náseldovala mašinerie Policie, kde bylo doloženo, exekutorský úřad, kde nebyla družka povinna, takže komunikace velmi vázla, půl roku tvrdých nervů jednání u právníků kvůli dluhů povinné. Družka se snažila získat zpět jednu ZADLUŽENOU1/6 nemovitosti. Byl to obroský nápor zbytečný pro starobní důchodkyni a její rodinu. Její příbuzná se zhroutila z vyčerpání organismu 43 kg užila si pobytu v nemocnic kde jí šlo o život prakticky o hodiny.

Po půl roce následovala dražba 1/6 . Nechci posuzovat jednání exekutorského úřadu a jeho vazby...

Jisté je, že v den dražby se povinná ani zbytek rodiny neukázal. Naopak dostavil se včetně družky dva zájemci jeden vešel rovnou do místnosti a druhá dvojice mužů v černém s exkluzivnímí hodinkami dorazila netradičním vozem.

Pravník rozklepané družky viděl, že je zle ,tak s dvojici zavedl hovor. Pokud zavětřila zájem najednou byl velmi ,,,vstřícmá,, vy už tam žijete tak dlouho , tak my budeme tak hodní nějak domluvíme. POKUD NÁM DÁTE TOLIK A TOLIK TAK NEBUDEM PŘIHAZOVAT. Proběhlo i podobně medii.

Záleží na dalším zájemci... Takže družku celá ta legrace ve finále stála ještě více. Podpořila muže v černém o to kolik si řekli.

Když se trochu uklidnila tak zbyvající 2 dědici poslali prostřednictvím advokáta dopis kde, žádají zrušení spoluvlastnictví. Podotýkám, že daně z nemovitosti hradila pouze družka na výzvu nereagovavali. Advokát, sdělil po celém tomto martýriu, že by se měla s mini vyrovnat dohodou. Vyhrožoval jí prodejem nemovitosti...

Ona je většinovým vlastníkem vlastní 4/6 a najednou si vzpomněla kdo pomáhal /a pozdě myslí na vnoučata v pronájmu /vlivem okloností se rodima byla nucena řešit situacii dle jejich možností.

Zajímavým momentem je , že suma , v dopise advokáta jem poměrně vyšší než byla vyznačena v dědickém řízení. cca o 150 000,- vyšší. Navíc družku žádají aby napůl s nimi uhradila soudní odhad + soudní náklady. Ona , ale přece nic nežádá?

Na schůzku s advokátem donesla soudní odhad cca rok starý, kdybyl proveden odhad nemovitosti exekutorským znalcem , kde jsou patrny známky užívání a opotřebení nemovitosti.Cena je samožejmě reálná a rozdílná...nižší

Cena nemovitosti zanesená v žádosti o zrušní spoluvlastnictví je velmi navýšení zřejmě plošný odhad, dle lokality . Oproti odhadu z exekuxe až 3 násobek fyzycký odhad nebyl proveden. Dle sousedů se jeden z dědiců potuloval s nějakým čkověkem kolem budovy a pokukoval a zapisoval.

Dům potřebuje celkovou rekonstrukci včetně rozvodů topení, elektřiny, střechy, popraskané stropy , revize komínu, plot, plyn - karma asi by toho bylo více jen tak co mne napadlo. Od dědického řízení byla snaha neinvestovat i když družka drobnější opravy provedla ze svého, výměna nových plastových dveří a oprava střechy na garáži Z VLASTNÍCH PROSTŘEDKŮ.bOHUŽEL

Nyní je v zoufalé situaci neví jak dál bez prostředků, pod psychickým tlakem nespí dávkuje si nitroglicerin .Druh jí pouze přispíval na domácnost. Ostatní měl pro svouji spotřebu... kolikrát ještě po ní požadoval vše si utratil. Jeho děti se domnívají mylně, že družku z abezpečil. v době života s jejich matkou vlastnil nemovitosti tu následné po rozvodu prodal a prostředky použil pro svou potřebu alkohol a gigarety. V té době jej tato družka ůbec neznala nežila s ním nevěla, že existuje poznala jej až po 10 letech a to již peníze neměl. Dědici se dále opírají o prostředky z nemovitosti, kterou vlastnili rodiče druha/ jejich otce / Otec/ rozdílnýod druha/ druha byl velmi pracovitý v důchodu postavil dům. Jelikož měl 3 syny a 2 meli rodinu a třetí žil s družkou ve výše jmenované nemovitosti.

Rozhodli se na stará kolena dům v 70 letech prodat výtěžek nevím možná 300 000,- rozdělit mezi své syny. Každý z jejch synů s nimi naložil dle svého uvážení. Druh nijakým způsobem družku z těchto prostředků nefinacoval. Použil pro svou potřebu.

Bohužel jeho rodiče už nežijí nelze doložit. Myšlenkové pochody dětí jsou vskutku unikátní.Děti pouze spekulují. o život svého otce nejevili zájem.

Družka vlastnila po rodičích domek, upozorňuji, že stavení potřebovalo rozsáhlou rekonstrukci, údajně se dle nich podílel na opravách vlastníma rukama, což je nehorázný nesmyl. Nemovitost již nevlastní. Nikdy jej tam sousedé neviděli, že by cokoliv dělal. naopak v místě bydliště sousedé mohou,, pracovitost ,,doložit.

Existuje znalecký posudek nemovitostidomku po rodičích družky.

Při jednání s advokátem se družka vyrovnání nebrání, bohužel všechny své dostupné prostřeky použila na nákup nemovitosti v dražbě. Takže...aneb jak se dostat na dno ...Slíbila cosi, že by s nimi ráda do roka vyrovnala, ale z čeho?

Vzhledem ke svému pokročilému věku a zdravotnímu stavu a době života strávené v nemovitosti lze brát zřetel na spoluvlastnictví a jeho řešení?

Vhodnější se jeví , aby protistrana si vzala uvěr a vyplatila ji z nemovitosti. Jedno z dětí v minulosti projevilo zájem bydlet, v současné době má asi úvěr, snad by šlo přehypotékovat? Družka jinou možnost bydleni nemá. Její rodina si nepřeje se celou záležitosti již zabývat a být nějakým způsobem spojována do budoucna. Velmi bolestné sebezapření...*plac**modla*

Rodina družky po sledu události družce nejeví ochotu pomoci...nedivím se ...

omlouvám se za chaotiskou posloupnostm ale jedná se o skutečně horový velkofilm snad to vše bude alespoň trošku srozumitelné.

Lze se někam obrát, jak najít řešení?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 15:33
avatar

Příspěvek je jako román od světoznámé spisovatelky,ale skutečnost bude jednodušší.V katastru nemovitosti bude zapsán vlastník,nebo spoluvlastníci.Z tohoto údaje je potřeba vycházet.Pokud budou spoluvlastníci souhlasit s finančním vyrovnáním,pak je tu cesta pro toho,kdo chce nemovitost obývat,pro sepsání smlouvy,případně dohody o smlouvě budoucí.Dobrý právník poradí o způsobu vyrovnání.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.