Czech Taxi nezaplatila , jak dostat své peníz

Od: Datum: 02.09.12 01:23 odpovědí: 6 změna: 08.04.14 14:35

Zdravím.

Tak jsem krátce , 2 a půl měsíce , pracoval pro firmu - Czech taxi service (majitelé Jiří a Tomáš Chlustina - Praha) , jako řidič smluvní přepravy osob. Potřeboval jsem si nutně přivydělat trochu peněz. Složil jsem při nástupu kauci 5000,-kč , používal jsem pro jejich zakázky své auto , platil jsem naftu a doufal v malý přivýdělek.

Poté co jsem skončil mi nevrátili ani akontaci 5000,-kč a ani mi nezaplatili - naftu a výdělek . Jen jsem slyšel ať počkám , že mi zaplatí. Jenže je to už půl roku a stále nic. Dělá to dohromady asi 20.000,-kč.

Nejhorší je že jsem si ještě spoustu peněz musel napůjčovat abych měl na akontaci kterou požadovali a na naftu kterou jsem projezdil na jejich zakázkách.

Bohužel když jsem tam začal , tak na internetu o nich nic nebylo , zato teď je tam toho spousta , to že neplatějí dělají běžně. Peníze si zřejmě nechávají pro sebe.

Nemáte někdo radu nebo tip , nebo nějakou zkušenost , jak z takovýchto "lidí" kteří se nestydí obírat ty nejchudší , jak z nich ty peníze dostat?

Děkuji Standa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.12 01:31
avatar

Žeňte to k soudu. Je to více jak 5 000kč, takže už to není přestupek, ale trestný čin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.12 03:08
avatar

no jo, ale to si tazatel bude muset zase půjčit. . . na advokáta, soudní poplatky atd.

trestný čin? soud (tedy spíše tazatel) by musel prokázat. v tomto případě prokázat úmysl. zásadní je, jakou měl tazatel s firmou smlouvu.

pro tazatele: pokud je vás takto poškozených více, zkontaktujte se a postupujte společně. také to sice něco bude stát, ale bude to účinnější. papír od soudu možná dostanete, ale peníze? těžko říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa*
Datum: 05.09.12 03:08

Díky za odpověď.

To je právě to.Někde na internetu jsem četl že už na ně někdo trestní oznámení podal , ale to je asi na dlouho a otázka je , jestli z nich nakonec ty peníze dostanete.

Datum: 03.09.12 01:06
avatar

Na základě čeho jste pro ně pracoval a o jakou kauci šlo?

Máte od firmy objednávku? Vystavil jste jim fakturu? ...

Nebo šlo o práci na černo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa*
Datum: 05.09.12 03:04

Dobrý den.

Děkuji za odpověď.

Šlo o - Smlouvu o nájmu a spolupráci. (Nešlo o práci načerno).

Kauce se skládá hned na začátku za zapůjčený telefon na zakázky.

Ovšem telefon jsem jim vrátil , dostal potvrzení o vrácení , ale akontaci prý vrátí údajně s konečnou výplatou , tu ovšem jak je vidět , zaplatit nechtějí.

Jde mi právě o to jestli někdo neví o jednodušším a rychlejším způsobu jak z nich mé peníze dostat.

Od: styf
Datum: 08.04.14 14:35

Tak to nejsi jediný kdo takhle dopadl. I mně se to stalo. Na Chlustiny nic neplatí, dluží kam se podíváš. Jediné co můžeš je podat žalobu k soudu. Já jsem to nakonec udělal, žalobu jsem si sepsal sám, podal k soudu a po mnoha ugrencích soudkyně vydala rozsudek pro uznání dluhu a to bez nařízeného jednání. Nyní čekám na nabytí právní moci (konec dubna 2014). A pak EXEKUCE. Jo, na každý prase se někde vaří voda.

Stýf

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.