Mám velký problém

Od: Datum: 30.08.12 17:30 odpovědí: 5 změna: 01.09.12 11:23

Je mi 11 jsem strašně moc vyspěla menstruaci mám už dva roky.Těd tenhle rok v dubnu jsem to naposled měla a pak tři měsíce nic v nemocnici jsem zkolabovala když jsem byla na návštěvě u dědy který v nemocnici ležel.Rodiče nechtěli abych šla na gynegologyi.Když jsem jela autem musela jsem mít kinedril strašně mě boleli vaječníky a zvedal se mi žaludek jak se tato nemoc jmenuje a co mám dělat

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 17:45

Navštívit lékaře.

Datum: 30.08.12 18:17

Rozhodně jdi k dětskému gynekologovi.

Datum: 30.08.12 18:28

Opravdu podivní rodiče, pokud nechtěli, aby dcera šla k lékaři. Seber se a běž co nejdřív, může to být klidně něco vážnějšího, třeba zánět a tady to nevyřešíme.

A pokud jsi zkolabovala i v nemocnici, mohli si toho tam také všimnout a rovnou tě poslat na gynekologickou ambulanci.

Datum: 01.09.12 11:00

Rodiče nechtěli protože kdyby mi něco dělali v čůracím orgáně tak já bych řvala nakonec mi doktorka dala něaký prašky ale já se bojím že se to vrátí.A navíc rodiče chtěli jít se mnou na gynegologii ale já jsem nechtěla a v nemocnici táta nevěděl že se musí na gynegologii on si myslel že je to z toho že málo piju ale já jsem pila hodně

Datum: 01.09.12 11:23

V čůracím orgání se vrtaj urologové, gynekologové lezou trochu vedle ;) Jinak myslím, že dětští gynekologové zas až tak moc dovnitř nelezou, v podstatě nemají jak. Maximálně ti tak tenkou štětičkou udělají výtěr, jestli nemáš nějaké brebery (pokud máš výtok), ale v tvém případě spíš prohmatají bříško a udělají přes něj ultrazvuk (nevím, jestli znáš - nagelovanou sondou ti budou jezdit po břiše a v počítači uvidí obrázek, jak to vypadá zevnitř).

Jinak zkolabování nebo zvedání žaludku při jízdě autem vůbec nemusí souviset s gynekologií, to druhé je vlastně docela obvyklý neduh, který trápí hodně lidí, aniž ti by měli nějaký zdravotní problém. Vaječníky někdy bolí v době ovulace a je to taky normální. Pokud bolí častěji, bála bych se třeba zánětu, cyst či vážnějšího problému a vyšetření by bylo na místě. Co se kolabování týká, i to může být v dospívání běžné, nemusí jít o nic závažného. Nicméně pokud nechceš ty nebo rodiče na gyndu, zkus nejdřív navštívit svého dětského lékaře, kolabování může být třeba z nízkého tlaku, nebo špatného krevního obrazu, lékař by ti mohl provést základní vyšetření (krev, měření tlaku). MMCH v krvi by se projevil i případný zánět. Ale jestli se ti to stalo jednou a jestli třeba bylo hodně vedro, tak bych to já osobně neřešila, až kdyby se to opakovalo.

Jinak menstruace v tomto věku nemusí být ještě pravidelná, takže to, že vynechá, samo o sobě problém neznačí. Vzhledem k tvému věku tedy předpokládám, že těhotenství je vyloučené, protože pokud z jakýchkoli důvodů není, je na místě zakoupit v drogerii těhotenský test.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.