Jak získat stipendium do zahraničí?

Od: Datum: 31.08.12 17:57 odpovědí: 3 změna: 01.09.12 07:59

Dobrý den, letos budu prvním rokem studovat gymnázium. Zajímalo by mě, jak je to se stipendii. Nic blíže o tom nevím. Jak se dá vůbec takové stipendium na studium do zahraničí dostat? Aby vše hradila škola nebo stát? Musí být na to nějaké extra dobré výsledky, nebo se musí zažádat? A když už tedy to stipendium je, tak na jak dlouho a jak to vůbec probíhá?

Katarina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.12 01:37
avatar

Myslím, že stipendium pro studium v zahraničí lze získat až při studiu VŠ.

Studium v zahraničí - jak získat stipendium

doplněno 01.09.12 01:39:

Tady se zmiňují i stipendia pro studenty středních škol (Olomoucký kraj)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.09.12 02:08

Osobně neznám nikoho, kdo by takové stipendium měl, naše střední rozhodně nic takového nenabízela.

Vím o lidech, kteří na rok střední přerušili a na vlastní náklady takto někde studovali. Po návratu buď šly do nižší třídy, než jejich spolkužáci, nebo dělali rozdílovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 07:59
avatar

Katarino, mícháš dvě věci dohromady. Některé střední školy nabízejí stipendia, ale je to většinou u škol, kam studenti dojíždějí třeba i 200 km, "obyčejné" gymnázium je myslím dávat nebude. Některé školy dávají stipendia za výjimečné studijní výsledky.

Na vysokých školách už jsou stipendia běžnější, ubytovací, sociální, prospěchové...

Ale co zřejmě zajímá tebe, je výjezd do zahraničí. Nevím, zda to dělají i SŠ, ale u nás na VŠ to probíhá takto: Je vyvěšen seznam škol, se kterými škola spolupracuje. Když si školu vybereš, musíš se přihlásit do výběrového řízení, napsat motivační dopis a předvést před komisí své jazykové znalosti. Toto se jmenuje program Erasmus.

Až do letoška to bylo tak, že ti prakticky celý pobyt platila škola. Teď jsou nějaké změny - kamarádka jede na semestr do Itálie a dostala "pouze" kapesné 700 Eur.

Navíc - předměty, které se v zahraničí studují, naše škola uznává pouze jako doplňkové (volitelné - pouze za 2 kredity), a všechny předměty, které člověku utečou v semestru, kdy je pryč, si musí nahrazovat, často o prázdninách, a všechny zkoušky udělat třeba za 14 dní. To je důvod, proč mě ke studiu v zahraničí nikdo nepřemluví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.