Vztah s holkou z rodiny?

Od: Datum: 31.08.12 00:07 odpovědí: 32 změna: 31.08.12 15:15

Dobrý den, trápí mě docela velký problém. Po dlouhé době jsem se dal dohromady s kamarádkou, která nosí stejné příjmení jako já, rozumíme si spolu a vypadá to tak, že si spolu začneme. Jenže matka mi vyrazila dech, když mi řekla, že patří vlastně do naší rodiny, sice něco přes koleno (můj otec s jejím otcem jsou bratranci), ale i přesto mi ji rozmlouvá a ty její kecy, že kdyby náhodou bych s ní měl dítě, mohlo by být postižené,apod...Vyznáte se v tom někdo? Mohl bych s ní míít normální partnerský vztah? Není to nezákonné? Snad mi někdo pomůže, moc bych to potřeboval, docela mě to trápí, děkuji všem.:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.12 00:13

Příbuzenství už je dostatečně vzdálené, aby to nebyl problém. Právně už vůbec ne, z hlediska genetiky snad leda pokud by se u vás dědila nějaká mizérie, pak by možná stála za úvahu návštěva poradny dřív, než byste se začali množit (- velmi nepravděpodobné). Ale tohle už je opravdu dost daleko - vůbec si z toho nedělejte hlavu Vzít se mohou dokonce i bratranec a sestřenice. (Podle zákona o rodině nemohou manželství uzavřít předci a potomci (otec s dcerou, dědeček s vnučkou apod.) a sourozenci (bratr se sestrou).)

doplněno 31.08.12 10:28:

Poradcům připomínám, že tazatel ani původně nevěděl, že jsou příbuzní. Není to tedy tak, že by po sobě začali pokukovat po létech strávených hrátkami s koníkem za gaučem na rodinných oslavách. Je to jen zajímavost, nic, co by mělo vadit.

Ohodnoceno: 7x

Od: offsummer
Datum: 31.08.12 10:13

Děkuji vám moc, spadl mi kámen ze srdce, pořád jsem na to myslel. Mám takový divný poct prostě, když si pomyslím, že mám rád holku, která patří do rodiny, ale rodina to pořádně ani není... Teď už jsem si to vyjasnil, díky Vám..:)

Od: askmenow*
Datum: 31.08.12 00:15

Nezákonné to není.

Osobně si myslím, že jste natolik vzdálení příbuzní, že není důvod, aby to mělo na případné potomky vliv.

doplněno 31.08.12 00:24:

Takže to problém t těhto důvodů není.

Co bych zvážila je to, jaký by měl váš vztah a případný rozchod (ve zlém) vliv na vztahy v celé rodině.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.12 10:16

Děkuji, váš příspěvek mi pomohl. Bál jsem se právě, jestli tam nebudou nějaké problémy se zákonem. A vztahy v rodině to nenaruší, jejich rodina vůbec nezná tu mou, myslím, co se týče její matky s otcem.

Datum: 31.08.12 00:18

Rychle vezmi rozum do hrsti! Toto bych akceptoval za předpokladu, že jste poslední dvě přeživší osoby, a je nutné zachránit lidstvo. Pochopení bych měl za skutečnosti, že jste natolik zoufalí, či negramotivní, že nevíte co činíte. U některých osob, které dávají přednost sexuálním půdům před samotným rozumem.

Pokud ona si to neuvědomuje, tak zasáhni ty. Pokud nebudeš k sobě přísný, selžeš, a podobné selhání bych osobně nechtěl mít na triku.

Pokud tě můj příspěvek urazil, věř, že to míním dobře. Jedná se o závážnou věc, kterou není moudré brát lehkovážně.

Datum: 31.08.12 00:19

V čem vidíte problém, smím li se ptát?

Datum: 31.08.12 00:29

Z etických, genetických a socialních důvodů partnerský vztah (manželství) mezi pokrevně příbuznými odmítám.

Soukromé stanovisko.

Datum: 31.08.12 00:36

Zrovna tohle je relativně vzdálené příbuzenstvo. V minulosti, kdy se žilo v menších, často izolvaných seskupeních, to bylo jistě velmi běžné. Velmi pravděpodobně i vy máte někde v minulosti takové předky... a taky žijete.

Pokud vím, neblahé genetické dopady u takovýchto případů nebyly prokázány.

Datum: 31.08.12 00:54

Přenášet dřívější styl života do současnosti? Ve zmíněném období se vyskytovali jiné podmínky života než dnes. Proč se bránit pokroku? Argumentace založena na podobných myšlenkách nevede ke zdárnému řešení. Už jen vzhledem k tomu, že se lidé neustále dopouští chyb, tak proč je opakovat?

I kdyby to bylo z hlediska genetiky přípustné, tak jsou tu stále dva důvody, které příznivci tak lehce nevyvrátí.

Datum: 31.08.12 01:05

Zrovna já nejsem nekritický vyznavač minulosti, přesto myslím, že zrovna zde je dobrou ukázkou toho, že to taky šlo.

Tvrdit, že vše co bylo je horší, než to, co je dnes, by přecijen taky nedávalo smysl.

Osobně to beru tak, že dnes máme v tomto ohledu více moností, než dříve, nikoli však je že nutné zcela bezhlavě zavrhovat ty původní.

Ani ostatní argumenty neberu jako směroplatné - neetické mi to nepřijde. Tečka. Netvrdím, že je to nejideálnější, ale určitě ne neetické.

Druhý váš "nevyvratitelný" argument mám trošku problém najít, pokud myslíte manželství, tak když shrnu všechny tři své původní myšlenky, nevidím v tom zásadní problém.

Jak říkám, bála bych se leda narušení vztahů v rodině.

Rozhodně se nechci hádat, koneckonců je to věc tazatele, jak se rozhodne.

A mimochodem, jsou mladí, stejně je velmi nepravděpodobné, že se přes známost dopracují až k svatbě a dětem.

Datum: 31.08.12 10:23

Taky mi to nepřijde neetické, ale potřeboval jsem radu od druhých. Vy tomu rozumíte asi více. Jinak je mi 20 a téé holčině je 19, takže mladí jsme..:) Uvidíme, kam to až dojde...:) Díky za vaše příspěvky...:)

Datum: 31.08.12 06:03

Když pújdeme do extrému, jsme všichni vzájemně příbuzní. Takže pozor, ať vás ani nenapadne se s někým seznamovat. Snad jen s návštěvníkem z jiné planety. :D

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.08.12 13:07

magdon: moje slova...*placni*

Od: buss®
Datum: 31.08.12 01:18

Neí problém, pokud nejsou nějaké genetické nemoci, které by se mohli eventuálně objevit. Upřesni si rodinný vztah, jak kdo s kým.

Datum: 31.08.12 10:27

No snad by nic nemělo hrozit..Ten rodinný vztah upřesněný mám..Matka mi hovořila, že její děda je bratr od dědy mého(toho jsem snad nikdy neviděl) a můj otec se kterým se už asi od 8 let nevídám je bratranec od jejího otce. Tudíž mi připadá, že vlastně skoro ani k rodině od taťky nezapadám..:)

Od: mita*
Datum: 31.08.12 07:39

Pocházím z velké rodiny,moje maminka má také několik sestřenic a bratranců,a jejich potomci byly vždy pro mě též příbuzní něco jako vzdálenější bratranci,ale pořád RODINA.Nikdy by mě nenapadlo k nim vzhlížet jako k potencionálním partnerům,naopak byla jsem vždy ochraňována ve smyslu "moje rodina".

Samozřejmě pokud Vám nevadí, možné genetické vady,byť minimální u potencionálních dětí,přes rozbroje v rodině,neboť každý nemusí sdílet vaše štěstí právě z "rodinných důvodů",jděte do toho.Zvažte všechna pro a proti,právě v případě rozchodu.Je však spousta lidí,kteří to ustojí, třeba to budete právě vy.

Datum: 31.08.12 10:31

Já bych to jako rodina nebral, ale moje matka to tak vzala, moc tomu taky nerozumí, jestli smíme být spolu, apod...

Zkusíme to spolu a uvidíme...:) Díky..

Od: patriktorri*
Datum: 31.08.12 08:15

Příroda Vám zjevně nepřekáží - příbuzenství je dostatečně vzdálené. Zákon proti tomu také nic nemá. Pokud je to dcera bratrance Vašeho otce, tak tomu už se snad ani nedá říkat "holka z rodiny". Kdybyste chtěli mít větší jistotu, můžete se před plánovaným těhotenstvím poradit s lékaři.
Jestli je to vážně láska, jděte za ní. A rozhodně se neohlížejte na odmítavé názory těch, kdo o tom nic nevědí a upjatých moralistů, kteří odmítají vztah mezi takhle vzdálenými příbuznými kvůli jakési podivné etice (tj. jejich názor na to co je "mravné" se liší od Vašeho), případně kvůli jakýmsi obskurním osobním zásadám nebo víře.

Datum: 31.08.12 10:33

Díky, váš příspěvek jsem přesně potřeboval...Takže to vlastně není ani z rodiny, neberu to tak a ona taky ne...ale kdyby byl nějaký problém, obrátím se , jak říkáte na poradnu s lékaři..:)

Datum: 31.08.12 08:52

Je to sice v dnešní době trochu neobvyklé, nicméně je to přirozené a legální, takže proč ne.

Souhlasím s názory @askmenow

Datum: 31.08.12 10:34

Díky...jsem rád.:)

Datum: 31.08.12 09:02

MITA, @repty : Ve ktere dobe zijete? Co tady pisete o genetickych problemech deti? Bavime se o bratrancich vlastniho otce, nebavime se o vlastnich bratrancich.

Datum: 31.08.12 09:28

Ta "společná" část DNA už je natolik naředěná ostatními, že bych se toho vůbec nebál. Případně by se daly asi udělat společné testy DNA abyste měl pro sebe i příbuzné "důkaz", že opravdu nejde o nic špatného.

Datum: 31.08.12 10:35

To je velmi dobrý nápad, na to budu myslet...díky moc.:)

Od: docentw
Datum: 31.08.12 10:14

Dokonce i mezi příbuznými (bratr x sestra) je riziko genetického defektu a postižení jejich společného potomka nižší, než jak se uvádí, běžně se tedy rodí normální děti. Ovšem riziko pak mohou nést potomci těchto dětí apod., navíc hledisko etické, morální.

V uvedeném případě pisatele, pokud jde o skutečně vzdálenější příbuzenský vztah, nevidím žádný problém ani z etického hlediska. Jen osobně bych si připadal..divně.

Datum: 31.08.12 10:36

No divně si připadám, ale už to opadává, prostě jsem si vkladl do hlavy, že to žádná rodina není a basta...Díky.:)

Od: pb®
Datum: 31.08.12 10:43

Přesně tak. I mezi bratrem a sestrou je minimální riziko vzniku genetické vady u případných potomků. Něco jiného ovšem je, pokud se příbuzní mezi sebou množí po staletí, viz. šlechtické rody.

Datum: 31.08.12 11:06

ano, tam se pak objevují určité anomálie...

Datum: 31.08.12 11:28

Pro ilustraci uvedu odstaveček z knížky o Habsburcích (přesný odkaz neuvádím, aby to nebyla reklama):

Uveďme pro pobavení alespoň jeden z mnoha příkladů:
"Filip II. Španělský uzavřel z dynastických důvodů sňatek se svou neteří Annou Rakouskou, dcerou své sestry Marie a svého bratrance Maxmiliána. Jeho sestra se tím stala jeho tchyní, jeho bratranec tchánem, jemuž Filipova dcera mohla říkat i strýčku, a Filip sám se stal prastrýcem svých dětí. Syn, který se z tohoto zvláštního spojení narodil, se stal později jako Filip III. španělským králem. Za manželku si vzal Markétu, vnučku Ferdinanda I. Tím byl císař Ferdinand současně dědečkem nevěsty a pradědečkem ženicha".
Když domyslíme důsledky této sňatkové politiky, tak praotec Čech snad ani závidět nemusel. Zdá se, že v naší české kotlině bylo prospěšných genetických rozmanitostí vždy dost. Jedna výjimka by se však možná našla. Těžko lze zapomenout na okouzlující výklad historie Ivančic, který podal Vladimír Menšík při jednom silvestrovském posezení. Volně parafrázováno to znělo asi takto: "U nás v Ivančicích zavedli pozdě elektřinu, takže v té tmě docházelo občas k nějakým omylům. My jsme proto v Ivančicích skoro všichni příbuzní".

Od: krkovicka*
Datum: 31.08.12 12:36

Nezákonné to není,ale když vaše matka to odmítá,jak chcete s tím žít.Píšete že vás to trápí,dole už píšete že si nepripoustite že je to rodina.Jak to vnímá ona?Když dva dělají totéž není to totéž.Zkrátka si myslím že její otec bude taky proti-vždyť máte společnou prababičku...a děvče má vždy takovou stopku.Myslete si co chcete-morální stránka věci je dosti divná.

Datum: 31.08.12 13:13

Máš ji rád? Tak do toho jdi... Jak tady psali ostatní, když dospějete k rozhodnutí, že budete mít děti, tak si dejte udělat testy. Ale postižení z hlediska "příbuzenstva" je mizivé. Jak napsal správně Magdon. Ve své podstatě jsme všichni tak nějak příbuzní.

Ale jinak je takové hezké pořekadlo : Proč sundávat kalhoty, když brod je ještě daleko... Kde je psáno, že za rok spolu vůbec budete? Tak nepřemýšlej o tom, co bude JEDNOU...

Datum: 31.08.12 15:15

V době kdy se množí lidé každý s 15ti druhy alergií a přenášejí to na potomky...

V době kdy ženská hubne aby mohla mít potomka s manželem který umírá ve 30ti na dědičnou chorobu kterou bude mít i dítě...

V době kdy se odebírá vajíčko/spermie lidem jenž mají několik let kóma a kdo ví co ještě...

A je toho určitě víc... a někdo je tu stresuje cca 3% šancí genetické chyby která ani nemusí nastat neb jistá dnes jen a matka i u té kdo ví...

Děcka se prohazují ve všech zemích/porodnicích na světě, občas se na to přijde... a věřím té studii že se přijde jen na zlomek případů...

Dokonce znám osobně bílý pár s černouškem, po testech a pátrání v historii v rodině zjistili že dávný předek opravdu tmavý byl, což následně potvrdily testy, akorát se to asi špatně vysvětlovalo manžílkovi, možná přátelům...

Vůbec bych okolí neřešil... jak již bylo psáno je otázka co je pro koho ještě normálního a co ne a kde tu míru vůbec dotyčný vzal?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.