Uznání dluhu - soud

Od: Datum: 26.01.13 11:58 odpovědí: 2 změna: 09.02.13 11:32

Dobrý den, Komu není rady tomu není pomoci

Omlouvám se za obsáhlost a děkuji za trpělivost a čtení.

moc prosím o radu přicházíme díky rozhodnutí mé nejbližší osoby/ matky/ o střechu nad hlavou. Jsme ve velmi vypjaté situace po dobu 4 let skoro 5 let. Nikdy neměla žádné dluhy, vše pečlivě hradila.

Ale od Adama ... v době mého dětství si našla partnera a chtěla žít v rodinném domku. Takže vyhledala nemovitost v té době měla dvě zaměstnání a celkem slušnou vedoucí pozici. Bohužel člověk s kterým spojila svůj život, nebyl pro praktický život použitelný, zatvrzelý alkoholik a kuřák zaměstnanec bývalé údržby ,v jenom velkém podniku.Kde renomé, technologie a koperace zaměstnanců nebylo valné pověsti.

Ona koupila domek a poctivě splácela,neuvažovala a nechala jej po jeho přímluvě napsat na polovinu nemovitosti. On se vždy hájil, tvdě, že je majitelem, ovšem jen do té míry pokud nebylo potřeby nic udělat. Ani výměna žárovky mu nestála za námahu. Takže matka pěkně splácela a běhala na poštu mu platit alimenty na 3 dětičky, vyvářela ani tak se leckdy nezavděčila mu on nikdy nikdy nehnul prstem. Prostě,, služba bližnímu svému .,, Čas od času na se na něj zlobila, on si z toho pranic nedělal. Tak pěkně plynuly roky ona byla mnohokrát upozorněna na závažnost situace svou rodinou přáteli, možnost léčby alkoholika a ošetření v právních záležitostech.

Výsledkem bylo mávnutí ruky a tak to nebude. Asi se ho někdy bála nevím a trpěla tím celá její rodina. Dodnes je na stěně nápis od vnučky kdy na členy rodiny křičel ,,vy mne nezajímáte, nechte mě bejt.,,Kdy to ona sam jako varování zvěčnila ze´d.

Před několika roky se sama jako obvykle rozhodla konečně k výměně oken vše oznámila svým nejbližším. Okna si výměnu žádala což o to. Ale pomoc a prostředky byl pouze klasicky z vlastních zdrojů. Rodina chtěla, aby si nechala podepsat částku, za rekonstrukci od poměrně dost oken od druha což opět neučinila. Jednalo se prostředky z rodinného pronájmu s kterým neměla druh nic společného.

Tak plynul život dál, stále potíže a konflikty a tak se nabízelo jediné objednání k jednání u notářky , která jí nalila čistého vína... paní dělejte něco to smrdí průsvihem. Odešla tam odsud s a vznášela se jak byla naštvaná.

Uplynulo pár měsíců a onen štastlivec zbylo po něm pár obnošených svršků o které neměli dědicii zájem, skonal a pomalu se jí začalo vracet oč si koledovala nechutí věci řešit. Mínění o jeho potomcích měla skutečné a reálné i dříve téměř jej za těch 30 let nenavštěvovali. Maxilmálně když jim vyschlo konto... z čehož časem nebyl nadšen ani on, dcera se mu svěřila, že si nabrala půjčky a nic mu nikdy nevrátili. Potomci když jim sdělila, že zemřel, tak řekli , že jsou pořád v práci asi se jim nechtělo tak dobrá duše mu uhradila i pohřeb18.8.2009 skonal doklady má/ na který se nikdo ani nedostavil z jeho skvělé rodiny/poté ji přišlo z notářství, že má ona nechat udělat odhad nemovitosti pro účely dědického řízení. Tak jak nanynka pěkně poslechla šla zařídila zaplatila.

Koncem roku 2010 po předložení jejích dokumentů nabylo dědické řizení bez její účasti a posouzení vložených prostředků právní moci a počátkem roku 2011 pěkně jí doputovala exekučně obstavena část domu na poměrně značnou částku / pro invalidní důchodkyni /Mno pecka i pro běžného člověka. kde povinnou byla jedna dědička části nemovitosti. Takže začal kolotoč pro nepovinné ostatní čitatelé, prosím berte toto jako varování/

Exekutorský úřad, trestní oznámení na policii, porady u právníků a k tomu jedna ženská, které postupě začíná chybět dostatečné množství dopaminu v mozku. která si ani v tak závažné situaci nenechá poradit , stáhne žalobu od soudu na úhradu pohřbu a služeb spojených s dědickým řizením. Pak nastala procedura dražby 1/6 kdy se účastnila pouze jedna zájemkyně ona a další 3 cizí lidé z toho jeden co si přišel coby,, bílý kůn,, přivydělat. ,,Chlácholivě,, jí řekl, že když tam bydlí tolik let, že nebude přihazovat , když mu dá sumu... takže opět na povedeného partnera doplatila.

Ulynul další rok a zbývající spoluvlastníci se přihlásili o slovo, nic naplat v domě původně žila rodina s vnoučaty. Tímto procesem se musela rodina rozpadnout a řešit jednolivě bydlení individuálně. jedna z bývalých obyvatelek má firmu na tuto adresu ovšem bydlí v podnájmu zatím?Neví jak dál nemá na jiné bydlení, nemá dostatečné prostředky. Trvalé bydliště mají stále na oné adrese.V domě zatím je tato žena důchodkyně-bývalá družka nevím zda věděla skutečně o svém konání a následcích.

Dalším krokem byl a žádost prosti strany o rozdělení spoluvlastníctví k čemuž si najali právníka. Ovšem žalobu soud po cca 4měsících stáhnul pro neuhrazení správního poplatku. K úhradě došlo počátkem tohoto roku.V této době konečně slabý záblesk snah z její strany, uznání dluhu z obav před úhradou nájemného spoluvlastníkům nechtěla poslat. Padly z jejich strany nějaké výhrůžky písemně romským etnikem. Z porady s právníkem vyplynulo před časem, že by na takové nájemné neměli nárok zbyla jim každému 1/6 domu.Navíc neexistuje žádná smluva o nájmu tak z čeho odvodil právník výši - částku netuším. Prosím, může někdo objasnit... Uznání dluhu k ním putovalo doručenkou, načež okamžitě následoval dopis od jejich právního zástupce, bum, že požadují každý nájemné 80 tisíc korun.Takže 160 tisíc. a tomu rozdělení spoluvlastnictví. Už nevím kudy kam se podít, mám také svou rodinu, na které se tato zbytečná zátěž podepsala a nakonec jsem si vyslechla, že za to vše mohu já od ní...Ve všem jsem se jí snažila podat pomocnou ruku , ale skutečně pochybuji, že to ještě má smysl s jejím celkovým postojem. pak jen skřehotá co já budu dělat.

Má to vůbec nějaké řešení, když vše takto nechala dojít?, Momentálně se potýkám s jinými starostmí a jsem těsně před tím se rozsypat psychicky... Nemohu dětem nijak pomoci s bydlením, sama nemám kam jít. Snad by bylo nejlepší vše skoncovat...nemohu se srovnat s tím, že toto nastaví do života matka...Vždy jsem na ní jako dítě dost lpěla, měla jsem jen ji ...

Pomohlo by u soudu doložení jejího věku zdravotního stavu, je po poměrně závažné operaci srdeční a párového orgánu druhý má po plastice a po těch radostech se léčí se vším možným. Polyká spoustu léku, ty zbytečné stresy jí pěkně podráždily nervy a celkově je na tom bezva...

Vím, že volba partnera nebyla ok, už to ví po těchto zkušenostech také, ale co má dělat zbytek rodiny, který to vše musel snášet , potupnou návštěvu exekutora, kdy se Vám nahlíží do soukromí, díky blbosti druhých. *plac*

Co byste prosím navrhovali, udělali jsem na konci s dechem i silou...*plac*

Prosím pomozte, moc děkuji za přečtení tohoto scifi,... ale jedná se o skutečnou realitu.

moc všem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 09.02.13 11:04
avatar

Neumím Vám poradit ve Vaši situaci, ale po registraci tady, můžete napsat "kapcenadeje" do vnitřní pošty, nebo pro kontakt sděli svou mejlovou adresu. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 11:32
avatar

Tady jde jen říci o řadě hrubých chyb od volby partnera až po vedení pozůstalostního řízení.Poslední z chyb bylo přijetí pozůstalosti.Rodina matce měla doporučit,aby se pozůstalosti vzdala.Je to divné,že po řadě let a událostí se na to zapomělo.Teď už nezbývá,než vylízat,co jste si sami způsobili.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.