Kupní smlouva na pozemky, podnikatel

Od: Datum: 30.08.12 19:33 odpovědí: 5 změna: 31.08.12 16:10

Dobrý den,

sepisují nyní kupní smlouvu na prodej pozemků a nevím, jak specifikovat osobu, pokud je podnikatelem (OSVČ). Zda použít výraz sídlem nebo trvale bytem a zda uvést pouze IČ a DIČ (a to dále nevím zda stači katastru takovéto zkratky) či uvést i datum narození.

Zatím mi to vypadá takto:

Jan Novák, identifikační číslo (IČ): 12345678, DIČ: CZ1234567890, narozen dne 1.1.1950, trvale bytem na adrese Vesnice 12, 123 45 Město, Česká republika

(dále jen "Kupující")

Jak byste tuto část specifikovali Vy? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.08.12 19:43

Odpověď vám dá jen kupující. Vy nevíte, zda si pozemek kupuje jen jako Novák a pak si je chce vložit do podnikání. I když je OSVČ, tak pořád vystupuje napřed pod svým jménem, až potom podle názvu firmy (pokud nějaký název má) Nemyslím tím s.r.o. atd.

Napadá mě, že kupující je soukromý zemědělec ... tak já být panem Novákem, tak bych chtěla smlouvu vyloženě jen na moje jméno, také tak zapsat do katastru. Vkládat pozemky do živnosti je ošemetné (pokud na nich nemude stavět). Rozřešení vám dá jen kupující.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesi05*
Datum: 30.08.12 19:48

Děkuji za Vaši reakci a zároveň se omlouvám za moje chybné vyjádření v uvodním příspěvku.

Já jsem Kupující (podnikatel OSVČ - IČ, DIČ), prodávající je soukromý zemědělec (OSVČ - IČ, DIČ). Pozemky chci vložit do podnikání jelikož zde budu provádět rozsáhlé úpravy a chci je dát tzv. do nákladů.

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 30.08.12 20:40

Použil bych pojmy totožné s pojmy uvedenými v živnostenském resjtříku - jméno, příjmení, datum narození, bydliště, místo podnikání a IČ. Nejlepší by bylo se zeptat na místně příslušném KÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 31.08.12 15:05
DOST NESMYSLU
Katastr nemovitostí eviduje jako vlastníka nemovitosti jen a pouze buď fyzickou osobou (Franta Novák, rodné číslo XY), nebo právnickou osobu (ABCD,s.r.o., IČ YZ), nic mezi tím. Zda se Franta Novák živí jako OSVČ katastr nezajímá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesi05*
Datum: 31.08.12 16:10

Děkuji za cennou odpověď. V tom tedy máme jasno.

Ale poradíte, zda smlouvu napsat také pouze na RČ, či do ní nějak vložit i IČ a DIČ - práve kvůli tomu, abych nemovitost nějak "dostal" do majetku v podnikatelské činnosti? Děkuji za případnou radu.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.