Platí clo když si pošle sám sobě zboží?

Od: Datum: 30.08.12 19:30 odpovědí: 1 změna: 30.08.12 21:27

Dobrý den,
mám dotaz. Dnes jsem tak přemýšlel o firmách, které si ze zahraničí zasílají zboží z jedné své firmy do druhé v rámci zemí. Ale mě napadla jiná ale podobná otázka.
Příklad: Osoba X má firmu v USA (například) a ČR a nakoupí si v USA zboží (dejme tomu oblečení se kterým bude obchodovat) a pošle jej sem do ČR do své firmy. Tudíž je otázkou jak to bude se clem. Posílá přece zboží z jedné své firmy do stejné firmy v jiné zemi. Takže pořád sám sobě. Zaplatí tedy za poslání zboží sám sobě clo?
Další otázkou jest to jak vysoké to clo bude? Přece firma neprodává zboží sama sobě a tudíž si nevystaví sama sobě fakturu, kterou by si sama sobě zaplatila aby se to mohlo proclít. Kdyby celníci to zboží proclili dle ceny na trhu, tudíž několika násobně dráž pak se nevyplatí sama sobě posílat zboží. V tuto chvíli by mě zajímalo jak to vlastně by šlo udělat aby to clo bylo nízké. Prodat zboží sám sobě?

Možná je to trochu divoká otázka ale tak nějak mě to zaujalo.
Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tesi05*
Datum: 30.08.12 21:27

Nějak nechápu pojem "jedna firma v USA i v ČR". Firma se registruje zvlášt v každé zemi (popř. státu v USA). Takže v USA budete mít firmu např. Company Corp. a u nás Company a.s. Tyto společnosti můžou mít pouze stejného majitele (tzv. holding), ale nemají spolu nic jiného společného, tudíž to jsou dva subjekty.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.