Jak podat žádost o finanční odškodnění pro po

Od: Datum: 26.01.13 11:40 odpovědí: 6 změna: 27.01.13 09:01

ahoj,prosím poradte.exmanžel mě neustale pomlouva a vydírá.jak na fb tak i v práci kde oba spolu děláme.došlo to tak daleko že musím podat vypověd z práce.chci požádat o finanční odškodnění.kde se podává k soudu nebo na občansko právním úřadu.děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 12:09
avatar

Trestní oznámení se podává na Policii ČR, žaloba se podává u soudu. Já bych doporučil navštívit nejdřív právníka a ten ti to velmi rychle rozmluví, protože bys těžko dokazovala a dokladovala způsobenou škodu. Nejdříve si přečti především §354.

http://business.center.cz/bus…estni-zakonik/cast2h10d5.aspx

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lena36*
Datum: 26.01.13 14:58

na právníka nemám,důkazy ale ano.ty pomluvy na fb jsem si vytiskla ,je to psané jaho rukou a mám i svědka z práce který mi to dosvědčí.

Datum: 26.01.13 15:25
avatar

Cokoliv z Facebooku je podle mne pro případný soud nepoužitelné. Nebo ten svědek z práce seděl vedle něj, když uvedené pomluvy na FB zveřejňoval?

Do účtu u jakékolovi sociální sítě (nejen FB) se lze dostat velice snadno, většinou stačí dotyčného znát.

Vytištěné "důkazy" neobstojí i z dalších důvodů (mohou být snadno podvrženy), ...

doplněno 26.01.13 15:29:

Poznámky:

(1) Nikdo "nemusí" dávat výpověď ze zaměstnání. Výpověď je vždy dobrovolný krok toho, kdo se rozhodne ji dát.

(2) Můžete-li finanční poškození prokázat (pomluva na FB ani Vaše dobrovolná výpověď nejsou finančním poškozením), podejte žalobu o náhradu způsobené škody (musíte přesně vyčíslit, protože soud nic počítat nebude).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lena36*
Datum: 26.01.13 16:22

ivzez,ty jsi právník?neseděla u něj.jak se mám tedy jinak bránit aby to přestalo?dokonce napsal i ksoudu že jsem navštěvovala psychiatrickou ambulanci a že jsem psychicky labilní.to je velká lež a to psal na soud což je orazítkovaný papír,vždyt kvůli tomu můžu přijít o děti on je chce do střídavé péče,sčímž samozřejmě nesouhasím je jim jen 1 a 4 roky.

Datum: 26.01.13 23:22
avatar

Z jakého důvodu psal na soud a návštěvu psychiatra si vymyslel nebo je to pravda, kterou může dokázat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lena36*
Datum: 27.01.13 09:01

není to právě vůbec pravda,taky jsem k psala at si zjsistí pravdu o tomto jeho tvrzení.zatím ale nic nezjištovali,nebo jinak nechápu proč vyhrál předběžné opatření ke styku s dětmi a to jsem doložila k soudu i policejní záznam o fyzickém napadení i lekařskou zprávu.stejně vyhrál a ted se mi vysmívá,že mě měl bít víc apod..něco přece musí existovat jak to zastavit ne

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.