Jak odejít?

Od: Datum: 30.08.12 15:05 odpovědí: 5 změna: 30.08.12 16:06

Ahoj , dobrý den všem :)

Mám takový dotaz . Druhým rokem pracuji ve fabrice, v nepřetržitém provozu. 12ti hodinnové směny, dva dny práce dva dny volno, zabité víkendy. Rozhodla jsem se co nejdříve změnit zaměstnání na klasickou pracovní dobu od pondělí do pátku a víkendy volné.

Hledám práci co to jde a vím , že to nijak ryćhle nepůjde. Ale bojím se spíše jedné věci. Vetšinou noví zaměstnavatelé chtějí nástup do práce ihned. Ale jsem si na 100% jistá, že mě zaměstnavatel nepustí. Je možné to nějak obejít?

Již po 3 mi prodlužovali prac. smlouvu na dobu určitou do 31/12/2012, ale ráda bych odešla dříve pokud se mi při hledání zadaří.

Kamarádka mi radila, že stačí jen přestat chodit do práce, ale to mi potom napíšou porušení pracovní kázně a s tím jít světem potom není jednoduché.

Díky předem za rady a názory

Martina

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.08.12 15:29

I "smouvu na dobu určitou" lze ukončit výpovdí - tedy s dvouměsíční výpovědní lhůtou...

Pokud není možná dohoda, lze i "přestat chodit do práce" - ideálně po domluvě s novým zaměstnavatelem...

;)

Od: pacourek*
Datum: 30.08.12 15:43

Rady kamaradky bych vám durazně nedoporučoval protože by se to tahlo do konce pracovního života(následní zaměstnavatel se ptá u předchozího a dožví se to) V případě že hledání se podaří (v tak krátkem čase spíš nepodaří)stačí nepodepisovat prodloužení a dát sa vědomí zaměstnavateli že končíte(výpověd dohodou)

Datum: 30.08.12 15:59

"Výpověď dohodou" neexistuje. Buď lze uzavřít dohodu nebo dát výpověď.

Pracovní poměr sjednaný na dobu určitou skončí uplynutím sjednané doby (takový pracovní poměr nezavazuje ani jednu ze stran k jakémukoliv pokračování).

Uplynutí sjednané doby není ani výpověď ani dohoda o rozvázání pracovního poměru!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.12 16:06

Ale no fuj. Když mi někdo doporučí výpověď dohodou, okamžitě pokládám jeho radu za nedůvěryhodnou. (Ale s tím, že přestat jen tak chodit do práce opravdu není dobrý nápad, souhlasím.)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.08.12 15:53

Uzavřela jste platnou pracovní smlouvu a jste povinna povinnosti z ní plynoucí plnit až do konce pracovního poměru.

Pokud byste přestala chodit do práce, vyhodnotil by zaměstnavatel Vaši nepřítomnost jako neomluvenou absenci se všemi důsledky. Zkrátil by Vám nárok na dovolenou o jeden až tři dny dovolené za každý den absence (takže by Vám z roční výměry mohly zbýt jenom dva týdny dovolené), částku za přečerpanou dovolenou by Vám strhl ze mzdy, místo vyčerpané dovolené by Vám napsal neplacené volno, za něž byste musela doplatit zdravotní pojištění.

Dále by zaměstnavatel zrušil pracovní poměr pro porušení předpuisů vztahujících se k Vámi vykonávané práci zvlášt hrubým způsobem, což by vedlo k obtížnějšímu hledání nového zaměstnání (důvod skončení zaměstnavatel uvádí v potvrzení o zaměstnání) a ztrátu nároku na podporu v nezaměstnanosti pro příštích 6 měsíců.

A v neposlední řadě by po Vás zaměstnavatel mohl soudně vymáhat škodu, již byste mu svou absencí způsobila (minimálně ve výši příplatků za přesčasy Vašich kolegů, kteří by byli nuceni Vaši práci převzít).

___ Legálně a korektně ukončit zaměstnání můžete pouze 3 způsoby:

- v případě souhlasu zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr k určitému dni písemnou dohodou

- odpracovat zbytek sjednané doby a neuzavírat další smlouvu (nebo neprodloužit stávající)

- výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou (doručíte-li zaměstnavateli písemnou do zítřka včetně, skončí PP 31. 10.)

Ohodnoceno: 4x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.