Tleskání do rytmu

Od: Datum: 29.08.12 22:44 odpovědí: 10 změna: 01.09.12 22:33

Ahoj.Vůbec mi nejde tleskat do rytmu.. Vůbec nevím čeho se mám chytit(co v tom mám slyšet?). Nemám vůbec žádné hudební znalosti. Myslíte, že je to tou neznalostí, nebo něčím jiným? Hudební sluch bych řekla mám, poznám, když někdo zpívá falešně, tak nevím jestli s tím rytmus nějak souvisí.. A myslíte,že se dá naučit cítit rytmus? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.12 22:59
avatar

Ahoj,

myslím, že spojitost s hudebním sluchem a tím, že poznáš jestli někdo zpívá falešně ani moc není. I když do jisté míry by mohlo.

No poradim ti tohle. Zkus poslouchat nějakou klidnou muziku, zavři oči a zkus v té skladbě rozpoznat a poslouchat každý nástroj zvlášť.

Nejlépe se drží rytmus s bubnama. Zkus tam najít v té skladbě ten nejhlubší. Bude mít určitý takt, no a když ho budeš poslouchat, tak vždy když budeš čekat že bouchne, tak třeba málo pohni nohou, jako bubeníci šlapou na šlapák (na to koukni na netu :) )

Není to jednoduché se hned trefit do rytmu, zvlášť pro toho kdo k tomu namá cit a nikdy se na to nesoustředil a nezkoušel to :)

Co vůbec posloucháš za muziku, na co jsou to zkoušela držet rytmus? :)

Jeden odkaz když už jsme u toho rytmu :)


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 23:02
avatar
Pusť si videoklipy ve kterých se tleská a trénuj. Když to nejde v rytmu zvuku, půjde to opticky. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanacerven*
Datum: 29.08.12 23:21

Rytmus je časová složka hudby střídání různých délek a těžkých (přízvučných) a lehkých dob. Hraje důležitou úlohu také v tanci a v řeči, zejména básnické. "Rytmus je průběžné uspořádání členitých útvarů, jež má pravidelným návratem podstatných rysů vyvolávat i ukájet potřebu, dát se do pohybu spolu s ním." V novověké evropské hudbě se zdůrazněním pravidelnosti rytmu vyvinul takt. Talent je rozvinutá úroveň schopností.


milanacerven

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.08.12 23:23
avatar

Smysl pro rytmus a smsl pro výšku tónu jsou dvě rozdílné záležitosti, znám to z vlastní zkušenosti. Nedělá mi problém naladit nástroj "podle ucha", ale hrát s více lidmi a udržet stále ten stejný rytmus... *zed*

Chce to trénink, koupit si metronom a zkusit ho neprohodit oknem během prvních pěti minut... *hi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.12 07:40
avatar

Ve školce se rytmizace dělá často. A to tak, že se vytleskává do dlaní a na tělo, vydupává. Vyťukává na orfovy nástroje-znějící dřívka, štěrkátka, koule, paličky, bubínky, maličké činelky,kastaněty, triangl. Rytmizuje se své jméno, jméno kamaráda, věty, říkanky, rozpočítadla a písničky. Takto může rymizovat každý sám nebo třeba jako rozhovor, kdy jeden se ptá a druhý odpovídá a při tom každý si svou řeč rytmizuje. ;) Niko, netrap se a vyzkoušej si rytmizovat nejprve mluvené slovo. Pak zazpívej : Jak se jmenuješ? A zazpívej si svoje jméno (co máš rád? co děláš? + odpověď) a při tom vyťukávej do dlaní nebo na stehna nebo vydupávej. *placni* Příjdeš na to, neboj. Tělo rychle pochopí, co to je rytmus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.12 12:55
avatar

Základem rytmu je takt a jeho doby. Pochod má takt na dvě doby (raz dva, raz dva, raz dva), valčík na tři (raz dva tři, raz dva tři), blues a rock and roll má čtyři atd. Musíte se naučit rozpoznávat na kolik dob je takt a která doba je první.

Muzikantům se to zdá nepochopitelné, ale je to tak. Docela dost lidí nerozlišuje takty a nepozná první dobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.12 13:30
avatar

Figurek, nemusíte vždy tleskat na první dobu O taktech to také úplně není, klidně můžu přepsat "dvoučtvrťovou" skladbu do "čtyřčtvrťové"... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 01.09.12 07:39
Dá se naučit.Docela vnímavější způsob je začít se stepem.Tam rytmus cítíte a ještě Vás to bude bavit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 08:47
avatar

Snadno nacvičíte třeba na


Tlesknete vždy současně s tím nejsilnějším, nejhlasitějším úderem na pozadí. Třeba v 1.58 to uslyšíte určitě :) Tak si seštelujete tleskání a pak pokračujete dál.. po chvíli nebudete mít problém to rozpoznat.. a po další chvíli to zvládnete i u jiných písniček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amelikaame*
Datum: 01.09.12 22:33
Ano, naucit se to da. Ja osobne hraji na bici, takze ten rytmus citit musis a nedokazu si predstavit neumet to. Naucit se to vsak da, poslechem stupidnich melodii ktere postupne budou stale narocnejsi. Nebo se naucit hrat na hudebni nastroj.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.