Tleskání do rytmu

Od: Datum: 29.08.12 22:44 odpovědí: 10 změna: 01.09.12 22:33

Ahoj.Vůbec mi nejde tleskat do rytmu.. Vůbec nevím čeho se mám chytit(co v tom mám slyšet?). Nemám vůbec žádné hudební znalosti. Myslíte, že je to tou neznalostí, nebo něčím jiným? Hudební sluch bych řekla mám, poznám, když někdo zpívá falešně, tak nevím jestli s tím rytmus nějak souvisí.. A myslíte,že se dá naučit cítit rytmus? :)


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.12 22:59
 
avatar

Ahoj,

myslím, že spojitost s hudebním sluchem a tím, že poznáš jestli někdo zpívá falešně ani moc není. I když do jisté míry by mohlo.

No poradim ti tohle. Zkus poslouchat nějakou klidnou muziku, zavři oči a zkus v té skladbě rozpoznat a poslouchat každý nástroj zvlášť.

Nejlépe se drží rytmus s bubnama. Zkus tam najít v té skladbě ten nejhlubší. Bude mít určitý takt, no a když ho budeš poslouchat, tak vždy když budeš čekat že bouchne, tak třeba málo pohni nohou, jako bubeníci šlapou na šlapák (na to koukni na netu :) )

Není to jednoduché se hned trefit do rytmu, zvlášť pro toho kdo k tomu namá cit a nikdy se na to nesoustředil a nezkoušel to :)

Co vůbec posloucháš za muziku, na co jsou to zkoušela držet rytmus? :)

Jeden odkaz když už jsme u toho rytmu :)


 
Datum: 29.08.12 23:02
 
avatar
Pusť si videoklipy ve kterých se tleská a trénuj. Když to nejde v rytmu zvuku, půjde to opticky. :)
 
Od: milanacerven*
Datum: 29.08.12 23:21
 

Rytmus je časová složka hudby střídání různých délek a těžkých (přízvučných) a lehkých dob. Hraje důležitou úlohu také v tanci a v řeči, zejména básnické. "Rytmus je průběžné uspořádání členitých útvarů, jež má pravidelným návratem podstatných rysů vyvolávat i ukájet potřebu, dát se do pohybu spolu s ním." V novověké evropské hudbě se zdůrazněním pravidelnosti rytmu vyvinul takt. Talent je rozvinutá úroveň schopností.


milanacerven

 
Od: hop®
Datum: 29.08.12 23:23
 
avatar

Smysl pro rytmus a smsl pro výšku tónu jsou dvě rozdílné záležitosti, znám to z vlastní zkušenosti. Nedělá mi problém naladit nástroj "podle ucha", ale hrát s více lidmi a udržet stále ten stejný rytmus... *zed*

Chce to trénink, koupit si metronom a zkusit ho neprohodit oknem během prvních pěti minut... *hi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.12 07:40
 
avatar

Ve školce se rytmizace dělá často. A to tak, že se vytleskává do dlaní a na tělo, vydupává. Vyťukává na orfovy nástroje-znějící dřívka, štěrkátka, koule, paličky, bubínky, maličké činelky,kastaněty, triangl. Rytmizuje se své jméno, jméno kamaráda, věty, říkanky, rozpočítadla a písničky. Takto může rymizovat každý sám nebo třeba jako rozhovor, kdy jeden se ptá a druhý odpovídá a při tom každý si svou řeč rytmizuje. ;) Niko, netrap se a vyzkoušej si rytmizovat nejprve mluvené slovo. Pak zazpívej : Jak se jmenuješ? A zazpívej si svoje jméno (co máš rád? co děláš? + odpověď) a při tom vyťukávej do dlaní nebo na stehna nebo vydupávej. *placni* Příjdeš na to, neboj. Tělo rychle pochopí, co to je rytmus.

 
Datum: 30.08.12 12:55
 
avatar

Základem rytmu je takt a jeho doby. Pochod má takt na dvě doby (raz dva, raz dva, raz dva), valčík na tři (raz dva tři, raz dva tři), blues a rock and roll má čtyři atd. Musíte se naučit rozpoznávat na kolik dob je takt a která doba je první.

Muzikantům se to zdá nepochopitelné, ale je to tak. Docela dost lidí nerozlišuje takty a nepozná první dobu.

 
Datum: 30.08.12 13:30
 
avatar

Figurek, nemusíte vždy tleskat na první dobu O taktech to také úplně není, klidně můžu přepsat "dvoučtvrťovou" skladbu do "čtyřčtvrťové"... ;)

 
Od: krkovicka*
Datum: 01.09.12 07:39
 
Dá se naučit.Docela vnímavější způsob je začít se stepem.Tam rytmus cítíte a ještě Vás to bude bavit.
 
Datum: 01.09.12 08:47
 
avatar

Snadno nacvičíte třeba na


Tlesknete vždy současně s tím nejsilnějším, nejhlasitějším úderem na pozadí. Třeba v 1.58 to uslyšíte určitě :) Tak si seštelujete tleskání a pak pokračujete dál.. po chvíli nebudete mít problém to rozpoznat.. a po další chvíli to zvládnete i u jiných písniček.

 
Od: amelikaame*
Datum: 01.09.12 22:33
 
Ano, naucit se to da. Ja osobne hraji na bici, takze ten rytmus citit musis a nedokazu si predstavit neumet to. Naucit se to vsak da, poslechem stupidnich melodii ktere postupne budou stale narocnejsi. Nebo se naucit hrat na hudebni nastroj.
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.