Kdo se má postarat o psa vs hárající fena

Od: Datum: 29.08.12 19:30 odpovědí: 12 změna: 01.09.12 07:55

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Máme pokárat nebo schovat našeho psa? Nebo se mají sousedi postarat o svojí hárající fenu? Náš pes stěká a blázní přes plot a ona se mu pořád nastavuje. Kdo to má řeši?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.12 19:33
avatar

Oba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filuta*
Datum: 29.08.12 19:33

Nejlépe se domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artrosis
Datum: 29.08.12 19:34

Já bych je pustil k sobě :D ... ale teď vážně. dohodněte se se sousedem a měli byste to nějak řešit oba. Pokud není soused tupec, tak se na něčem určitě dohodnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 29.08.12 19:35

Samozřejmě oba. Pokud to sousedům ale nevadí a vadí to jen vám, musíte si to vyřešit nějak sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 29.08.12 19:44

a co chcete řešit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 20:17
avatar

Já bych svou hárající fenku na pár dní zavřela doma. Ani ne tak z důvodu štěkání, ale přece jen bych se bála nějakého šikulky, který se podhrabe, přeskočí, podleze... A může to být z úplně jiné strany plotu, než je ten váš.

Pokud je sousedův plot naprosto dokonalý, nechtěné spojení nehrozí a soused se nebojí, nedržte svého psa na pár dní na zahradě, on tou marnou láskou trpí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 29.08.12 21:34

Dejte fence dětskou plínku, pak se pes může snažit jak chce. Nedávno jsem to někde viděl. V TV? Nebo jinde? Nevím, není to důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.08.12 21:47
Feně nepříkážete nehárat a psovi-pud počká.On by měl zajistit fenku,aby nebyla jen tak lehce dostupná.Vy psa-na čas odvrátit místo venčeni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 29.08.12 22:03

víte jak dlouho fena hárá? To jí má jako na 4 tejdny zavřít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.08.12 22:07
Kdo psal o zavírání?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddann
Datum: 01.09.12 01:27

Máme na zahradě psa a fenu, fenka je už stará, takže hárání nehrozí, ale když dřív hárala, tak jsme jí měli přes noc doma a přes den, jsme jí nechali se vypotřebovat. Ještě než sme si pořídili psa, tak jsme to řešili taky. tak A sousedi jí mají celý den na zahradě, přes noc doma a náš pes je celej den mimo a vyvádí. Takže si myslím, že by jsme něměli kvůli sousedovic hárající feně, nějak omezovat a zavírat psa. Známí taky to dělají tak, že fenu dávají domů i přes den. A dneska mi píše sousedka, že jejich pes bude mít asi štěnata, nevím co je to za nesmyls. Jako mě je 16 a ona je o 2 roky mladší, moc se spolu nebavíme, naší rodiče taky moc ne, jen když se potkají tak, si popovídají, ale toto vůbec neřeší. Tak jsem jí na to odpověděl "A to jako čeká slůňata, že to jde vidět během hárání? No já si myslím, že když už oba ne, tak oni... děkuji za rady Asi tím nařáží, že si máme schovávat psa, aby jejich fenečka ležela v klidu pod stromečkem.

Od: ladaadal*
Datum: 01.09.12 07:55

Jak píší ostatní, hlavně by se měl postarat soused. Bimbam nemá pravdu, že s dokonalým plotem to nelze. Není-li plot zděný, pejsci jsou velice vynalézaví a pořídí si udělat dobře i přes plot. Máme doma fenku, která se z takového přesplotního spojení narodila. Když hárá, musíme při venčení psa zavřít a ten pak slintá ještě dvě hodiny po tom a zkouší ojet kde co se hne - hlavně návštěvy a manželku. Ale ty 4 týdny se to dá vydržet.

Ve tvém případě bych zkusil domluvu se sousedem - třeba určité hodiny, kdy bude běhat ona a kdy ten váš. Pokud by soused na dohodu nechtěl přistoupit, absolutně bych to neřešil. Když se něco stane - tvůj pejsek si pěkně užije a uleví a soused bude řešit problém se štěňaty. U psů to není jako u lidí - je to tvoje štěně. Štěňata jsou pouze feny, ať už na ní skočil kdokoli. A jak říkám, psi si to udělají přes plot a zády k sobě, ani nemrknou - je to hned.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.