Společná domácnost po dědictví zesnulého

Od: Datum: 29.08.12 14:04 odpovědí: 2 změna: 29.08.12 17:19

Dobrý den, mám takový vcelku složitý problém, bydlím se svým nevlastním otcem v jeho zděděném domě po úmrtí jeho otce, ovšem on není jediný přímý dědic, má ještě sestru, která byla ale ve vazbě několik let a nyní vyšla na svobodu, nemá kam jít, pouze může zůstat u své matky, ale nebylo by to z prostorového hlediska velikosti bytu asi moc reálné, takže bude bydlet u nás, nějaký čas, dokud nevl. otec dům neprodá a polovinu z jeho ceny nepřevezme právě jeho sestra, ovšem ptám se, není to moc příjemné, už jen za to, za co seděla, je v tomto ohledu možné ji nějak vystěhovat, zapřít ji užití a soužití v této spol. domácnosti, zamezit ji přístup dokud si nepřevezme svůj podíl a neobstará si nemovitost sama?

Nehledě na to, že má k tomu ještě celkem velké dluhy a aby pak nehrozila exekuce právě na jejich společné dědictví, když ale přitom nevl. otec (její bratr) by stim ale neměl vůbec nic společného.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.12 16:20
avatar

Je-li sestra oprávněným dědicem, těžko jí brat bude moci bránit v užívání dědictví. I k prodeji domu může dojít pouze s jejím souhlasem.

doplněno 29.08.12 17:25:

Myslím, že máte pravdu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.08.12 17:19

No, právě že je, to je ten problém, a teď čekat, jak se zachová, co se bude po tu dobu pobytu vůbec zde dít, když není navíc důvěryhodná. Ale tak nějak sem si to myslel, holt jen čekat, jak se to vyvrbí, nic jinýho asi v možnostech není.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.