Osobní bankrot-Rozhodčí doložka

Od: Datum: 26.01.13 10:34 odpovědí: 5 změna: 26.01.13 12:05

Dobrý den..

jsem nucen díky ztrátě partnera a snižování platů v zaměstnání zkusit zažádat o osobní bankrot.Vše začalo dluhem na zdravotním pojištění a následným pokusem odvrátit exekuci z toho plynoucí,ale to je na dlouho...

Potřeboval bych poradit,mám úvěr,u kterého je podepsána rozhodčí doložka...

Řeší i toto osobní bankrot nebo mám zaděláno na veliký problém?

Děkuju moc za rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 10:41

rozhodčí doložka je sepsána kvůli urychlení procesu, jestliže dlužník neplatí svůj závazek Nemá žádný vliv na to, zda Vám bude osobní bankrot povolen, či nikoliv.Může být trošku problém kvůli nezaplacenému zdr.pojištění. To záleží na tom, z jakého titulu vznikl dluh.

Ohodnoceno: 0x

Od: mark1u*
Datum: 26.01.13 10:57

Dobrý den,děkuju za odpověď...na pojištění již dluh nemám,ten jsem zaplatil z půjčených peněz abych odvrátil exekuci nebo případné další problémy...a tím vlastně začal dluhový kolotoč,do kterého mi pomohla i přítelkyně,která mě posléze i opustila...

Jde mi o to,jestli se věritel může po tom,co se dozví,že mám podanou žádost o odlužení obrátit na rozhodčího soudce a tím obejít soud a požadovat třeba sesplatnit celou částku najednou,což by mne přivedlo opět na hranu exekuce,nebo jestli tedy i pro tento úvěr při podepsané rozhodčí doložce platí rozhodnutí soudu,který rozhoduje o odlužení,děkuji...

Datum: 26.01.13 11:07

Udělat to může, ale je mu to k ničemu. Okamžikem, kdy začne Váš schvalovací proces ohledně oddlužení, je každý jednotlivý dluh "zmrazen" ve stavu, ve kterém v tu chvíli je. To znamená, že už nenarůstají úroky, věřitel nemůže věc předat na soud či exekuci... Takže platí rozhodnutí soudu. Nemáte se čeho obávat.

Máte ode mě ještě vzkaz ve vnitřní poště.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.01.13 11:13

bod. a UŽ SI PROBOHA NEPUČUJTE PENÍZE! *zed*

doplněno 26.01.13 13:49:

Chlape nestrašte, jak já říkám nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Ted se jen postavit zpátky na nohy, vykašlete se na ženský, vydělávejte hlavně peníze a na krajským soudě si zažádejte o ten bankrot, vím o jedn paní z Teplic, která si za to vezme peníze jen v případě, že je to schválené od soudu.

Ohodnoceno: 0x

Od: mark1u*
Datum: 26.01.13 12:05

Už ani nechci,silně jsem to podcenil...firma.u které jsem pracoval 13 let,snížila platy 2 x o 10% během jednoho roku,do toho utekla přítelkyně po 8 letech s maníkem co jí nabídl bezstarostný život a všechny dluhy na mé jméno,včetně peněz co jsem si půjčil abych zaplatil její střední školu co studovala,do toho jsem krátce po sobě přišel o dvě auta na kterých jsem byl závislý na dojíždění do práce,jednou divočák,moje chyba,podruhé 18ti letá mladá řidička co mi nedala přednost a jistě znáte,jak funguje plnění pojišťoven,škody byly totální,auta neopravitelná...tím se ale nehájím,jen se mi nějak všechno poslední dobou sypalo pod rukama a takhle to dopadlo...

doplněno 26.01.13 12:09:

..bez pomoci rodiny už jsem se možná houpal někde na stromě*nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.