Silné akné-co mám dělat?

Od: Datum: 20.08.12 23:27 odpovědí: 11 změna: 21.08.12 18:31

Zdravím, už od 14 let mě trápí akné. Ano chápu- je to v pubertě normální. Ale mě to trápí už 3 rok a zatím žádná změna k lepšímu. Mám tu horší formu- hnisavé ložiska hluboko pod kůží. O obličeji ani nemluvím- vypadám jako dalmatýn :/ Už jsme vyzkoušel spoustu věcí- od různých masek, vodiček, i léků a různých medikamentů na předpis. Změna jídelníčku taky nepomohla. Některé vyrážky jsou tak hluboko že nejdou vymáčknout a některé i dost bolí. Jednou se jeden držel přes 2 měsíce. Používal jsem saloxyl - a jednoho dne to šlo samo ven- nepudu dál popisovat co z toho vylezlo. Jenže saloxyl nemůžu mazat na obličej- teď používám Erifluid ale ten mě taky nepomohl- už ho beru přes měsíc a výsledek je vysušená pleť. Chápu že u kluka toto řešit je směšné- ale kdyby některé i tak neboleli tak bych to až tak neřešil. Moje doktorka mě na toto řekne vždcky jenom toto- jsi v pubertě je to normální. Nejhorší jsou záda- s tím nemůžu ani na koupaliště. Obličej e mě vždcky podaří aknecolorem zamaskovat ale v horku jak se člověk potí to je hend dole.

Nemáte ještě nějaké praktické rady? Já už vážně něvím. A co dělat tam kde nepomůže ani doktor?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.12 23:52

Zdravim, jsme na tom podobne. Ja mam nejvetsi vyskyt techto bedaru na cele (vsichni rikaji ze ho mam jak struhadlo). Babca mi radi silny vyvar z hermanku tak to nekdy vyzkusim kdyztak dam vedet jak to pomohlo.

doplněno 20.08.12 23:53:

A porad mi rika abych to nemackal jenze obcas je to tak nesnesitelne ze jak je venku tak se cloveku docela ulevi.

Od: askmenow*
Datum: 20.08.12 23:58

Spousta lidí mi možná bude oponovat tím, že jsi mladá, ale nedá mi to: hodně dívkám pomůže hormonální antikoncepce. Nejsem si jistá, jestli jakákoli, nebo jen některá. Já ji začala brát v tvém věku, možná ještě mladší, ze zravotních důvodů (jiných, než akné). Akné jsme v té době měla také, rozhodně ne tak silné, jak popisuješ, ale měla. Netvrdím, že zmizelo úplně, je to už spousta let, a vždycky mám nějaký jeden bolák na obličeji, ale jeden, dva. Prostě se to dost zlepšilo a celkem rychle, za nějaký měsíc, možná dva, tři.

Zkusila bych si o tom promluvit s tvojí mámou, jestli by byla ochotná ti antikoncepci platit (myslím, že by to mohla pochopit, přecijen ani všechny mastičky nejsou zadarmo) a pak zašla na gyndu a nechala si poradit, jestli to rpo tebe je skutečně vhodné a pokud, tak jaká.

A samozřejmě dál dbát na správnou stravu, PÍT HODNĚ ČISTÉ VODY (dělá to hodně, věř mi!), pleť čistit, atd. atd.

Od: viky®
Datum: 21.08.12 00:14

To je chlap!

Od: askmenow*
Datum: 21.08.12 00:28

Ježiš pardon, nějak jsem si nevšimla :D No, aspoň mám pocit, že máme my holky aspoň v něčem výhodu :D

Od: viky®
Datum: 21.08.12 00:12

Dobrý den Jacku. Puberta, každý tím nějak projde, někdo hůř, někdo lépe. Určitě to nechce mačkat, tím se rány jen prohlubují a mohou zůstat jizvy. Když už jste vyzkoušel všechny rady, co vyzkoušet lidové léčitelství? Posílám. Jen můj názor.

Od: jack®
Datum: 21.08.12 00:19

Díky moc- učitě vyzkouším. Je mě to blbé toto u chlapa řešit ale toto je už extrém

Od: jack®
Datum: 21.08.12 00:17

A sakra :D nevím jestlí poslední příspěvěk je na mě ale já jsme kluk :))

Datum: 21.08.12 00:38

Pokud to sneseš zkus jíst denně kvasnice v menším množství,potom pomáhá víckrát denně umývat v teplé vodě napařit a čistit pleť,určitě také poradí kožní lékař nějakou vodičkou ,mastičkou atd.ale dle mého názoru když to mněl můj syn pomohlo často mýt oblyčej,opravdu horkou vodou aby se uvolnily póry a pak natřít ,vyčistit třeba francovkou,kysličníkem,nebo mastičkou co předepsala kožní lékařka název bohužel už nevím ale fakt to pomohlo o 70 procent

Datum: 21.08.12 06:58

Jacku, znala jsem asi 5 mladých mužů jako jsi ty, kterým nepomáhalo vůbec nic. 3 z nich se nesmírně zlepšili, když dospěli a začali pravidelně žít sexuálním životem se svou dívkou. 4. až po svatbě, když byl se svou ženou denně. Ten 5 se s tím trápí dodnes, ne v takové míře, ale malé akné má stále, ikdyž je ženatý a má 3 děti. *hej* Akné je díky hormonálnímu zemětřesení. Až dospěješ a hladina hormonů se ustálí, bude to vyřešené. *placni* Mým dětem pomáhaly pivní kvasnice, koupené v lékárně pod názvem Pangamin. Je tam spousta nerostů a vitamínů a zvláště pak B.;) Někdo ti dal radu na kvasnicovou pleťovou masku. Není to od věci, protože i ona dodá pleti potřebné vitamíny, které akné zklidní. Droždí stojí 3 kačky, za pokus to stojí. Je potřeba kvasnice rozdělat ve vlažné vodě na kaši a nanést na očištěný obličej. Ponechat půl hoďky a smýt. Žena by si do těch kvasnic dala ještě žloutek a kapku oleje nebo smetany. Je potřeba to aplikovat, když jsi doma sám a je klid. Nebudeš moci mluvit, smát se.*hej*Já si myslím, že akné chce čas a dobrou životosprávu, která pomůže hormonálním změnám. Hodně štěstí a konec akné!*slunce*

Od: ivik®
Datum: 21.08.12 15:02

Zkus si v lékárně koupit beta - karoten v tabletách, choď na sluníčko, to kůži hojí a vysušuje, kup si pleťovou vodu s alkoholem a pravidelně čisti vatou a dodržuj čistotu pleti.Určitě by ti na kožním předepsali i nějaké léky na bázi hormonů, ale to chce se odborně poradit.Nejez sladké, ostrá jídla, kafe, čokoládu, hořčici, kyselé okurky...V lékárně se poptej na různé krémy a čistící mléka, není to jen pro holky z reklam, ale i pro kluky...

Datum: 21.08.12 18:31

U jakého lékaře jste byl? Byl to kožní lékař nebo jen obvoďák? Pokud kožní a nepomohl, vyzkoušejte jiného. Opravdu, běžte k jinému. Myslím, že se to dá léčit, ale lékař to musí umět.

Zkusil jste nějaké medicinální mýdlo? Koupíte v lékárně za asi 70Kč. Jedno je se sírou, to nevím jak se jmenuje, je speciálně na akné a druhé je tmavé s ichtamolem. Jsou to specielní mýdla na kožní problémy - akné, plísně, ekzémy. Jsou léčivé a šetrné. Nyní jsem koupila v lékárně v Globusu z firmy Valosun zdravotní mýdlo krémové A- SUN. Hezky pění.

Váš problém je moc velký a opravdu se svěřte do rukou odborníka. Hledejte až ho najdete. Pokud jste z Prahy dám Vám kontakt na dobrou pí doktorku. Protože už takhle nestíhá a čeká se u ní opravdu dlouho, neobjednává, ale čekáte jak přijdete. Dejte vědět do vnitřní pošty. Pohanka

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.