Poškozená zásilka

Od: Datum: 25.01.13 20:10 odpovědí: 8 změna: 26.01.13 07:47
avatar

Koupili jsme si přes aukro el.vrtačku, přišla poštou, ale něco v ní chrastilo a nejde přepínat chod dopředu - dozadu. Když jsme se podívali dovnitř, vypadnul kousek plastu, něco se tam zřejmě ulomilo a přepínání teď nefunguje. Co byste mi radili, že s tím můžu dělat? Odesílatel ji zřejmě měl lépe zabalit...? nebo zklamala pošta...? nefunkční vrtačka mi je na nic... oprava bude něco stát...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.13 20:48
avatar

Dobrý den, jestli jste si koupil vrtačku přes Aukro, musíte se spojit s prodejcem. Otázkou je, zda jste ji koupil přes shop, nebo od jednotlivce,který vám nabídl k prodeji svoji vrtačku. V prvním případě byste mohl uspět, v druhém těžko. V každém případě byla vrtačka špatně zabalená, pokud to nebyl již zlý úmysl od prodávajícího. Vy jste také udělal chybu, jestli v ní něco chrastilo, měl jste si o tom nechat sepsat poštou zápis při převzetí, před otevřením balíku. Píši vám proto, že já sama také obchoduji na Aukru a to již 4 roky a mám zatím samé pozitivní zkušenosti. Jestli se jedná o seriozního prodejce, vezme vrtačku zpět. Přeji vám, ať se vám to podaří.

Ještě dobrou radu do budoucna.Pokud budete kupovat na Aukru,každý registrovaný prodejce má své stránky, kde se píšou recenze. Před nákupem je dobré si v nich počíst, uděláte si obrázek o solidnosti prodávajícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 21:01
avatar

Dobrý den, ta vrtačka byla v poměrně velké krabici, tak se tam asi pohybovala víc, než bylo vhodné... že něco chrastí, se dalo zjistit až po otevření, vyndání vrtačky a zatřepání s ní... na reference jsme se samozřejmě dívali, většina pozitivní, jen dvakrát problém...

Datum: 25.01.13 21:11
avatar

V každém případě se spojte s prodejcem a uvidíte jeho reakci.Neuspěje te-li, pak postupujte, jak vám radí další reagující.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 20:53

to museji mít na poště radost jak jim tam lidi zkoušeji nářadí... jinak kontaktovat prodejce.. ale to že jste tu vrtačku rozebirali si raději nechte pro sebe.. i když nevim jestli jste s tim neporušili plomby... pokud vás prodejce odbyde tak vám nezbývá než kontaktovat aukro.. je tam přimo možnost že vám bylo zaslano nefunkční nebo poškozene zboží a uvidite jak se k tomu vyjádří..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 22:18
avatar

Domluvil bych se s prodejcem aby reklamoval poškození zásilky na poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 22:54
avatar

To asi bohužel nepůjde, musel by být sepsán reklamační list při převzetí zásilky od pošty a to než se balík otevřel. Pak by poškození platila pošta. Také záleží na tom, zda byl balík pojištěn. V každém případě byl špatně zabalený.Nejlépe se domluvit s prodejcem,buď mu vrtačku vrátit, nebo jestli to je poškození opravitelné, tak ať alespoň zaplatí opravu. Je to na domluvě. Jestli jde prodejci o dobré jméno, vezme si vrtačku zpět. U shopu to je jednodušší, tam můžete do 14ti dnů zboží vrátit s udáním dúvodu, ale po předchozí domluvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 22:59
avatar

Ps zajímalo by mne, jestli to byla aukce na 1ks, tudíž nabídka soukromá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 07:47
avatar

soukromá... zkusím se s ním domluvit

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.