Zrušení trvalého pobytu cizince na mém domu

Od: Datum: 15.11.12 17:16 odpovědí: 3 změna: 16.11.12 00:21

Dobry den,

vlastnime se snoubencem nemovitost v Ceske republice, kterou jsme koupili od pana ,,Novaka,,. Ten nemovitost koupil z drazby od majitelu ,,Kacirkovych,,, kteri meli na nemovitosti trvaly pobyt. Jeden z ,,Kacirkovych,, je cizinec z Polska a porad ma na nasi nemovistosti trvaly pobyt.
Pan Novak nez nam dum prodal, podal v 7/2012 na cizinecke policii zadost o zruseni trvaleho pobytu cizince Kacirka. Nyni jsme dva mesice majitely nemovitosti, cizincuv pobyt neni porad zruseny a nevime jakym zpusobem odhlasit osobu, kterou jsme v zivote nevideli, nechceme s ni mit nic spolecneho, neprejeme si, aby mela trvaly pobyt na nasi nemovistosti, navic v nemovistosti nebydli, nevlastni ji. Bylo nam receno, ze musime podat novou zadost o zruseni, protoze se na nemovitosti zmenil majitel a ze to muze trvat i dva roky. Prosim poradte co mame delat, prece musi existovat pravo, ktere nam nalezi jako vlastnikum nemovitosti a prece musi mit i cizinecka policie nejake zakonne lhuty na vyrizeni.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 17:46
avatar

Půjdete na ohlašovnu, kde prokážete:

1) že jste vlastníky nemovitosti (například kupní smlouvou nebo výpisem z katastru)

2) že dotyčná osoba není vlastníkem nemovitosti (taktéž jako v bodě 1)

3) že dotyčná osoba nemovitost neužívá (možná bude stačit prohlášení, samože písemné, se spolupodpisem třeba souseda jako svědka).

A milý úřad má 30 dní na vydání rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu. Hotovka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenula
Datum: 15.11.12 17:48

Dobry den, dekuji za odpoved, bohuzel takto je to u obcanu CR, ale u cizincu je to jinak.

Od: apa*
Datum: 16.11.12 00:21

Obraťte se na ministerstvo vnitra a na cizineckou policii ve svém kraji.
Oddělení pobytových agend - regionální pracoviště cizinecké policie, přehled dle krajů zde: http://www.policie.cz/clanek/oddeleni-pobytovych-agend.aspx

K 1. 1. 2011 došlo k převodu agendy dlouhodobých víz a dlouhodobých pobytů z cizinecké policie na Ministerstvo vnitra ČR a transformaci cizinecké policie. K těmto krokům došlo na základě novely zákona o pobytu cizinců, která přinesla i další změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR. Změnila se také pracoviště, která vyřizují záležitosti spojené s pobytem cizinců. Bližší informace získáte na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR www.mvcr.cz/cizinci , informační lince MV +420 974 832 421, +420 974 832 418 nebo e-mailupobyty@mvcr.cz .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.