Výběr peněz v bance - jak počítají bankovky

Od: Datum: 10.02.13 08:46 odpovědí: 4 změna: 10.02.13 22:43

jak probíhá v bance větší výběr financí,je potřeba počítat každou bankovku,nebo banka má připraveno po balíčkách nebo jak?má člověk důvěřovat nebo přepočítávat,pozdější reklamace je asi zbytečná,že?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 10.02.13 09:02

Jsou tam počítaci stroje ktere umí přepočítat stovky bankovek ve velmí krátkém čase ,a vy vydíte počet napočítaních bankovek.Dále se vyplácí i balíčkách

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 09:46

Stroje a balíčky jsou ´pěkná věc´, přesto doporučuju si vyhradit dostatek času a hotovost přepočítat ručně - banka to umožní v nějaké separátní místnosti, bez obav, takový výběr neprobíhá na běžné přepážce.

Pokud se na pobočce dělá kontrola hotovosti (obvykle - aspoň co vím, dvakrát do roka), přepočítává se veškerá hotovost na pobočce na strojích a poté ještě i ručně, rozdělávají a přepočítávají se i balíčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 10:48
avatar

Doporučuji si peníze přepočítat ručně a zároveň vizuelně zkontrolovat kvalitu a nepoškozenost bankovek. Strojek se někdy též splete, když se do něj peníze nevloží úplně rovně, nebo jsou nějakým způsobem zmačkané, ohnuté, ale udělá se kontrolní přepočet, je to záležitost pár vteřin.

Většinou jsou peníze i počet kusů v pořádku, pracovníci banky sumu kontrolují několikrát, ale to víte, chyba se může vloudit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 10.02.13 22:43

Výběr větších částek není problém, jak už je uvedeno výše, ale zvažte, co s tím dělat dál, neboť zákon o praní špinavých peněz říká, že můžete platit v hotovosti pouze určitou omezenou výší, která odpovídá myslím 100 tis. Eur. Pak by to mohlo být považováno za legalizaci peněz z trestné činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.