Mohu pracovat s částečným invalid. důchodem

Od: Datum: 26.08.12 23:08 odpovědí: 5 změna: 27.08.12 12:24

Mám částečný invalidní důchod. Nyní jsem sehnala zaměstnání v kanceláři ale je na 8 hodin. Mohu o částeč. důchod přijít? Může se o tomto sociálka dozvědět? Že mohu pracovat s částečným důchodem vím ale nic víc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.12 23:21
avatar

Samozřejmě, že můžete pracovat s ID I. II. i III. stupně, výše výdělku přitom není omezena. Záleží jenom na Vašem zdravotním stavu a na posudku závodního lékaře, zda můžete zamýšlenou práci vykonávat.

Ovšem pozor na to, že posudkoví lékaři někdy ID odebírají kvůli tomu, že člověk pracuje, přestože důvod, pro který byl ID přiznán, trvá. V takovém případě byste musela postupovat podle návodu na webu ČSSZ.

doplněno 26.08.12 23:25:

Informace k invalidním důchodům

Souběh ID a zaměstnání

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aman
Datum: 27.08.12 10:52

Určitě můžete pracovat s invalidním důchodem. Myslim, že stát by měl podporovat, aby důchodci mohli pracovat a né je stresovat s tím, že jim bude brát důchod, když pracovat budou. Zase jenom byrokracie, která je antiproduktivní. To abyste šel za právníkem nebo úřetním, zaplatil mu, abyste se vyhnul tomu, že Vám vezmou důchod. Podle mě je takovýto systém k ničemu nebo špatný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.08.12 10:57

Pokud může někdo pracovat a nevadí to zdravotní omezení, tak nevím, proč vyplácet ID, proč o něj žádal!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 27.08.12 12:13
avatar

I já pracuji přestože mám ID. Jenže nemůžu ze zdravotních důvodů vykonávat původní práci a dělám práci lehčí a finančně daleko méně hodnocenou!I kdybycom dělali stejnou práci se stejnými výsledky tak já jako invalida mám nárok jen na 75% mzdy. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.08.12 12:24

Dobrý den.

V invalidním důchodu si můžete vydělat neomezeně. Veškerá omezení vyplývají z Vašeho aktuálního zdravotního stavu. Můžete pracovat normálně na plný úvazek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.