Jsem obyčejná

Od: Datum: 27.08.12 08:54 odpovědí: 18 změna: 27.08.12 22:08

Zdravím všechny, kdo si budou chtít tohle přečíst. Mám takové - no trápení ani nechci říct, to jistě ne, mají lidé opravdová trápení - no prostě spíš se někdy divím, jestli vůbec do tohoho světa patřím, nebo do této doby. Jsem taková asi staromódní, či co. Jsem moc obyčejná holka na dnešní dobu. Když na mě dřív koukali vyretušované babrínovité modelky z časopisů, tak jsem mávla rukou, že to mají v popisu práce, takto vypadat, ale teď už je jich čím dál více i na ulicích - dlouhé rovné peroxidové vlasy, tuna make-upu, legíny a kozačky, snad víte co myslím. Často jsou ty dívky mladší než já - mě je 19 a jim třeba jen 16-17 let - ale jako dítě si připadám já. I ve svém okolí u spolužaček, kamarádek stále sleduju tuhle tendenci, všichni chtějí být dokonalí a kde jsou obyčejní lidé? Připadám si tedy proti nim divná, když já neskupuju každý měsíc půl katalogu Avon a neřeším, že si každý centimetr těla musím namazat speciálním krémem. Sama se maluju jen málo, kosmetiku moc neřeším a celkově bych řekla, že jsem skromná. Nezajímají mě nové modely telefonů, na hory nemusím jet do Alp, stačí mi když si zalyžujeme v Jeseníkách. Než bych vymetala pařby, radši třeba doma háčkuju. Jsem pak za exota. Jsem fakt exot? Nebo jsou ještě někde taky obyčejní lidé, co netouží jen se vytahovat jeden na druhého tím, co mají? Připadá mi, že čím víc povrchní dnes jste, tím více jste asi in. Tak mě prostě napadá, jestli to někdo cítí podobně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: obycejnaholka
Datum: 27.08.12 08:57

A může vůbec takový člověk jako já v dnešním světě fungova? Najdu třeba kluka podobného založení? Mám pocit, že jsou jen samí "šampóni", ti mnou stejně jistě jen pohrdají. Měla jsem zatím jen jednoho kluka, chodili jsme spolu 2 roky a celkem jsme si rozuměli...

Od: sabka15
Datum: 27.08.12 09:03

někdy se sama sebe taky ptám, jestli kluka najdu, je mi sice teprve 15, ale i tak o tom často přemýšlím a nevidím důvod, proč by sis kluka nenašla taky mi někdy přijde, že už takoví ti obyčejní sympaťáci nejsou, ale neboj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 27.08.12 14:39

Ahoj.

Tak zaprvé: Ty nejsi obyčejná. Obyčejné je to, čeho je všude spousta. Takže ty peroxidky, které se zajímají jen o módu atd. Holek jako ty je méně, ty jsi NEOBYČEJNÁ. To už zní lépe, ne? A je to tak!

Zadruhé: umět být sám sebou je jedna z nejlepších vlastností. A to ty jsi. Jen tak dál. TDělej to, co baví tebe, ne co baví dav.

Zatřetí: Když je člověk jiný, než většina, je samozřejmě těžší najít k sobě člověka, se kterým si budeme rozumět, ať už kamaráda, kamarádku, nebo partnera. Ale není to nemožné. Koneckonců, nehledáš někoho, kdo bude mít na vše názor jako ty, to je důležité si uvědomit. Stačí, když mu bude připadat tvá netypická osobnost zajímavá a tobě zas ta jeho. Budete se báječně doplňovat a obohacovat.

Začtvrté: S věkem to už bude jen lepší. Ostatní dospějí a po čase se začnou orientovat na jiné věci, než jen nakupování, módu, krásu atd. Ne všichni, smaozřejmě, ale hodně tvýh vrstevnííků ještě projde změnou.

Osobně znám celkem dost lidí, co je víc jako ty, než jako tvé spolužačky, které popisuješ...

Pokud půjjdeš na vysokou, taky to tam bude jiné. Když se lidé musejí starat o sebe, spoustu věcí přehodnotí. A speciálně na některých oborech se tenhle typ lidí vyskytuje jen vzácně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sabka15
Datum: 27.08.12 09:01

Ahoj, mám přesně stejný názor, jsem taky obyčejná nepotřebuju značkový oblečení, abych se cítila dobře, nepotřebuju tu nejdražší kosmetiku, stačí mi prostě jenom nějaká nejlevnější řasenka, a to jestli se na mě lidi dívají neřeším, někdy bych se spíš měla dívat já na ně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aman
Datum: 27.08.12 09:03

Ahoj, seš úplně v pohodě a prosim, buď taková dál. Seš taky mladá, určitě seš hezká. Mě se ty fifleny nelíbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obycejnaholka
Datum: 27.08.12 09:05

děkuji :)

Od: aman
Datum: 27.08.12 09:29

můj mail je amanCZ@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.12 09:53

hlavně nenápadně... *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.12 09:59

Nebojte se, takových lidí je... jen nejsou tak vidět.

Buďte svá a uvidíte, že to jednoho dne někdo ocení a Vy budete ráda, že jste se vyhnula "stádovosti".

Ve společnosti fiflen a šampónků sice vyčníváte, ale v dobrém slova smyslu (byť to ono stádo vnímá jinak).

A věřte mi, že se určitě najde kluk/muž, který ocení přirozeně krásnou holku, která umí uvařit a postarat se o domácnost a je to super holka do nepohody, než fiflenu, která vypadá jako by vypadla z časopisu, ale neuvaří ani vodu na čaj, nic neumí a utratí polovinu jeho výplaty za kosmetiku a hadříky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.12 10:20
avatar

Ahoj. Obyčejná holko, říká se-podle sebe soudím tebe...Všichni jsme obyčejní lidé a každý žije a užívá si života, jak m u to vyhovuje. Nějak se nám vytrácí tolerance ke všemu, co je trochu jiné... Podívejte se na to z druhé strany. To, že se někdo obléká jinak, líčí se, chodí se bavit, neznamená, že je lepší, či horší. Je to také obyčejný člověk a může být skvělý kamarád i přítel. Prostě má jen jiný vkus a jiné představy o životě. Bude jednou možná jen bohatší o zážitky a prožitky..Pokud se Vám líbí sedět doma a háčkovat víc, než užívat trochu života, proč ne? Píšete, že si připadáte jako malá...Mně naopak, připadáte, jako předčasně zestárlá a to rozhodně nemyslím ve zlém. Mládí se má vydovádět a vybouřit. Vy jste na svá léta asi hodně usedlá a známost si u háčkování doma nenajdete. Nebudete umět možná komunikovat za chvíli se svými vrstevníky. Nikdo Vámi nebude pohrdat, budete třeba jen nudná pro své okolí, ale rozhodně to neznamená, že byste byla špatná a nemohla si najít protějšek, s kterým si v tomto porozumíte. Žít můžete jen jednou tak, jako všichni ostatní. A platí zde, jaké si to uděláme, takové to máme. Pokud Vám to takto vyhovuje, pak není co řešit. Nikomu se nemusíte podřizovat a jste-li spokojená sama se sebou, pak je to v pořádku. Buďte sama sebou. Obyčejná holka, s obyčejným životem...Když Vám to stačí a jste jinak v pohodě, není třeba řešit, co dělají druzí a srovnávat se s nimi.

doplněno 27.08.12 10:22:

PS: Záleží na tom, co člověk nosí uvnitř sebe, ne na sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.08.12 10:30

Buď úplně v klidu. Obyčejných lidí je pořád moc, moc, jenže o sobě nedávají vědět, tudíž nejsou vidět. Drž se hesla - krása pomíjí, ale blbost je věčná*smich*. Počkej jak se budeš usmívat, až ti bude 50. Budeš pořád stejně v pohodě, jen ty, co dnes potkáváš budou řešit plastický operace, rakovinu, vrásky a budou z toho na prášky, dvakrát týdně psycholog, deprééése a fůra dalších věcí. Člověk musí být nad věcí. Hlavně klid a žádnej stres*ua*.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.12 10:35
avatar

Já jsem hluboce přesvědčená o tom, že tihle lidé, Barbíny a Kenové, jsou zakomplexovaní štvanci. Své sebevědomí a hodnocení svého ega nahánějí tím, co si mohou koupit a dát na odiv. Ať jsou to nová prsa nebo nový, diamanty vykládaný mobil. Ať se jmenuje Paris nebo Victoria nebo Mřenka od sousedů, která si nechá říkat anglickým jménem. Zapadnou do společnosti stejných lidí jako do skládačky a tam si libují, hladí si svá ega navzájem.*placni* Viděla jste Americkou krásu? Jak si ukazují navzájem vizitky? Tak tak mi to příjde. *sok* To víte, že to na mě občas přišlo tak jako na vás. Já jsem to řešila tak, že jsem vyrazila do města, koupit si něco na sebe. Dopadlo to, bez vyjímky tak, že jsem si koupila normální, ale hezké spodní prádlo a nový lak na nehty. A vrátila se ke svému způsobu života se rčením "No, co už!" ;) Nemyslím si, že ti krásní, mladí, s krásnými zuby jako herec, opálení, s vlasy do pasu a nohama až na zem, jsou šťastnější, než já se svou rodinou a se svým pejskem ve dvoupokojovém bytě. ;) Štěstí není v tom, co nás obklopuje, ale co je v nás.*srdce*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: obycejnaholka
Datum: 27.08.12 11:10

Moc hezky jste to napsala a váš příspěvek mě opravdu pohladil na duši :) Děkuji

Od: mee
Datum: 27.08.12 11:52

Ahoj,

podle mě to nechápeš. Obyčejní jsou práve ti co se zabývají svým zevnějškem vic než je zdrávo. Existuje určitý druh lidí, ti nosí drahé značkové oblečení, kupují sí černá a nově i bílá auta a mají plytké vnímání světa. No a pak jsou jiní lidé, kteří jsou neobyčejní, řekl bych dokonce mimořádní a ti na tyhle věci nemají čas, protože dělají velké věci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: namyslenecek*
Datum: 27.08.12 11:52

Neboj my normalni kluci jsme jeste nevymreli jeste furt existujem :-D jen musis hledat ;) a samponi jsou jenom ty nactilety takze to je take prejde az trosku vyrostou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: seignb
Datum: 27.08.12 14:47

NO nevim, ale neřekla bych, že většina holek na ulici jsou takové, jaké popisuješ a u kluků to samé. Já sama bydlím ve městě kde žije 40 000 lidí a často se vyskytuji v Praze a neřekla bych, že ,,obyčejní,, lidé skoro nejsou. Naopak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.12 15:30
avatar

Ne, jsi úplně normální:)

Věř tomu, že někomu se manekýny s tunou mejkapu líbí, ale najdou se o tací, které to odpuzuje a chtějí právě tu normální pohodovou holku, která s nimi vyrazí s krosnou na túru, umí se bavit i o něčem jiném, než o líčení a "módě" (rozuměj, mnohé hnusy dneska nepovažuji za módu, ale za hnus:)), a můžou jim dát pusu bez obav, že budou mít na puse kilo rtěnky.

Zajímavé, na pařby nechodím, raději doma čtu, nejraděj lítám ve volném triku, teniskách a riflích, maluji se přiměřeně, na "trendy" nekoukám, miluju lyžování v Jeseníkách:D A nikdo na mě nekouká jako na exota. Proč? Protože se pohybuji tam, kde je takové chování mezi lidmi normální - a to si vždycky můžeš vybrat. Pokud jsi u někoho za exota, protože žiješ normálně a po svém, nemusíš se s ním nutně stýkat, nebo jo?;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artrosis
Datum: 27.08.12 22:08

Jenom úplně blbej kluk by nešáhl po holce jako jsi ty ... teda alespoň já bych takovou holku chtěl...je sice hezký podívat se na bárbínu, trochu si pokecat, nebo zaflirtovat, ale pro praktickej život takový holky moc nejsou...já bych jí teda nechtěl...neměj strach, ne všichni kluci jsou povrchní pitomci a právě tím, že jsi odlišná a kašleš na "hlavní proud" tak právě tím pro ně budeš zajímavá...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.