Jsem sama a mám deprese

Od: Datum: 26.08.12 19:00 odpovědí: 35 změna: 04.09.12 17:51

zdravím ...

poslední dobou mám asi nějakou depku, nebo co ... :( cítím se v životě strašně sama. Ano, mám rodinu, která mě má ráda, mám plno kamarádů, kteří jsou skvělí. Jenže mi přijde že každý má někoho druhýho vedle sebe, že já jsem spíš ta třetí. Strašně mi chybí se někomu vypovídat opravdu od srdce, chybí mi něčí vroucí obejmutí, pohlazení, hezké slovo. Mám přítele - víceméně - jenže nejsem pro něj prioritou a vůbec nechápe moje potřeby, jsme tak spíš víceméně přátelé přes postel.

Přijde mi, že je mi souzené kráčet životem sama, ale to tak nechci, je mi z toho strašně smutno ... *plac*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.12 19:13

A proč si nenajdete přítele, s kterým byste si rozumněla?

doplněno 26.08.12 19:40:

Podle mne Vaše pocity mohou vyplývat z neuspokojivého partnerského vztahu. Nebylo by Vám lépe bez přítele, pro kterého nejste prioritou?

doplněno 26.08.12 20:06:

Po přečtení informací, jež jste doplnila:

Nemůžete čekat, že si Vás bude partner vážit, když si Vy sama sebe nevážíte (necháváte si od něj líbit ponižování a neúctu).

Chybí Vám hezké slovo, vroucí objetí, pohlazení a možnost se od srdce někomu vypovídat. Myslíte si, že Vám toto bude schopen poskytnout "partner", který má o partnerce úplně jinou představu, a pro něhož nejste tou pravou partnerkou?

Sama si zavíráte dveře před rovnoprávným vztahem s partnerem, který za to stojí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.08.12 19:21

chtěla bych, ale zatím se ještě ten pravý neobjevil ...

Od: askmenow*
Datum: 26.08.12 19:35

Dokud jednoho přítele máte, ani dost dobře nemůže. uvědomte si, že tím, že někoho máte, od vás spousta mužů bude držet odstup. A zároveň ani vy se nebudete chovat stejně uvolněně v mužské společnosti, jako když budete nezadaná.

Vztah vám nevyhovuje? Buď se snažte to vyřešit a pokud jste přesvědčená, že to nejde, ukončete to. Sama si necháváte místo v životě zabírat někým, dko vám neposkytne to, co potřebujete, místo toho, abyste ho uvolnila pro někoho lepšího. Správný postup je přeci se rozejít, pak být delší či kratší chili sám, pak mt to štěstí a potkat někoho báječného... ne naopak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.08.12 19:40

je to těžké, když máte někoho rád, říct mu sbohem. I přesto že víte, že ten vztah není to pravé, i když víte, že on se nikdy nezmění. I když víte že vás dříve či později opustí, protože do vás pořád hučí, že pro něj nejste ta pravá, že si představuje partnerku jinak, že má raději kamarády než vás a že vás má jen do postele. Je to těžké, říct sbohem i přesto že tohle všechno víte a srdce krvácí při těch jeho slovech. Kdyby to tak těžké nebylo, dávno bych to udělala.
Datum: 26.08.12 19:44

Ale kdeže. Myslíte si, že jsem nikdy nemusela ukončit vztah s mužem, kterého jsem měla ráda, ale z ěnjakých důvodů mi to víc ubližovalo, než dávalo? Nedělejte z toho větší drama, než to je. Tím to nechci zlehčovat, ano, je to těžké, ale ne nemožné. Je to jednoduché - koho máte víc ráda, sebe, nebo jeho? Snad sebe, ne? tak udělejte pro sebe to nejlepší. A vlastně váš "přítel", pokud vám říká, že pro něj nejsta ta pravá, jé vážně idiot, ale hlavně, i kdybyste měla raději jeho, než sebe, tak můžete udělat to nejlepší pro něj - a rozejít se s ním.

Stojí vám takovéhle pstelové přátelství za to, aby se třeba nejbáječnější chlap pro vás na světě otočil a řekl si "ta je zadaná" a ani se vám pořádně neukázal?

doplněno 26.08.12 19:46:

Na tom s někým se rozejít bývá, alespoň pro mě, nejtěžší ten pocit, že toho člověka zraním. Toho vy se očividně bát nemusíte. Máte tovlastně lehčí, než ve většině případů.

Ukončete sebemrskačtví...

Jasně, ze začátku se třeba budete cítit ještě opuštěněji, ale uvidíte, že to přejde.

Od: ron*
Datum: 26.08.12 19:46

Tak to tedy nechápu. Proč by bylo těžké říct mu sbohem, dává-li Vám najevo, jak o Vás vlastně vůbec nestojí. Pochopte, že s ním budete vždy sama, jen využívaná. A jinému vztahu nedáte šanci. Pro ostatní kluky jste zadaná.

Datum: 26.08.12 19:51

Děvče, děvče, to co píšete, že do vás pořád hučí atd. (ani se mi to neche opisovat), je strašné. Posbírejte poslední zbytky sebeúcty a pryč, daleko pryč od toho člověka. Možná si i pár dní popláčete, ale s někým, kdo vám bude říkat taková slova, neztrácejte čas. Ani svoje tělo.

Datum: 26.08.12 19:58

ano, to vím. Říká mi, že potřebuju občas "šlápnout na krk" abych se uklidnila. Přitom nejsem žádná hysterka, nehádám se, nedělám scény, dávám mu volnosti kolik potřebuje, nic mu nevyčítám ani nezakazuju. Když jsme byli asi na 14 dnů od sebe, vyspal se s jinou a na mou otázku, zda to bylo potřeba, řekl že je to jeho věc a on je samec a ti mají od přírody dáno lovit samice. Pak už jsem se ho raději na jiné holky neptala, ublížilo by to jen mě. Když jsme spolu venku a jde kolem hezká slečna, řekne bez vytáček přede mnou, že by ji ... Víte co. Připadám si pak jak největší odpad. A přitom si myslím že nejsem škaredá, kluci mi často říkají že jsem "kus" a že mi to sluší.
Datum: 26.08.12 20:27

Jéééžiši... Připadá mi, že si sebe vůbec nevážíte. Co Vám ten vztah přináší tak úžasného, že si nedovedete představit, že byste o to měla přijít? Naprosto nepřípadně jsem použila slovo "vztah", protože ve Vašem případě o nic takového nejde. Zkuste si ale odpovědět na otázku, kterou jsem Vám položila.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.08.12 19:43

Dobrý den.

Pokud máte vztah, máte přítele a stejně se cítíte sama, pak to opravdu není to" pravé ořechové". Je čas tento vztah přehodnotit a pravděpodobně ukončit. Udělat si místo ve svém srdci a vedle sebe pro někoho jiného. Určitě se najde někdo, pro něhož budete na prvním místě. Neudržujte tedy vztah, ve kterém nejste šťastná a dejte příležitost vztahu lepšímu. Přeji Vám odvahu a konec samoty. Bude líp, věřte mi.:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.08.12 19:48

ron a askmenow, děkuji :) já tohle všechno vím a cítím, ale nevím kde najít sílu to ukončit. Už jsem to zkusila ale on vždy po týdnu psal a volal a já se vrátila ... Mám strach že to nedokážu vydržet.
Datum: 26.08.12 19:54

Prostě si řekněte, že se k němu nevrátíte. Řekněte to i jemu. Pokud vám to pomůže, přerušte s ním na nějakou dobu úplně kontakt. Na zprávy nereagujte, hovory nepřijímejte. Svěřte se nějaké kamarádce nebo kamarádovi a řekněte jim, ať vás zkusí zabrzdit, kdybyste měla tiky se k němu vrátit. Bylo by to to nejhorší, co byste pro sebe mohla udělat. TEN ČLOVĚK SI VÁS VŮBEC NEVÁŽÍ a pak by si vás vážl ještě méně, bral by vás jako psíka, který přiběhne, když on zavolá. To snad nechcete být. Nejste hračka. Jste svobodná bytost. Nejste tak slabá, abyste to nezvládla. Jste pánem toho, co se stane.

Datum: 27.08.12 16:15

Dnes jsem ten vztah ukončila. Nevypadal že by ho to mrzelo, řekl jen : "Máš u mě helmu." Mě to bolí, vím, že jeho ne, ale to časem přestane... že?

Datum: 27.08.12 16:42

Samozřejmě to časem přestane. Ale rozhodně nehledejte útěchu v cizí náruči. A i na nový vážný vztah si počkejte, vyplatí se to.

Od: stribrnak*
Datum: 27.08.12 16:42

to víš ,že to přejde,hod to za hlanu a začni nový život,jsi ještě mladá,hodně štěstí

Od: hm®
Datum: 27.08.12 17:14

No, zaplaťpánbůh za to rozhodnutí. A co tě na tom vlastně bolí? Vždyť jsi fakt o nic nepřišla; teda když si vyzvedneš tu helmu.

Datum: 27.08.12 18:11

no měla jsem ho skutečně ráda ... Ale je mi líp, tak nějak se mi ulevilo ...

Datum: 02.09.12 22:31

To je dobrý začátek. Držím Vám palce.

Datum: 26.08.12 19:56

Musíte to vydržet. Musíte si přece taky vážit sama sebe. Tak jste mu vždy k dispozici, jen si vzpomene. Ale co vy? Na Vás a Vašich pocitech nezáleží? Ztrácíte s ním čas, který můžete prožít s někým jiným. Tak tu šanci nezahazujte a seberte odvahu. Jinou radu neznám.

Datum: 26.08.12 20:01

moc vám všem děkuju :) ujistili jste mě v tom, co jsem si myslela ale on mi to vyvracel. Zkusím to ukončit, není jiné východisko. Přece jen už mi není sedmnáct abych neměla svůj vlastní rozum :)
Datum: 26.08.12 20:05

Zdravím. Milý banánku, ten by jel, jako namydlený blesk! Já vím, že se lehce poradí a hůř vykoná, ale co s takovým chlapem, který Vám neustále sráží sebevědomí a je navíc ještě neomalený? Samota naní souzená nikomu a je to špatný rádce. Možná že tím, že se držíte stále tohoto chlapa, si zavíráte srdce k jinému a lepšímu vztahu. Ukončete to, přebolí to, nebojte se.

Datum: 26.08.12 20:29

no jo ... Já jsem nikdy neměla štěstí. S bývalým jsem pět let žila a platila mu dluhy a ještě k tomu pil a pak mi ukradl peníze na dovolenou aby je následně prohrál na automatech. A teď tohle. Mám strach že normální kluk už neexistuje :(
Datum: 26.08.12 20:30

To není o štěstí. Je to o tom, jaké může si vybíráte a hlavně tom, jak dlouho s nimi jste ochotná zůstat, když zjistíte, že je to nějaké divné. Kdybych nenašla sílu se rozejít, taky ještě chodím s jedním psychopatem, co měl tendenci mi kecat i do toho, jak se učešu.

doplněno 26.08.12 20:31:

Jasně, člověk to někdy nepozná hned - taky mi nejdřív přišel zajímavý, milý a kdo ví co všechno. Ale když to člověk pozná, chce to usilovat o změnu. Když změna není možná, řešení je jednoduché - rozejít se a hledat dál.

Datum: 26.08.12 20:03

Tohle prožívá v manželství většina lidí. Někdo začne chlastat, někdo si najde bočáka, někdo začne sbírat známky. V životě máte hlavně sama sebe. Naučte se s tím žít a mějte se ráda. Život je nááádherný!

Od: krkovicka*
Datum: 26.08.12 20:57

Milý bananku.Vzpomínám si když jste tady řešila co s pejskem,taky to bylo o vztahu s vaším partnerem,pak váš rozchod s partnerem a teď nevím jestli mluvíte o novým partnerovi.Napadá mě,jestli jste nový vztah nezačala moc brzo,jestli se stále netrápíte předešlým vztahem.
doplněno 26.08.12 20:58: Proto možná ještě nemáte jasno.

Datum: 26.08.12 21:19

s tím co jsem řešila s pejskem, tak s tím je to vyřešené. Ten druhý přišel hned po něm, takže to trvá asi tak necelý rok.
Od: stribrnak*
Datum: 26.08.12 21:23

obuj si nový boty a jdi do světa

Od: polinek*
Datum: 27.08.12 17:24

,,najít si partnera pokud možno stejných zájmů,,kde nevázne řeč ,,ono nakonec v každém vztahu se dost věcí omrzí a každý si jde za svými zájmy ,pokud se liší a člověk je sám. Ale myslím,že nejde vše říct ,,jsou věci kdy nemůžeš myslet nahlas před partnerem.Pak se vše obrátí proti.

Člověk hraje celý život. Hraje si na diplomata ,je to únavné po čase..říkat pravdu nemá cenu,,dělá to nepřátele...Takže co?Hrát dál,,

Datum: 03.09.12 13:42

Jediná rada je vykašlat se na postelového přítele a najít si takového, pro kterého budeš prioritou a bude chápat tvoje potřeby.

Prosímtě, kolik ti je, že víš, že je ti souzeno "kráčet životem sama"? To může říct člověk tak v 50 a ani to ještě není jistota.

Od: jarmulina
Datum: 03.09.12 15:15

Už se vůbec nerozmýšlej-neztrácej čas koukej po pořádném klukovi pro rodinu,jěště od něj něco chytíš...nech ho jít,ale k sobě už ho nepouštěj.Hele banánku nechtěla byjsi mého bráchu ten má totální smůlu na holky,je sice rozvedený,ale děti nemá a říká to samé coty-že snad bude lepší když bude sám...

Datum: 03.09.12 15:20

Jestli máš už tu helmu-brácha také jezdí na motorce,pokud chceš sveze tě a možná by tu bylo jedno rande...

Datum: 03.09.12 23:49

:D a kdeže brácha bydlí? :D
Datum: 03.09.12 23:50

no ono to tak asi přesné vyjádření nebude... Jen mám ten pocit. V pětadvaceti mě asi určitě ještě čeká něco hezkýho... :)
Datum: 04.09.12 00:32

Jistě podle šestnástek jsi hrozně stará ... Jen si prosím nevyhledávej stejné týpky :)

Datum: 04.09.12 17:51

On už jednu 25 měl a zjistil že není pro rodinu a neumí a nechce vařit *ee*takže hledá něco staršího kolem30,ale nevadí jestli umíš vařit to se dneska počíta...jinak jak ženská se neumí postavit k plotně to nemá vůbec cenu=láska prochází žaludkem -znáš to?:-P.Založte prosím na poradně seznamku-bráchu přihlašuji jako prvního*hej*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.