Vyhledaní dlužníka

Od: Datum: 26.08.12 11:24 odpovědí: 10 změna: 26.08.12 18:56

Dobrý den. Prosím o radu - mám papír od soudu, že mi dotyčná osoba dluží peníze, ale podle soudu je ta osoba nedohledatelná. Lze nějka požádat o exekuci a exekutor si dotyčného najde a vyřeší to? I když za nemalý poplatek :(. Soud tu osobu hledal stylem, že poslal obsílku a když nebyla obsílka vyzvednuta, považují osobu za nedohledatelnou, takže to moc neřeší . A exekutora mám hledat v místě posledního bydliště dlužníka, nebo v místě mého bydliště?
Předem moc díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.12 11:29
avatar

Dobrý den. Pokud máte pravomocný rozsudek, obraťte se s ním na exekutorský úřad dle Vašeho výběru. Exekutora si můžete zvolit jaký Vám vyhovuje.

doplněno 26.08.12 11:31:

Nelze Vám dopředu zaručit, že exekutor dlužníka najde a exekuce bude úspěšná, ale učiní zcela jistě více kroků, než soud.

doplněno 26.08.12 11:48:

PS: cituji Vás: mám papír od soudu, že mi dotyčná osoba dluží peníze...On ale není papír, jako papír. Jak jsem psala, v ruce musíte mít pravomocný rozsudek, aby mohla být dlužná částka vymáhána exekučně. Bez toho exekutor pracovat nezačne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 26.08.12 11:36

Exekutorů je v ČR spousta ... nějakého seriozního si najděte na internetu a zavolejte mu ... mile rád Vám poradí jak postupovat a mají svoje metody jak dohledat dlužníka ... nejvíce uplatnují metodu kdy dlužníka dohledají podle odvodu pojištění o současného zaměstnavatele dlužníka ... pokud Váš dlužník ale dělá na černo a nemá trvalé bydliště dohledají ho těžko a vymahatelnost Vaší pohledávky je prakticky nulová, pokud nevlastní žádný majetek, což je u dlužníků zcela typické ...

Taky si dávejte pozor aby Váš dlužník na sebe nepodal návrh na osobní bankrot a pravidelně si to ověřujte v insolvenčním rejstříku ... pokud by se tak stalo máte měsíc na přihlášení Vaší pohledávky u příslušného soudu kde Váš dlužník návrh podal ... pokud tuto lhůtu promeškáte ... je konec ... Vaše pohledávka se stane nevymahatelnou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 26.08.12 12:06

Za exekutorem zajít můžete s rozhodnutím od soudu a ten dlužníka najde podle zaměstnání nebo najde jeho účet apod.ale není jisté že se Vám finance rychle vrátí může to trvat i několik let.Promlčecí lhůta je 10let ale stačí když se dopis pošle před uplynutím této doby a pokračuje to dál ikdyž si ho nepřevezme.Pokouší se to vymáhat i po příbuzných.V případě úmrtí dlužníka bude vymáhat taky po příbuzných první na řadě jsou potomci.Přeji úspěšný lov na dlužníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 26.08.12 12:12

Asi jste zapoměl na to, že od 1.ledna 2008 na sebe dlužník může podat návrh na osobní bankrot a pokud ho soud povolí, tak má věřitel čas na uplatnění své pohledávky přesně 30 dnů! Nemusí o tomto kroku nijak upozornovat své věřitele! Pokud věřitel tuto lhůtu promešká stává se dluh nevymahatelným ... pozor na to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupt
Datum: 26.08.12 12:45

Dlužník žádný majetek nemá! Aspoň "oficiálně" a také nepracuje a nemá bankovní účet. Vydělává si pouze příležitostně "na černo". Bydlí na ubytovně nebo po různu u svým příbuzných a známých a trvalé bydliště má hlášené na magistrátu. Poštu nikde nepřebírá! Po příbuzných vymáhat nelze! To už mám zjištěno i od soudu. Děti žádné nemá. Takže vymáhat? Odkud? Od koho? Jediná cesta je dlužníka najít a sebrat mu peníze v hotovosti příp. nějaký majetek z domácnosti jestli vůbec nějaký má. Ještě mě napadá trestní odpovědnost. Na policii mi ale sdělili, že oni tohle neřeší, že si mám vymáhat přes soud. Jenomže tam je to neúspěšné.

Od: julas
Datum: 26.08.12 13:29

Nedokážu poradit, jak hajzlíka vyhledat. Pokud se Vám jej ale podaří nějak nalézt, nedoporučuji mu cokoliv u něj brát, coby náhradu Vaší škody. Stalo se mi, že jsem taky naletěl podvodníkovi, stálo mne to tehdy (je to už 15 let) 9.000,- Kč. Podařilo se mi ho najít , nečekal mne a otevřel. V bytě, docela slušně zařízeném, byla mimo jiné mikrovlnka. Chtěl jsem si ji vzít, coby zástavu s tím, že mu ji vrátím, až vrátí moje peníze. Hodně jej to rozčililo, že to je přítelkyně a ne jeho a že mne udá, že jsem je okradl. Nepřetahoval jsem se s ním, celá věc se dostala k soudu. Nakonec se ukázalo, že takových podvedených jako jsem já (vybíral zálohy na zhotovení vestavěných skříní, ale žádné nikomu nedodal) bylo o hodně víc a s většími částkami. Dodneška jsem žádné peníze nedostal, přestože nahradit škodu samozřejmě dle soudu měl. Nejdříve seděl, pak se vrátil, ale stejně nikdy nedělal a dělat nebude , fetuje, chlastá a krade dál. Ovšem, jak jsem zjistil, kdybych mu tam cokoliv sebral, tak jsem mu to vlastně taky ukrad a byl bych za to trestán. Takové jsou zákony. Držím palce, ať se to podaří líp než u mně. Dávno jsem ty prachy odepsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 26.08.12 13:29

Musím napsat, že v takové situaci je prakticky nulová šance z dlužníka něco dostat a navíc je u nás v ČR takových dlužníků mraky a budou jen přibývat ... jen bych opět ještě naposledy upozornil na to, že drtivá většina takových nemajetných dlužníků se dříve či později pokusí u soudu na sebe podat návrh na osobní bankrot a pokud toto nastane ... máte měsíc na to aby jste řádně přihlásil svou pohledávku u soudu ... poté se Váš dluh stane nevymahatelným! Zkrátka řečeno nedostanete od Vašeho dlužníka už nikdy nic a navíc na to ani nebudete mít právo! Tak radím ... hlídat insolvenční rejstřík ... stačí zadat pouze jméno a příjmení ... a dokud je čas ... kontaktovat schopného exekutora a pokusit se udělat nátlak na dlužníka ... ale jak jsem psal již výše ... šance je velmi malá v tomto případě ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 26.08.12 16:53

S tím osobním bankrotem to není tak jednoduché jak si spousta lidí myslí, pozorně čtěte*plac* http://www.penize.cz/exekuce/…ankrot-petileta-cesta-z-dluhu *blee**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupt
Datum: 26.08.12 18:39

Myslím, že osobní bankrot nepřichází v případě mého dlužníka vůbec v úvahu! Soud mu to určitě nepovolí. Podmínkou je splatit min. 30% dluhů, mít zaměstnání a příjem. To všechno nesplňuje. Navíc je to těžký gambler, který většinou veškeré na černo vydělané nezdaněné peníze prochlastá a prosází a prohraje v automatech. Zdravotní a sociální pojištění pochopitelně taky neplatí.

Od: buss
Datum: 26.08.12 18:56

Kde nic není, ani smrt nebere. Pokud nejde o horentní částky, tak se ani exekutor nepřetrhne. I když svůj poplatek dostane.

doplněno 26.08.12 19:02:

exekutor si rozhodnutí umí zařídit sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.