MENSTRUACE o 10 dní dřív

Od: Datum: 25.08.12 22:03 odpovědí: 3 změna: 25.08.12 22:17

Dobrý den.

Je mi 15, menstruaci mám už asi 2 roky. Přes ten první rok jsem to měla dost nepravidelné, asi jako každý. Pak se mi to zpravidelnilo a měla jsem to vždy přímo na hodiny přesně. Minule jsem to dostala o 2 dny déle, což je také běžné. Teď jsem to měla dostat za 10 dní, zrovna kdy máme seznamovací kurz se školou. Byla jsem z toho dost na nervy, protože první den m. zvládam jak na smrtelné posteli a proto jsem plánovala si vzít potom prášky, co mns oddálí. Nemohla bych si dovolit, aby mi bylo blbě na kurzu, který byl dost drahý, kde nikoho nebudu znát a kde bych někde běhala zvracet do lesa a proležela na chatce.

Furt jsem na to myslela, že by se mi nejlépe hodilo, abych to dostala teď a pak byla první dny ve škole volná a bez prášků na oddálení. Asi jsem s tim dost blbla, protože jsem si to snad vážně přivolala. Nikdy jsem to dřív nedostala. Teď mám zase strach, že teď nebudu mít menstruaci 5-7 dní a dostanu to znovu na ten termín, kdy jsem to správně dostat měla, za deset dní.

Prosím pomozte, je mi děsně a zkušenost nemám.. berte v úvahu můj věk.

děkuju.. V.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.12 22:12

Zdravím Vendyio,

nepravidelná menstuace je v tvém věku běžná, vůbec bych se neznepokojovala. Teď ke konci prázdnin, kdy už se začínáš stresovat ze školy a z toho kurzu, jsi si menstruaci přivolala. To vůbec nevadí, pokud jí máš teď, tak ji za deset dnů nedostaneš, ale dostaneš jí za normální počet dnů tvého menstruačního cyklu. Takže buď v klidu, alespoň jsi se vyhnula tomu, že to dostaneš ve škole nebo na tom kurzu. Pro jistotu bych si však brala všude nějaké záložní vložky, co kdyby. Anzionka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.12 22:14

Je velmi pravděpodobné, že právě těmi nervy jste si přivodila dřívější nástup menstruace, to se stává poměrně běžně, psychika má obrovský vliv. Zřejmě díky tomu budete na kurzu bez menstruace, ačkoliv není možné vyloučit, že kvůli stresu z nového prostředí skutečně dostanete i další menstruaci o tolik dříve (já bych ale věřila té lepší verzi ;) ). Prášky na oddálení už bych být Vámi nebrala, cyklus se Vám trošku rozházel, tak raději počkejte, až se zase nějak ustálí. Můžete celou záležitost probrat i s gynekologem, abyste měla klid, ale jak říkám - nejedná se o nic ojedinělého, nervy hrají vždycky a ve všem velkou roli. Takže hlavně klid :)

Datum: 25.08.12 22:17

Zdravím. Je to normální ve Tvém věku. Cyklus se teprve upravuje a výkyvy mohou zlobit ještě několik let. Možná tomu napomohl trochu stres, ale také klidně příčinou mohou být ta vedra. V každém případě to není nic nenormálního. Další cyklud se může o několik dní zase klidně posunout.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.