Mám o ni usilovat?

Od: Datum: 25.08.12 18:18 odpovědí: 18 změna: 26.08.12 21:47

Zdravím,
Seznámil jsem se s dívkou, do které jsem se zamiloval. Ona má přítele se kterým je 6 let. Vztah jim, ale již nefunguje. Prý jsou už jen spolubydlící. Víkendy tráví se mnou. Po nějaké době jsem jí řekl, že ji miluji. Ona mi odpověděla, že mě má moc ráda a nechce mě ztratit. Je se mnou prý moc šťstná. Prý se, ale ve svých citech teď nevyzná a že je zmatená. Je to určitě tím, že s ním ještě bydlí. To jsem si myslel do teď. Pak mi, ale řekla, že se s ním ještě nerozešla. Byl jsem z toho v šoku. Udělal jsem to, že jsem jí řekl, že si od sebe dáme pauzu. Ať si vše dořeší sama beze mě. A pak se uvidí. Přerušil jsem na nějakou dobu veškerý kontakt. Lezlo mi to vážně na mozek a bylo by to myslím ještě horší. Ona ač nerada musela souhlasit. Bojím se toho jestli se zase začneme stýkat tak mezi nás bude tahat city ke svému snad už bývalému. Udělal jsem dobře? Jak mám dál pokračovat? Nevím jak dlouho se v tom bude plácat. Mám na ni raději zapomenout? To bude hodně těžké. Moc společného majetku nemají. Žijí spolu v podnájmu, tak možná nějaký nábytek. Jinak ona je celkem nezajištěná. On se o ni nepostaral. Musela mu i tak dávat na nájem. Nechápu proč s ním teda je? Pokud mám někoho rád tak se o něj snad postarám, když je na tom špatně. Proč to už neprokoukla? Teď přišla i o práci tak snad uvidí co v něm má. Nechci si nijak fandit, ale já bych takovej nebyl a ona to ví. Postaral jsem se po rozchodu i o svoji bývalou přítelkyni, když na tom byla špatně. Jsme totiž stále dobří přátelé. Kvůli zajištění s ním určitě není.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.12 18:36

Pokud ji miluješ,není co řešit.

Od: pavel29
Datum: 25.08.12 18:45

Ona mě zatím určitě nemiluje. Myslím, že je pořád citově vázaná na toho svého. Musela by být delší dobu od něj, aby zapoměla. To může po těch 6 letech trvat celkem dlouho. Nemá prostě ještě vyřešenou minulost. Nevím jak dlouho bych čekal. Z těch 6 let může klidně udělat 10 a pak zjistí, že je promrhala s někým komu na ní nezáleží.

Datum: 25.08.12 20:30

Sám jste si odpověděl. Pokud se s někým rozejdu, tak je opravdu lepší nechat si pauzu, hledat a najít partnera až s odstupem nějaké doby.

Datum: 25.08.12 18:39

Ale ted trošku vážněji. Pokud ji stále chceš,pozvi ji někam a popovídej si s ní,jak to je a co by chtěla a netlač na ni a řekni ji o svých citech a uvidíš sám.6 let je moc dlouhá doba a třeba se i bojí,já nevím neznám ani jednoho z vás tří.Nabídni ji zázemí,klid,jistotu a oporu a jestli Tě i ona miluje a ucítí že vše co říkáš myslíš vážně a upřímně,neměl by být problém.Nesmí to ale vypadat jako charita.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.12 18:54

Chci ji stále. Tohle ona všechno ví. Jako charita bych určitě nebyl. To by bylo trapné nám oběma. Má chaos v citech. Je v tom její přítel a já. Myslím, že neví pro koho se rozhodnout. Proto jsem udělal i to, ať si vše dořeší sama.

Datum: 25.08.12 18:57

Pokud ji chceš a cítíš že by to mohla být ta pravá,jdi si za svým a usiluj stále

Datum: 25.08.12 18:47

Buďte blízko, buďte oporou a věřím, že se dočkáte. Šest let opravdu nelze tak snadno zahodit a dost lidí zůstává ve vztahu jen proto, že je to takový zvyk. Slečna ale už ví, že není a nebude šťastná a snad na to brzy přijde. Pokud však budete čekat déle než půl roku, tak to už považuji za ztracené. Jasně, na opravdovou lásku člověk čeká roky, ale pokud bude slečna nerozhodná i po této době, je možné, že ve vztahu zůstane právě z onoho zvyku.

Datum: 25.08.12 19:00

V této situaci jí opravdu nemohu být moc na blízku. Hrozně mě to ničí. Určitě bych pořád na ni tlačil až by nám to oběma bylo nepříjemné. Nějaká doba odloučení nám určitě prospěje. Ona se ujistí co ke mě vůbec cítí a příjde na to co ve svém příteli má.

Datum: 25.08.12 19:05

Nemyslím nablízku u ní před domem:) Dejte jí ale jasně najevo, že když bude potřebovat, jste k dispozici. Pak se ale stáhněte a vyčkávejte, jak sám píšete, tlačení ji do nečeho by nebylo vůbec dobré. Na druhou stranu, kdysi jsem během vztahu potkala muže, který mne velmi zaujal. Setkávali jsme se "náhodně" při venčení psů, a právě kvůli těmto setkáním a rozhovorům jsem se nakonec přesvědčila, že mi s tímto mužem bude lépe, než s tehdejším současným partnerem. A to jsem si taky na začátku nebyla jistá, protože jsem nechtěla příteli ublížit a váhala jsem.

Budeme Vám držet palce, aby se slečna rozhodla správně:)

doplněno 25.08.12 19:22:

Tak to už Vám nezbývá, než vyčkávat. Ale aby jste zase nečekal věčnost...

Datum: 25.08.12 19:11

Přesně tohle jsem udělal. Řekl jsem jí, že o ni mám pořád zájem a mé city k ní jsou stejné. Stáhnul jsem se a nechal to na ní ať se ozve. Jiné řešení jsem neviděl. Mám obavu z toho, že to bude řešit hodně dlouho. Je to taková nerozhodná povaha.

Datum: 25.08.12 19:24

No právě :). Moc vám děkuji Vaše rady a názory. Potřeboval jsem na to náhled i jiných lidí.

Datum: 25.08.12 19:26

Zdravím, Pavle. Vaše přítelkyně je s někým 6 let, žije s ním a s Vámi se stýkala o víkendech. Nechci jí rozhodně soudit, na to nemám právo, ale kdyby jí bylo s přítelem tak zle, pak po Vás sáhne všema deseti a zařídí si s Vámi lepší vztah a možná i život. Takhle se to dá brát i tak, že hledala zpestření a ty víkendy jí stačily. Myslím, že kdyby jí na Vás záleželo a měla Vás tak ráda, už by s přítelem nebyla, pokud jí opravdu tak nevyhovuje, jak Vám řekla. Z nějakého důvodu se ho drží a ten zná jen ona. Už jen fakt, že Vás nemiluje a stále se drží přítele moc naděje nedává. Najděte si jinou, nečekejte, až se rozmyslí. Třeba se rozejít s přítelem ani nechce. To už by udělala asi dávno. Vadilo by mi být dobrá někomu jen na víkendy. Navíc, když druhý není upřímný, má vztah a navazuje vztahy jiné...Třeba jste nebyl první a ani nebudete poslední. Těžko mít pak k takové ženě důvěru. I tak to může třeba být... Na druhou stranu, když člověk miluje, omlouvá chyby druhého a snaží se sám sebe přesvědčit, proč to nevzdat. Rozhodnutí je jen na Vás, toto je pouze jeden z názorů, které se Vám zde sejdou a pohled na věc z mé strany. Přeji, ať dosáhnete toho, čeho dosáhnout chcete.

doplněno 26.08.12 17:25:

Není zač.

Datum: 26.08.12 12:03

Zdravím a děkuji za názor a radu. Není se mnou jenom o víkendech, ale jezdí za mnou i v týdnu. Ona je opravdu hodně nerozhodná osobnost. I to co chce k jídlu v restauraci za ni musím vyřešit já. Vypadá to, že je hloupá, ale to není pravda. Nedokáže jenom dělat rozhodnutí. Což je někdy zásadní.I proto jí chci nějak pomoci. Ne jenom kvůli sobě, ale kvůli ní. Vidím, že se tak ničí. Ona ho sama neopustí a on si ji asi drží jako zadní vrátka. Je to prostě šílené. Záleží mi na ní ať bude se mnou nebo ne. Nedokáže sama udělat ten zásadní krok a rozejít se s ním.

Od: magdal
Datum: 25.08.12 19:48

Pavle vy jí milujete, ale ona vás ne. Kdyby vás milovala, tak za vámi poletí a vůbec by neřešila jak dlouho s bývalým byla, jaký mají spolu majetek aj. Jsou to jenom výmluvy, byl jste jí jen pro zpestření, možná si na něco hrála, pryč od ní a rychle. Šanci už jí nedávejte nestojí za to.

Datum: 25.08.12 22:56

Pavle, chcete ji a tomu podřizujete své jednání.

Na ni ani na její vztah či potřeby neberete sebemenší ohled. To není láska.

Kdybyste ji miloval, záleželo by Vám na ní a na jejím štěstí. Neosoboval byste si právo soudit ji, její vztah ani jejího přítele.

A porovnávat svůj přístup k životu s přístupem kohokoliv jiného nepovažuji ani za rozumné ani za projev lásky.

doplněno 26.08.12 19:45:

Soudíte jejího přítele, porovnáte se s ním, vyčítáte mu, že "se o ni nepostará" podle Vašich představ. Na toto nemáte žádné právo.

Podle mne jde o funkční vztah, do kterého neoprávněně vstupujete, a který nemáte právo ničit.

PS: Skutečná láska je nesobecká. Člověk samozřejmě chce být s tím, koho miluje, ale mnohem víc mu záleží na tom, koho miluje, než na sobě samém.

doplněno 26.08.12 19:47:

Vy byste podle mne měl být rád za to, co Vám ona dívka byla ochotna poskytnout. Nemáte právo jí zasahovat do života, ani do jejího partnerského vztahu a už vůbec ne dávat nějaká ultimáta (nebo podle Vašich slov "čas, aby se rozhodla").

Datum: 26.08.12 12:53

A o čem je láska? Láska je vlastně hodně sobecký cit.. Chcete někoho mít u sebe. Vůbec ji nesoudím. Chci opravdu, aby byla šťastná. Vím 100%, že s ním nebude. Nikdo nic nědělá bezdůvodně pro někoho druhého. Chce, aby ten druhý z toho měl radost a když to udělá tak má radost z toho, že ten druhý má radost a to je také dobré pro něj. Vždy to, ale dělá hlavně pro sebe. Už jen pro ten pocit. Tohle mi nikdo nevymluví. Jestli je to špatné tak to nevím. A je mi to celkem fuk. Kdybych na její vztah a potřeby nebral žádné ohledy tak se na všechno vykašlu. Dal jsem jí čas ať se rozhodne. Je to jen na ní. Já ji k ničemu nenutím a netlačím na ni. Kdybych ji nutil tak jsem u ní a hučím do ní ať ho nechá. Tohle by bylo určitě špatně.

Datum: 26.08.12 12:21

nerada radím, ale jděte od toho. pokud cit není oboustraný, je to přelud. doplatí ten, kdo v to věřil. láska je opravdu křehká a jen málo lidí ji pozná. myslím si, že většina lidí milovat neumí

Od: askmenow*
Datum: 26.08.12 21:47

Myslím, že ses zachoval moudře. Pro tebe by v tu chvíli bylo asi nedůstojné s ní zůstat, ona přesto ví, že ji máš rád a víc, co je třeba udělat, pokd chce být s tebou. Nedořešený vztah jí a přítele by tě dlouhodobě ubíjel víc, než to, že ji možná ztratíš. Dej tomu čas. Možná jí připomeň, že jsi tu pro ni, ale nech ji samotnou se rozhodnout. Pokud se rozhodne pro tebe, bude to pro tebe skvělé... a pravděpodobně pro obě strany. Prostě zatím vyčkávej...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.