Schizofrenie nebo co to muze byt?

Od: Datum: 25.08.12 12:02 odpovědí: 13 změna: 27.08.12 16:02

Dobry den zajimalo by me,jestli existuje druh schiz..ze clovek dostava rany,neco jako od elektrickeho ohradniku?ale snad bezbludnych predstav ze bysi jako myslel paranoidne,ze ho nekdo takto trapi,to ne.Jedna se o 10let,syna.nejdriv slysel hlasy a mel vidiny.Nvstivili jsme psychiatra a zaver,ze nejde o schizu.Mela jsem obavy,proto ze mel zanedbanou celilakii,kdy me lekarka nechtela slyset ze je nemocny a nechtela provezt vysetreni ,vzdy me odbyla.Zmenou lekare,kdy uz celilakii musel mit od malinka,se asi tedy v 7 letech zjistila celilakie.Je znamo,ze zpusobi spatnou vyzivu mozku,cili,muze dojit i k schzofrenii.Oddechla jsem si,ze lekarka si nemysli,ze by slo o tuto ne peknou dg.jsme ve sledovani a nyni se mi syn zmini,ze dostava rany do tela v oblasti brich,proste ze predu.Ptala jsem si jestli nema uzkost.Pry,ne,ze ma rany jak z ohradniku a obcas to prijde.Kdyz si predstavim ranu ohradniku,takto jsou docela pecky a pekne dekuji v oblasti bricha.Samozrejme,ze to hned oznamim lekarce,ale jsme objednani na podzim.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jiko
Datum: 25.08.12 12:16

Zavolejte mu,že chcete přijít dříve.Když nebude chtít,tak si můžete vybrat přece jiného doktora.

Datum: 25.08.12 15:47

Zavolam,jinak u nas jiny doktor pro deti neni v celem okrese.Samozrejme ,kdybych zjistila,ze stoji za,,tak pojedu kamkoliv.Mam strach,moc me ta doktorka zatim nepresvedcila.Snazila jsem se ji verit.

Od: wamp®
Datum: 25.08.12 14:56

Dobrý den juglans,nechci Vás strašit,ale čtěte:http://www.schizofrenie.psych…chizofrenie-uvod/caste-otazky

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.12 15:55

Wamp take dekuji.ja jen nemuzu nikde najit primo,tyhle priznaky-rany do tela ,jako od elektriky.Znam jednoho pana a ten ma urcite schizu,jenze ten si mysli,ze ho sestreluji laizrovou zbrani z letadla.Ten je jasny.Jenze muj syn si nic nemysli,jen dostava rany,coz je nova vec.jinak obcas si mysli,ze na neho volam a ja pritom nic.Tezko se dokaze vyjadrovat co citi a nekdy mu moc nerozumim.Pri vsi ucte k lekarce si myslim,ze za tech par minut,co s nim mluvi,kdo vi,jestli vse pozna.Budu ji hned v pondeli volat.

Datum: 25.08.12 18:07

Halucinace můžou být vnímány všemi smysly včetně hmatu, jako brnění, pálení nebo právě zásah elektřinou (http://www.psychtreatment.com…a_symptoms_hallucinations.htm).. nebo jen některými, nebo jen jedním.. To, co zmiňujete, je asi paranoia, to bude něco trochu jiného.

Nemusí to být ale jen schizofrenie, mohla by to být taky epilepsie, nebo nějaký nervový problém, ne psychický, nebo následek nějakých medikací nebo něčeho jiného..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.12 23:30

Hm.taktilni halucinace,jsem se docetla.Ach jo,snad se to nenaplni.Celou dobu me doktorka tvrdi,ze si mysli,ze ma kluk spis bujnou fantazii,cose tyce vidin.Hlasy uz ted ani nevim co mi rikala,ale ze si mysli,ze schiz.nema..Jinak leky ted zadne nebere,ep.,nema.Neurologicky snad v poradku,ikdyz dle vlastni zkusenosti vim,co vim,jak se odhaduji dg.Jeste kluka poradne vyzpovidam a kdyz zase bude tvrdit ze je vporadku radej pojedeme jeste jinam.mne taky leta rikala detska ze je v poradka a kdybych se neprala,tak dodnes nevedeli,ze ma celilakii.A to jsem ji vylozene rikala,ze mam na to podezreni.az jiny lekar byl ochoten udelat testy.Tedy lidi,modlim se v duchu,aby to nebyla pravda a slo jen o nejakou ne vaznou vec.

Od: wamp®
Datum: 25.08.12 18:09

Nemáte zač děkovat,každopádně je to strašné,musíte být silná,držím Vám palečky,aby bylo lépe*modla*Ovšem,když zadáte druhy halucinací,tak je tam cosi jako pálení a svědění,domnívám se,že to bude dosti společné...

doplněno 25.08.12 18:38:

Jak píše "dzordz" -halucinace-také by to mohly být,otázka je ale z čeho*nevi*Že by z léků?http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=60552http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=60552http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=60552

Od: askmenow*
Datum: 25.08.12 22:57

Nepostřehla jsem, jestli jste se synem byli v této věci u obvodní lékařky, či na nějakém speciálním vyšetření, Doporučuji spíše vyšetření na psychiatrii (nevím, jestli mezikrokem není psycholoog, ale nejsem si jistá), obvoďačka by vám někam měla napsat doporučení, jedině na nějakém specializovaném pracovišti mohou řešit, o co v tomto případě jde. Rozhodně si vyžádejte doporučení na spec. vyšetření.

Datum: 25.08.12 23:32

Askmenow,chodime na psychiatrii a tvrdila doposud ze je vporadku,ale tohle rekl syn teprv ted.

Od: askmenow*
Datum: 25.08.12 23:52

Tak to jsem ráda, já se lekla, že jste to vše řešili jen u té obvoďačky, nějak jsem to špatně pochopila. No tak uvidíte. Jinak ale doporučuji kontaktovat více psychiatrů, mám několik přátel, kteří se léčí/léčili a vím, že někdy jim až několikátý psychiatr určil správnou diagnózu tedy stanovil léčbu/terapii, která skutečně zabrala. V takových věcech s enevyplatí to flákat. Kamarád například nakonec jezdí z Prahy jednou za měsíc až do Brna, ale stojí mu to za to.

Od: zabu
Datum: 26.08.12 22:59

Než se upnete na schízu, zkuste nejdřív vyloučit problémy s páteří. Nerv skříplý plotýnkami, dokáže vyvolat jakýkoliv pocit, jako pálení, brnění, stejně tak i pocity brnění jako od ohradníku. Jen takový dotaz k tomu ohradníku. Váš syn si někdy na ohradník sáhl, aby dokázal posoudit(aby věděl) jak to bolí, jaké proud z ohradníku vyvolá pocity v těle? Trochu mě překvapuje, že v 10ti letech to zná. Určitě to ale není nemožné.

Datum: 26.08.12 23:03

To vite ze zna ohradnik,kdyz ho mame okolo pozemku a pasou se tu kravy.ztezuje si na rany v oblasti bricha celeho.

Datum: 27.08.12 16:02

Tak jsem rada,ze se uvolnilo misto na psychiatrii a muzem prijit uz ve stredu na misto v rijnu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.