Jaká je nejlepší brigáda pro patnáctiletou?

Od: Datum: 24.08.12 22:37 odpovědí: 9 změna: 25.08.12 11:58

Dobrý večer,

v listopadu mi bude patnáct a tak nějak začínám přemýšlet, že nějaký ten peníz navíc by se hodil. A trávit celé prázdniny doma, i když budou zase až za rok, to za moc nestojí. V patnácti už vás na brigádu přijmou, když už máte tu občanku.
Chci se tedy zeptat - jaká je nejlepší brigáda pro patnáctiletou dívku? Jestli třeba točit zmrzlinu, nebo už třeba obsluhovat v restauraci? Napište mi sem prosím své zkušenosti. Bydlím na Vysočině. Poraďte mi prosím pro případnou budoucnost.

Děkuji :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 24.08.12 22:40

Většinou je to tak, že pro mladou holku je nejlepší ta brigáda, kterou sežene. Většinou není moc na výběr.

Jinak moje zkušenost je, že i za stejnou práci se u různých firem dostává hodně rozdílný peníz, takže to takhle podle ěm říct nejde.

V restauracích bývá ěnkdy šance vydělat si na dýškách, ale ne vždy - brigdníci často nemohou kasírovat. Pak aspoň ale odpadá hmoná zodpovědnost, což je taky fajn.

Z mé zkušenosti to takhle říct nejde, co je lepší, než něco jiného...

doplněno 24.08.12 22:41:

Prostě včas začni schánět a až seženeš něco za slušný penz, buď za to ráda.

doplněno 25.08.12 00:40:

Jinak často se tou dobou dělají úklidové práce, vybalování zboží případně hlídání a rovnání věcí ve větším obchodě, např. s oblečením, práce ve fastfoodech, ochutnávky, hostesky at.

Datum: 24.08.12 22:44

Nestačí dovršení 15 let ani OP, zaměstnat lze až po dokončení ZŠ - tedy až během příštích letních prázdnin. Nejsem si jista, zda Vás někdo zaměstná v obsluze nebo u točení zmrzliny. Přece jenom tam jde i o příjem hotovosti a dohodu o odpovědnosti za svěřené hodnoty s Vámi zaměstnavatel může uzavřít až od 18 let. doplněno 25.08.12 00:20:

Táboroví vedoucí mají odpovědnost za svěřené děti, takže také až od 18 let, navíc by měli mít složeny zkoušky, zdravotní průkaz, potvrzení lékaře o způsobilosti pro práci s dětmi, ... Dříve bylo možné jezdit na tábory jako instruktoři (od 16 let plus zkoušky), ale mám dojem, že se na instruktorech už také šetří...

doplněno 25.08.12 00:38:

Pro patnáctileté mne napadají v pohostinství spíše pomocné práce v kuchyni, úklid apod. (bez práce s hotovostí),...

Teoreticky je možnost po ukončení ZŠ a po dovršení 15 let někoho zaměstnat, ale moc prací pro lidi bez vzdělání a praxe asi nebude.

Co třeba zkusit se v okolí dohodnout o pohlídání dětí, nabídnout starším lidem nákupy nebo pomc v zahrádce, ...

Od: namyslenecek*
Datum: 24.08.12 22:50

Napadlo me,ze bys mohla o prazdninach jit na brigadu do nejakeho taboru jako vedouci nebo nejakej ten zastupce ale nevim jestli se za to plati...

Od: askmenow*
Datum: 24.08.12 22:55

Plat bývá velmi malý, takže většinou tak pokryje to, co si tam ti lidé na přilepšenou koupí k jídlu a pití. Navíc tábory vžy potřebují i dost lidí nad osmnáct. A navíc číslo 2: většina zaběhlých a dobrých táborů nebere lidi ůz venku", ale jako vedoucí si bere osoby, které s nimi dřív jezdily na tábory a nyní už vyrostly.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.12 11:58

Přesně, jak píše Askmenow - někde se platí třeba 2000,- za 14 denní tábor, což není nic závratného, někde (a je to čím dál častěji) jsi za stravu a nocleh a bere se to třeba jako praxe. Navíc pomocní instruktoři mají o dost méně, a jako vedoucí slečna může jet až v 18 letech.

Od: tomasgulas
Datum: 25.08.12 03:04

No a co jít takhle do nějakého toho restauračního zařízení umývat nádobí nebo loupat brambory a tak? Nebo sousedovi poséci trávník, nemohoucí sousedce pomoci s hlavním úklidem či takhle reklamní letáky poroznášet :D

Všechno jsem samozřejmě myslel za peníze *smich* Konkrétně třeba ten úklid není špatný, pokud bydlíš v paneláku.

Od: amelikaame*
Datum: 25.08.12 08:42

Moje sesnactileta kamaradka BYla na brigade na horske chate kde roznasela snidane, pomahala v kuchyni a uklizeA pokoje...jinak zmrzlinu lze prodavat az od osmnacti...na tabor by to mozna slo...meli jsme tam i 15 cti leteho instruktora

Datum: 25.08.12 09:54

Nejhorší je to kde máš velkou zodpovědnost za peníze třeba ta obsluha v restauraci nebo u té zmrzliny když se nějaké peníze ztratí tak to budeš ty kdo je bude muset zaplatit a nikoho nebude zajímat že třeba nemáš nebo že za to nemůžeš. Vybírej moudře ne všude za stejnou práci dostaneš stejné peníze , nikdo by tě neměl zaměstnat před ukončením ZŠ (v jímkou jsou prázdniny).

Datum: 25.08.12 11:56

Já jsem pár let umývala okna na benzinkách a hodně do odporučuji!:) Když jsem měla sukni a milý úsměv, za den jsem si vydělala v Brně i 1000,- kč. V menším městě tak 500 ,-. Samozřejmě je ale potřeba získat potřebný grif, abys okno umyla dobře a ne jen tak pošmrdlala:)

Nevýhodou je, že je to brigáda závislá na počasí, když prší, umývání nemá smysl. Ale vyplatí se, většinou je o prázdninách krásně:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.