Odovolání proti rozhodnutí komisaře autoškoly

Od: Datum: 25.01.13 16:18 odpovědí: 10 změna: 26.01.13 10:04

Dobrý den

mám na Vás menší otázku. Muj mladší bratr a jedna jeho kamarádka si dělali obá autoškolu u stejného poskytobatele. Tudíš měli stejně jízdy a nakonec i závěrečnou zkoušku.

Problém nastal, že testy udělali bez úproblému, ale propadli u jízdy. Řekl sem si stane se. Jenže když sem se dověděl za co. Tak mi rozum začal stát.

Šlo ohledně výjezdu z parkoviště, kde nedali oba přednost. To by se dalo chápat měli je učit že výjezd z parkoviště se má dávat přednost. Komisař ale jako chybu určil, že nezastavili a že si nevšimli značky "dej přednost v jízdě" jenže tato značka je schovaná po keřem a není vůbec vydět. Ani já co jezdím často a denně bych si jí tam nevšiml. Není vidět vůbec. takže za tohle je vyhodil.

Druhý případ byl takový, že se mu nelíbilo to, že moc kouká do zrcátek a špatně zaparkoval tak, že byl o něco blíž k autu před ním.

Třetí případ kdy prý jel skoro bez chyby bylo to, že v jednosměrce při odbočení do leva si nenajel k levému kraji vozovky.

Tak se Vás ptám je nějaká možnost podání odovlání ohledně zaujatosti komisaře? A požádání o přezkoumání případu, popřípadně aby závěrečnou zkoušku vykonal jiný komisař? Děkuju za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 25.01.13 16:21

komisař postupoval správně, kdo nedává přednost , nemá za volantem co dělat...ano, zaplatit si opravnou zkoušku a absolvovat jí s jiný komisařem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.01.13 16:25

A až někoho nabourá , tím že nedá přednost ,tak co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 16:46
avatar

Ale komisar mel v obou pripadech pravdu. Je to jeho prace, respektujte jeho vyjadreni. Ja sem zazil vyleteni ze zkousek i na vjeti do kaluze. A tady se jedna o nedani prednosti. Probuh. Vzdyt je to zaklad!

Poucit se a priste si dat pozor. Vzdyt sposta "zkusenych" ridicu do dnes neumi ani na parkovisti davat prednost.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: student21
Datum: 25.01.13 17:10

Nic proti...ale ruku na srdce, Váš bratr i komisař budou mít zcela jistě trochu jinou verzi celého příběhu. Divíte se, že ho vyhodil za nedání přednosti v jízdě... a to si představte, že vyhodit od jízd může i bez určitého důvodu...zkrátka se s Vámi necítí bezpečně a jdete ven :-D. Je logické, že se zastáváte mladšího bratra, ale teď se prosím vžijte do role, kdy někdo takový, kdo ,,přehlédne'' značku narazí do Vašeho auta. Zabije Vám ženu, dítě a Vy se nadosmrti v ,,lepším'' případě ocitnete na vozíku. Stručně, komisař jedná zcela správně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 17:24

O žádném odvolání nevím. Odvolání by tady nemělo smysl, protože to každý může dělat znova a s jiným komisařem. Jen to musí samozdřejmě zaplatit.

P.S. Někdy mi komisaři připadají zbytečně přísní. Co může očekávat od člověka, který byl za volantem jen několikrát a je ve stresu? A také si myslím, že nejvíc dopravních nehod nezaviní nezkušení řidiči, ba naopak zkušení, ale nezodpovědní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 17:31
avatar

Po přečtení titulku vašeho dotazu jsem si myslel,že je tu zase jeden hňup,který si dělá co chce.

Ale kdepak,naprostá pravda.nedaní přednosti v jízdě je jasný přestupek.Ostatní případy-nikdo nic neprozkoumá.Jak by taky,nikde to není natočené.

Já vlítnul na autoškolu,když manželku vyhodil od zkoušek protože se nerozjela na zledovatělé vozovce do kopce.Co uděláte?Vůbec nic s prostým klidem mi řekl,cituji:"Všichni si musíme nějak vydělávat!"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 17:34

to je cele nějake moc divné.. spíš bude problem ve vašem bratrovi.. nevim jak to funguje tam u vás ale u nás se jezdí hlavně ty trasy kde jezdí i často komisaři.. takže je otázka jestli to tam měl s autoškolou projeté nebo ne.. značka která není dobře viditelná tak to je docela sporné... ale musí si počínat tak aby nikoho neohrozil.. dojedu na křižovatku, rozhlidnu se do všech stran a jedu... pokud jel ani se nerozhlidl nebo nedejbože někomu vjel přímo do cesty tak to je pak na pováženou... a jak se jezdí v jednosměrce tak to nám v autoškole vštěpovali celou dobu a trenovali jsme to při každé jízdě... nevím jak to měl bratr.. pak zaleží taky jak zaparkoval.. je fajn že zaparkuje ale jestli zaparkuje tak že se netrefi do pruhu, nebo to přirazí tak k autu že by měl spolujezdec problem vystoupit, nebo to postavi nějak zešikma tak to se pak neni čemu divit... těžko soudit když v tom autě s nima nesedite.. to každý o sobě navykládá že jel užasně a ten vůl mě vyhodil kvuli kravině ale realita muže byt dosti jiná :) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelhavranek
Datum: 25.01.13 18:44

Ano máte pravdu co se týče nedání přednosti v jízdě. To je hrubý přestupek. Asi to z mého textu není patrné, ale on dal přednost, přibrzdil a rozhlídl se. Nic nejelo tak není důvod proč uplně zastavit na křižovatce? To se snad dělá na "STOPce" a ne " DEJ PŘEDNOST"

Šlo pouze oto, že bratr neviděl značku dej přednost a po otázce na tuto značku nevěděl, že tam byla a šup byl venku.

U toho parkování parkoval při okraji do řady jen prostě neměl stejné mezery ve předu a vzadu.

Jde mi oto zda má nárok při opravné zkoušce požádat o jiného komisaře? Jelikož ví se tady u nás, že tento komisař sem tam jedno období nepustí nikoho a může platit opravy jak chce asi případ jak tu někdo psal, že si potřebuje vydělat.

PS: vyhodit holku jen pro to, že se dýl rozjela? když nemá ještě odhad tak lepší je snad počkat ne? Nevím pak nemá bejt tulik smrťáku když i v autoškole učí stres a chvátat a netrpělivost za volantem. Člověk nemůže chtít hned přece ze začátku aby jezdil jak člověk co jezdí 20 let. Žádnej učenej z nebe nespadl a musí to postupem času dostat do ruky. Ano možná to neberu uplně s horkou hlavou, přece jen jde o mého mladšího bratra. Ale přesto mi příjde trochu divné neřeknu kdyby ěšlo jen o něj ale že jich je víc? Který pořád dokola propadaj?

Mělo by se to tu změnit v tomhle systému když o tomhle rozhoduje jeden člověk jen, měl by jezdit dejme tomu i policista.

Od: buss
Datum: 25.01.13 19:45

Víte, takové zprostředkované informace jsou vysoce subjektivní, to je vyjádření bratra, a co druhá strana? To by chtělo slyšet obě.
Co to je nedání přednosti? Jaká byla situace na místě? Je to dokumentované?
Víte, že značka je špatně viditelná, už jste podal podnět na obci?
Do zrcátka je třeba se dívat, co to je byl o něco blíž k autu před ním? To je kolik, vy to víte jak to bylo? Je dokumentace?
Co se týká odbočení, jistě znáte co je dle zákona Odbočování.
Odvolání? No stížnost určitě může. Jinak vizte zákon 147/2000 + vyhláška. Správní řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 10:04
avatar

A proč se proti tomu rozhodnutí komisaře chcete odvolávat? Však nasekali chyby, že kdyby je udělali i ve skutečnosti při jízdě sami, tak mohou způsobit dopravní nehodu a nedej bože i někoho přejet. Ať jsou rádi, že si autoškolu trošičku ještě zopakují. Bože chraň nás před takovými, co usedají za volant. Mimochodem - mě taky vyhodili od zkoušky za prkotinu - nepodívala jsem minimálně třikrát před vlakovým přejezdem. A dělám z toho vědu? Nedělám, doplnila jsem si jízdy a zkoušku nakonec zvládla. A jsem tomu komisaři dodnes vděčná a pamatuji si, že před vlakovým přejezdem mám se koukat velmi pozorně!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.