Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 24.08.12 14:58 odpovědí: 6 změna: 24.08.12 16:40

Dobrý den., chtěla bych se zeptat na jednu věc. Konečně jsem začala v téhle nelehké době něco vydělávat a chci vědět, jak je to s příspěvkem na bydlení. Doposud jsem žila s matkou ve společné domácnosti. Nyní - s novým příjmem bych si ráda vytvořila vlastní domácnost v samostatném patře rodinného domu. Jak by se příspěvek počítal nově a zda je to možné? Zde jsem našla kalkulačku výpočtu:

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_prispevek-na-bydleni-2012.php?pocet=1&pocetd6=0&pocetd15=0&pocetd26=0&obec=1&typ=1&naklady=0%2C00&prijem=0%2C00

Chápu to dobře tak, že nově by se příspěvek vyplácel 2x, každé zvlášť - s tím, že by každý uvedl svůj příjem a náklad na bydlení by každá z nás uvedla do kalkulačky jako polovinu částky inkasa? Pletu se? Jak to tedy je, poučí mě někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 24.08.12 16:14

Pokud bydlíte s matkou ve společné domácnosti, tak si myslím, že příspěvek takto kalkulovat nelze. Pokud byste o příspěvek na bydlení žádaly obě, logicky byste musely mít dvě domácnosti pod jednou střechou - dvoje měřáky vody, elektřiny, plynu... rozepsané jmenovitě. Jestliže s matkou obýváte jedno patro rodinného domu - pronajímáte si ho - tak to pořád bude společná domácnost. Ten, kdo by pak žádal o příspěvek, musí uvést, kdo s ním ve společné domácnosti žije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 24.08.12 16:14
avatar

Myslím,že pokuď jde o rodinný dům,ve kterém máte s matkou obě trvalé bydliště,tak dostanete příspěvek jenom jeden a o ten se když,tak podělíte.Známý se 3 dětmi žije v rodinném domě, jeho matka má samostatné patro a při žádosti o příspěvek na bydlení musela i ona doložit výši důchodu.No,příští rok už to asi nikdo řešit nebude muset,někde jsem četla,že i tento příspěvek má být zrušen,jako už spoustu jiných příspěvků.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pocahontaska
Datum: 24.08.12 16:24

Já jsem právě četla text od nějakého právníka, který definoval samostatnou domácnost, bohužel to nemohu už najít ale vím, že společné trvalé bydliště neznamená, že musíme mít společnou domácnost. Celý ten text jsem pochopila tak, že pokud bydlíme v jednom domě ale máme každý své samostatné patro a žijeme zcela každý na svoji kapsu se vším a všudy, potom se jedná o samostatnou domácnost a teda má každý nárok na samostatně počítaný příjem příspěvku na bydlení (samozřejmě to není dvojnásobek ale počítá se dávka zvlášť pro každou z nás).

Od: ruze®
Datum: 24.08.12 16:27
avatar

Myslím,že nejlépe bude,když zajdete na ,,sociálku,,a tam vám to vše vysvětlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pocahontaska
Datum: 24.08.12 16:30

To jistě udělám, přesto mě zajímá zkušenost lidí tady s tím co jsem popsala. Ona ne vždy ta sociálka taky kope za vás.

Od: knopka*
Datum: 24.08.12 16:40

No myslím si že byste měla mít od vlastníka nemovitostí zřejmě matky nájemní smlouvu kde je uvedeno kolik činí nájem kolik platítte zálohy za elektřinu vodu atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.