Daň u studenta

Od: Datum: 23.08.12 19:45 odpovědí: 3 změna: 23.08.12 20:43

Dobrý den,

nastoupilajsem ted od 17.července do 7. září na brigádu, kde jsem podepsala danové přiznání (tzv. růžový papír). K tomu mám, myslím do konce tohoto roku u jedné agentury podepsané také to danové pžiznání, ale v měsících, kdy mám ted tu brigádu neuplatnuji u nich slevu (ani nepracuji). Potvrzení o studiu jsem dala a stejne mi za červenec celou výplatu zdanili a neuplatnili mi žádnou slevu. Moc to nechápu, protože to danové přiznání přece může být podepsané u více zaměstnavatelů, avšak pouze u jednoho v tom daném měsíci můžete uplatnit slevu, ne?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: acrev
Datum: 23.08.12 20:27

Nemůžeš mít podepsané dva papíry ružové u dvou zaměstanavatelů. Pouze u jedhono. Když to podepíšeš tak slevu máš,ale pouze u jednoho, u dalšího to ani nepodepisuj, k čemu když ani NEMَEŠ!

Ten růžový papír se podepisuje myslím na konkretní měsíc. V tom měsíci mᚠslevu. V červenci mᚠu prvního zaměstanvatele podepsané prohlášení? A stejně mᚠvyplatu s daní?Zeptej se ho na to určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea155*
Datum: 23.08.12 20:42

V červenci mam podepsano u obou,ale jen u jednoho jsem pracovala- tudíž jsem tam chtela uplatnit nejakou slevu nebo aspon aby mi neodecetli 15% dan, ale ani jedno mi nedali. Ale asi je to tak, nesmim to mit podespany u vice zaroven a je jedno, jestli to uplatnim... achjo co se dá delat no.

Datum: 23.08.12 20:43
avatar

Měla jste napřed zrušit podpis u jednoho a pak teprve podepsat u druhého. Doporučuji toto co nejdříve napravit.

U nového zaměstnavatele jste prohlášení podepsala až od 17. července, proto Vám zaměstnavatel neuplatnil slevu (v měsíci ji lze uplatnit pouze jednou a Vy jste nijak nedoložila, že nemáte prohlášení podepsané ani že slevu neuplatňujete jinde). Nový zaměstnavatel Vám bude moci slevu poprvé uplatnit teprve ve výplatě za srpen.

O slevu ale nepřijdete. Po skončení roku si podáte daňové prohlášení a slevu na poplatníka uplatníte v něm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.