Přestřihnutý OP - Slovensko

Od: Datum: 23.08.12 10:25 odpovědí: 1 změna: 24.08.12 08:28

Dobrý den,

nedávno jsem provedl změnu trvalého bydliště, mám tudíž přestřihnutý občanský průkaz a potřebuji nutně zítra pracovně odjet na Slovensko. Mám samozřejmě změnovou kartičku a v databázi MV můj OP nefiguruje jako neplatný, ale je mi jasné, že to přestihnutí znamená, že s ním správně nesmím nikde do zahraničí vycestovat.

Chtěl jsem se spíše zeptat, co za postih mě čeká v případě, že se na to na slovensku příjde, a celníci/policie nebudou mou neznalost zákona tolerovat.

PS: pas také nemám, je ve vyřizování stejně jako nová OP

Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.12 08:28
avatar

Na webu MZV se vycestování s odděleným rohem nedoporučuje, ale ani nezakazuje - patrně to závisí na posouzení orgánů toho kterého státu, jestli takový doklad bude tolerovat nebo ne.
ČR i SR jsou v schengenském prostoru, takže ke kontrole dokladů není důvod. Jediné co riskuješ je běžná silniční kontrola, pokud jsi řidič, a při ní se můžeš tvářit hloupě (že jsi nevěděl, zapomněl...)

Takže jediné, co ti lze poradit, je zvážit rizika a podle nich se rozhodnout.

doplněno 24.08.12 08:32:

Můžou tě třeba přimět k tomu, aby sis na velvyslanectví v Bratislavě vyřídil náhradní cestovní doklad, což může být nepříjemnější než nějaká jednoduchá pokuta, hlavně časově :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.