Doprovod seniora vozem pečovatelské služby

Od: Datum: 22.08.12 19:02 odpovědí: 2 změna: 22.08.12 22:51
avatar

Nemám auto a už nebudu řídit. Občas musím s maminkou k lékařům. Někdy využíváme autobusový linkový spoj, někdy taxík. Místní pečovatelská služba nabízí seniorům odvoz k lékaři a dovoz domů za přiměřený poplatek. Problém je, že pouze seniorům. V autě nesmí být žádný rodinný doprovod. Takže pro nás nevyužitelné. Cizí doprovod a moje nepřítomnost by mamince psychicky uškodily.

Pečovatelská služba ji chce vyškrtnout ze seznamu klientů, protože momentálně dlouhodobě nevyužíváme nic, co služba nabízí. Nabízí dovoz obědů - vařím sama. Nabízí očistu - zvládám dobře. Jediné, co po nich zatím chci, je, aby nás občas obě dvě odvezli a dovezli odněkud někam. To zase prý nemohou oni.

Stále věřím, že snad existuje nějaká možnost, jak to zařídit, aby i v případě havárie pečovatelského vozu a zranění osoby, která v něm neměla co dělat, byly služby z obliga. Kdo by mi mohl vystavit papír, že v tom autě co dělat mám? Jednak je maminka beze mne velmi nejistá, jedna potřebuji slyšet, co jí lékař sdělí.

Taxíky tuhle situaci jistí, ale opravdu mě dnes rozzlobila nesmylnost nařízení a chtěla bych vědět, jestli je to místní výmysl a jak se s ním vypořádat.

Děkuji předem za případná doporučení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.12 22:43
avatar

Obávám se, že odvoz vozem pečovatelské služby musíte přijmout tak, jak je nabízen, nebo zvolit jiný způsob přepravy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 22.08.12 22:51

Souhlasím.

Určitě mají svá pravidla, předpisy. Zkuste se s nimi ještě jednou domluvit, situaci své maminky jim vysvětlit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.