Výpověď?

Od: Datum: 21.08.12 16:21 odpovědí: 9 změna: 22.08.12 20:59

Dobrý den zachvilku to bude rok co dělám v jedné fabrice jako montážní dělník. V poslední době mi práce už nevyhovuje, jak platově tak i druhem práce. Chodím domů utahanej, psychycky a fyzicky vyčerpán. Proto bych chtěl ukončit pracoívní poměr, jenomže nevím řpesně jak na to, vím, že by měla běžet asi 2 měsíce výpovědní doba, ale chtěl bych skončit co nejdřív. Navíc mě teď chytá neskutečná bolest v paži a mám podezření, že by to mohlo betj něco jako žilní onemocnění, protože namožený to není a ani sem na to enspadl. Bolí to děsně. je možnost podat výpověd a jít marodit? Nebo jaký postup byste mi radili, už sem z toho zoufalej, mám tam blbej kolektiv, strašnej stres brzo bych z toho bral antidepresiva...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 21.08.12 16:32

Klidně podejte výpověď a jdete klidně (asi za 3dny ať to není až moc divný) na marodku dokud neskončí marodka budete zaměstnanec třeba i půl roku

Datum: 21.08.12 17:06

Dobrý den. Pepo ano, je to možné. Pokud podáte výpověď, pracovní poměr skončí v termínu uplynutí dvouměsíční výpovědní doby a nic se na tom nemění, ani v případě, že budete na nemocenské. Na tu můžete nastoupit po podání výpovědi kdykoliv, když to lékař uzná za potřebné.

Od: ron*
Datum: 21.08.12 17:12

Dobrý den.

Pracovní poměr můžete skončit buď dohodou se zaměstnavatelem k určitému datu. Pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete, můžete podat výpověď a od prvního dne následujícího měsíce poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Pokud v tuto dobu onemocníte, výpovědní lhůta (je-li výpověď ze strany zaměstnance) se neprodlužuje a pracovní poměr končí jejím uplynutím. Bude-li nemoc trvat i po skončení záměstnání, budete stále pobírat nemocenské dávky od OSSZ a nemusíte se po dobu nemoci evidovat na úřadu práce ani si platit sám zdravotní pojištění. Doklady o pracovní neschopnosti budete nadále odevzdávat bývalému zaměstnavateli. Po ukončení nemoci obdržíte od zaměstnavatele Potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) a Potvrzení posledního zaměstnavatele (pro Úřad práce). Skončení pracovního poměru a případnou evidenci na ÚP musíte ohlásit své zdravotní pojišťovně.

Od: ducati996*
Datum: 21.08.12 18:06

Můj přítel měl podobnou situaci i si našel lepší práci, ale jeho šéf je mizera, řekl mu že na dohodu nepřistoupí. Takže přítel musel dát výpověď a tak musí v práci zůstat do konce měsíce + 2 měsíce výpovědní lhůta. Záleží na každém šéfovi jak bude vstřícný. Ještě možnost je,najít si za sebe náhradu, to by bylo třeba jedno možné řešeni.

Datum: 22.08.12 10:41

Vidím, že jste znechucen, máte špatnou práci i kolektiv. Pokud se nedohodnete s nadřízeným o datu Vašeho odchodu, podejte DO KONCE SRPNA výpověď a po 2 následujících měsících budete volný /tedy k 1. 11. 2012/. Tak to je v duchu ZP.

Ale: měl byste si co nejdříve shánět jiné zaměstnání, než toto bezhlavě opustíte. Práce se dneska hledá obtížně a může se stát, že tady skončíte, nic se Vám nenaskytne a skončíte na pracáku. Nejprve s dávkami, později /podle Vašeho věku/ i úplně bez dávek. A jako bonus Vám přidají veřejně prospěšné práce /bez nároku na plat/.

Tak to dobře rozmyslete a najděte si včas jinou práci, abyste jenom přešel. Měla jsem to podobné, na výrobní lince šílené podmínky a chování, nechtěli nás pouštět ani napít či na záchod. Ale vydržela jsem tam 5 let a odešla jsem teprve tehdy, kdy jsem měla hned od druhého dne jiné, lepší místo. Tak si to pojistěte jiným místem. Jaga.

Od: pepa0003
Datum: 22.08.12 17:26

tak děkuji za rady všem :) jinak ano už nějaký čas koukám po jiné práci a vím, že je t sprací fakt obtížné, ale tam kde sem teď je to příšerný a nevím jak v tomhle stresu a tempu bych dlouho vydržel. Nemám problém pracovat a nejsem žádnej lenoch, ale s takovou nechutí co tam chodím to rpostě nejde.

Napadlo mě nechat se evidovat na PRACÁKU a udělat si tam kurz na vozík toje to co by mě i bavílo dělat někde ve skladě a jezdit s vozíkem

Od: itan71*
Datum: 22.08.12 17:33

PEPO na VZV do skladu chtějí většinou praxi,vím o čem píšu jezdil jsem naposledy ve Škodovce v MB*modla*

doplněno 22.08.12 21:58:

Na VZV je potřeba ŘP sk.min.B pokud Ti je známo a to na VZV do 5T je to tam rozdělené jaké můžeš řídit nad 5T potřebuješ sk.C ale to se dozvíš na kurzu.

Datum: 22.08.12 17:49

Já končil 2x pracovní poměr takovou fintou. Všude je bordel a spousta věcí se nedodržuje. Tak s tím běžte k šéfovi a ještě ho požádejte o zvýšení platu. Většinou se vás bude chtít rychle zbavit. Mě řekl doslova, ať klidně táhnu, že je takových za bránou stovky, tak jsem vytáhl z kapsy výpověď dohodou a už nedokázal otočit a podepsal to.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepa0003
Datum: 22.08.12 20:59

Ano chtěj praxi, ale někde píšou i bez a ktomu, oprávnění nebo papíry na VZV výhodou, což by zvíšilo moje šance :) tam kde dělám zrovna teď je polovina skladníků co nemá papíry a vesele si jezdí

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.