Přechod z rodičovské dovolené na mateřskou

Od: Datum: 20.08.12 19:40 odpovědí: 2 změna: 21.08.12 09:27

Dobrý den, jsem na RD - tříletá varianta, dcerce budou příští měsíc 2 roky a uvažujeme o druhém dítěti. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou... Zjímalo by mě, jak to bude s přechodem na MD ...za A. v případě, že porodím ještě před koncem stávající RD. Budu si moct vybrat délku nové RD? ...nebo za B. pokud mi RD skončí a zaměstanavatel se mnou bude chtít rozvázat pracovní poměr. - bude moct mě propustit, když budu opět těhotná? Budu mít nárok na odstupné? V případě že bych musela na ÚP z čeho se mi bude vypočítávat PPM?

Co je pro mě výhodnější?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.12 19:48
avatar

Narodí-li se za trvání stejného zaměstnání další dítě do 4 let věku předchozíjo dítěte, počítá se další PPM ze stejného základu jako u předchozího dítě nebo z toho vyměřovacího základu, který je pro maminku výhodnější (to v případě, že by se mezitím vrátila do zaměstnání).

S výjimkou rušení nebo přemístění zaměstnavatele Vám zaměstnavatel nesmí dát výpověď v době nemoci, těhotenství, čerpání MD a/nebo RD.

Úvahy o skončení zaměstnání, odstupném či o registraci na ÚP jsou podle mne bezpředmětné.

doplněno 20.08.12 19:48:

Oprava: ... předchozího ...

doplněno 20.08.12 20:02:

Pro úplnost: Nástupem na další MD končí předchozí RD a nástupem na další PPM končí výplata rodičovského příspěvku (dávka náleží pouze na nejmladší dítě v rodině).

PPM - peněžitá pomoc v mateřství (Zákon o nemocenském pojištění)

PPM - peněžitá pomoc v mateřství (web ČSSZ)

RP - rodičovský příspěvek (sociální dávka; Portál MPSV)

ZP, skončení pracovního poměru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: phoebe*
Datum: 21.08.12 09:27

na rozvázání PP jsem se ptala z toho důvodu že vím že během mé rodičovské ve firmě došlo k velkým změnám a je dost pravděpodobné že má prac. pozice zanikla. Proto jsem předpokládala že kdybych se z rodičovské vracela (byla bych sice těhotná ale ještě neporodila) tak mi to oznámí, vyplatí odstupné a budu bez práce.?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.