Psycholog nebo psychiatr?

Od: Datum: 24.01.13 21:39 odpovědí: 5 změna: 25.01.13 14:11

Dobrý den, mám poslední dobou psychické problémy a nevím, jestli je to jen nějaké přechodné těžké období nebo psychická choroba. Jak to mám od sebe rozeznat aniž bych musela za lékařem?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 24.01.13 21:46
 
Máte časté sklony k agresivitě či k záchvatu vzteku,lítosti...?Myslíte na sebevraždu dnem i nocí?Už jste se o ní pokusil?Spíte dobře?Jíte dobře?
Ono je to docela jedno,ale svůj jiný stav mysli bbych nejlépe konzultovala s psychologem a ten by poté eventuelně Vás odkázal do péče psychiatra.Nebojte se.Dnes je to úplně normální docházet k psychologovi,nebo psychiatrovi.
 
Od: drejdl*
Datum: 25.01.13 07:21
 

Už to, že máte náhled, t.j. že si připouštíte psychické problémy, Vás řadí spíše do oblasti neuróz a psychopathií než do oblasti psychóz - z toho vyplývá, že byste měla nejdříve zajít za svým praktickým lékařem, domluvit se s ním o doporučení ke klinickému psychologovi, s kterým to rozeberete. On pak rozhodne, zda si Vás ponechá ve sledování a léčení, nebo Vás ukáže kolegovi psychiatrovi. Jsou to lidé milí, chápaví, nebojte se.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.01.13 08:22
 
avatar

Pokud nejste lékař, tak je pravděpodobné, že ani psychickou chorobu na sobě nepoznáte. Psycholog léčí duši bez léků, které nemůže předepisovat, jelikož není lékař. Pouze psychiatr může předepsat léka - např. antidepresiva. Já bych vám doporučila návštěvu psychiatra. Pokud trpíte např. depresí, tak bez léků se z ní sama těžko dostanete. Určitě na internetu najdete spoustu informací o depresi, jsou tam i testy, ty když si uděláte, tak zjistíte, jestli jí trpíte. Pak se rozhodněte.

 
Datum: 25.01.13 13:48
 
avatar

Samozřejmě je nejlepší postup, jak píše "drejdl". Vy se ale ptáte jak to rozeznat bez lékaře. Zkusit to můžete na netu - zkuste si nějaký test - na psychoweb.cz jsou psychologické testy, na psychonet.cz on-line psychotesty atd. Podle těchto testů můžete určitým způsobem zjistit, jakými event. trpíte poruchami osobnosti a podle toho to pak konzultovat třeba s psychologem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 25.01.13 14:11
 

záleží jak na to spěcháte . Asi bych to šel studovat a pak budete mít jistotu , že to poznáte i bez lékaře

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.