Jak vysvětlit soudu?

Od: Datum: 19.08.12 23:01 odpovědí: 8 změna: 20.08.12 11:27

Dobrý večer, mému příteli přišel ze soudu dopis o pomoc, aby jim sdělil kde pracuje pro nucené strhávání alimentů...

Jak vysvětlit soudu, že pro nás není nejmenší problém platit alimenty dobrovolně ale bohužel nemáme kam? Nemáme jedinný kontakt na matku dítětě, kdysi se z adresy odstěhovala a nedala nikdy vědět.

V dopise je uvedena adresa na dítě a na té adrese nikdo takový není, byli jsme tam 3x.

Jak vysvětlit soudu, že u nás není nejmenší důvod neplatit dobrovolně a bez problémů klidně 2x tolik (jako u druhého dítětě, kde platíme dobrovolně 2x domluvené alimenty s matkou)

Jak vysvětli soudu, že nejsme žádné socky, naopak rádi budeme partnerovov dítě podporovat jak jen to půjde? Jak jim říct, že nemáme v rukách nic, ani nic od soudu o nějakém dluhu, opravdu jen žádost o sdělení místa zaměstnání (Jsme oba OSVČ takže nula od nuly pojde)

Jak jim prostě vysvětlit, že platíme vše řádně a včas pokud máme informace kam platit? Proč nám soud nedá kontakt před řízením? proč soud nevyslechne otce, zda-li vůbec platí nebo ne? Jak může rozhodnout bez podání vysvětlení druhé strany a jednoznačně sdělit - vy neplatíte, budememe Vám to ztrhávat ...co když matka lže? (to je řečnická otázka)

Prostě, můžeme bez problémů platit, ale nevíme kam *bzum* Přece nebudeme chodit dům od domu a hledat býv. partnerku...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.12 07:09
avatar

Zeptejte se právě u toho soudu. Když Vás v té věci obeslal, bylo to určitě na popud bývalé manželky a tudíž, když soud v té věci začal jednat, určitě zná adresu její i dítěte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 07:10
avatar

Nějak podobně jako nám. Doporučeným dopisem. ;) Já, za svoji osobu bych založila bankovní konto a každý měsíc tam poslala částku, kterou soud určil jako výživné. A toto bych dokladovala soudu, jako důkaz, že snaha je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 08:14
avatar

Dobrý den. Určitě máte lhůtu na odvolání. Všechny tyto skutečnosti do odvolání uvěďte, pak soud nařídí ve věci jednání. Otec dítěte ať zdůrazňuje fakt, že se vyživovací povinnosti nikdy nezříkal, spolupráce ze strany matky, že chyběla. Nebylo kam peníze poslat. Může říct, že uvažoval i o notářské úschově v tomto případě, aby nemohl být matkou dítěte napadán, že výživné neplatí, ale od toho, že nakonec upustil z důvodu vynakládat do toho další zbytečné finanční prostředky. Je to povinnost matky dítěte, aby uvedla tyto skutečnosti druhé straně, v zájmu dítěte. Může říct i to, že částku pravidelně odkládat a je schopen jí okamžitě vyplatit (pokud to tak skutečně je), pokud bude mít od matky potřebné informace. Může zdůraznit i to, že nikdy neměl žádné potíže s platební morálkou. Upřímně řečeno, tento postup je opravdu dost divný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 20.08.12 09:04

Děkuji všem za rady, je to více než divné. Samozřejmě pro nás není nejmenší problm okamžitě dlužnou částku vyplatit najednou. Nicméně zaráží nás postup soudu, že si u nás ani nezjistil, zda platíme či nikoliv...

Nelíbí se mi forma podání, odvolání není přípustné stojí v Usnesení. vlastně je to usnesení ve znění

Soud rozhodlo ve věci žadatele :

Jméno dítěte! (nikoliv matky) bez data narození

proti povinnému - můj přítel

ve věci pohledávky : - NIC! Prázdné místo

o pomoc soudu

kde vypisují abychom ji zdělili název zaměstnavatele.

Opravdu koukám na to jak bulík...Dodnes žádný jiný dopis, výzva, vysvětlení nic, oni rozhodli o něčem (nevíme o čem) o nás, bez nás.

Soud se neptá, nezukoumá druhou stranu a věří pouze první? Nevyžádá si vysvětlení či nevyzve druhou stranu zda platí či nikoliv? Nechápu, samozřejmě na soud se obrátíme ale toto je velmi zvláštní

Datum: 20.08.12 09:22
avatar

Tak tomuto již více rozumím. Tady jde jen o dotaz, s kterým se matka obrátila na soud. Přítel je povinen odpovědět. Můj názor -matka si zjišťuje údaje o otci touto cestou a to se dělá většinou v případě, že chce někdo podat exekuční návrh. Ať si dá Váš přítel pozor a předejte tomu. Na soudě může nahlédnout do spisu. Určitě je někde uvedena adresa matky dítěte. Takže bych výživné poslala tam, ať máte v ruce důkaz, že jste projevili snahu. Peníze se vám kdyžtak vrátí zpět, nepřijdete o ně, ale v ruce budete mít doklad o tom, že jste je zaslali, tudíž další případné kroky ze strany matky by se poté prokázaly proti otci dítěte, jako naprosto nedůvodné. Určitě to nenechávejte být, víte, jak to potom chodí...

doplněno 20.08.12 09:42:

Pokud existuje pravomocný rozsudek o výživném, pak to stačí v případě neplnění na podání exekučního návrhu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: roboot*
Datum: 20.08.12 09:35

Myslíte? Já na netu našla, že tato pomoc je vydána na základě toho, že matka drží v ruce již vydaný platební rozkaz, my nic takového nemáme. Samozřejmě jim popíšeme celou situaci a uvedeme at nám sdělí pravou adresu protože na této adrese nikdo nebydlí, nejenom o tom, že taky bychom rádi dceru někdy vídávali. Bývalá partnerka pravděpodobně stejně jako my, nemá na nás žádný kontakt. Rozhodně toto nenecháme být

Datum: 20.08.12 09:47
avatar

Žádný platební rozkaz matka dítěte mít nemůže, protože pokud by byl vydán, musí být doručen druhé straně. V případě, že doručen nebyl, se ruší a soud nařizuje ve věci jednání. Fikce doručení od soudu v tomto případě nepřichází do úvahy a opravdu neznám soud, který by takto postupoval v těchto případech.

doplněno 20.08.12 10:01:

Co se týče styku otce s dítětem, pokud není stanoveno soudně, je třeba podat žalobu na úpravu styku, pokud by se s matkou dítěte nedalo na tomto dohodnout mimosoudní cestou.

doplněno 20.08.12 11:51:

Není zač. Přeji, ať se vše vyřídí v klidu a bez soudních tahanic. Hezký den.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: roboot*
Datum: 20.08.12 11:27

Kapko děkuji, volali jsme na soud a údajně to je zatím jen zjištění informací pro matku, spis je defacto prý prázdný, tak se s ní zkusíme přes soud spojit a snad to bude v pohodě :) Soudní styk byl kdysi upraven...njn ale kdoví kde jim je konec. Matka jako problémy nikdy nedělala.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.