Výplata údržbáře VVN a ZVN

Od: Datum: 19.08.12 22:35 odpovědí: 4 změna: 20.08.12 14:02

Dobrý den,

jako asi každý bych chtěl vydělat nějaké rozumné peníze. Mám maturitu z elektrotechniky a uvažuji o práci v energetice na výstavbě a údržbě velmi vysokého napětí. Jediný problém je, že nemám minimální představu o výdělku. Předpokládal jsem že, práce ve výškách, v blizkosti vvn, za jakehokoli počasí bude nadprůměrně ohodnocena. At hledám jak chci, nikde ani zmínka. Předem mockrát děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.08.12 22:45

Dobrý den.

Za práci ve výškách není zákonem stanoven příplatek. Na tento příplatek má nárok zaměstnanec, který jej má se zaměstnavatelem sjednaný ve smlouvě nebo stanoven vnitřním předpisem či kolektivní smlouvou. Zákon stanovuje příplatek pouze za práci ve zdraví ztíženém prostředí (hluk, prach, infekce apod). Doporučuji tedy se případného zaměstnavatele na tento příplatek a případný plat zeptat. Kvalitní informace o mzdovém ohodnocení jakékoliv profese také poskytují personální agentury.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 23:08

Dobrý den,

asi Vás zklamu, ale nečekejte nějaké zvláštní výdělky v tomto oboru.

Podmínkou je samozřejmě splňovat předpoklady (praxe+kvalifikace - vyhl. 50 pro dané napětí a prostředí).

Čekejte spíše potřebu samovzdělávání, časté školení, pracovní pohotovosti včetně víkendů a někdy i velmi fyzicky náročnou práci, bez nutnosti nějakého příplatku.

Neříkám, že specializovaní pracovníci v energetice si všeobecně vedou nějak zle, ale jelikož trh práce vypadá tak, jak vypadá, žádná hitparáda to také není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 23:32
avatar
jestli nemas praxi tak na takove misto v pristich par let zapomen.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: mike32*
Datum: 20.08.12 14:02

Pokud máš maturitu s elektrotechniky radím zaměřit se spíše na nižší napětí do 1000 V a elektroniku ... řízené pohony, údržba průmyslové elektroniky, programování v STEP 7, specializace na měniče ABB apod.

Nejenže jsou v tomto odvětví zaměsnanci vysoce žádání u spousty firem, ale jsou i velmi zajímavě ohodnocení a pokud už mají nějakou praxi, tak se platy pohybují až kolem 30 000 čistého ... mluvím z vlastní zkušenosti ...

Narozdíl od údržbářů vysokého napětí, kteří se s platem pohybují, alespon u nás v podniku, kolem dvaceti čistého.

Takže pokud jsi mladý a tudíž i do budoucna perspektivní zaměstnanec se středoškolským vzděláním v elektrotechnickém oboru ... doporučuji se zaměřit na elektroniku a případně uvažovat o dodělání vysokoškolského studia se zaměřením na řízené stroje a zařízení a jejich programování ... :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.