Jak dlouho trvá zrušení věcného břemena

Od: Datum: 19.08.12 20:04 odpovědí: 4 změna: 20.08.12 09:33

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda někdo neví,jak dlouho trvá zrušení věcného břemena,muj tatínek měl babičku,a ta umřela,už je to několik let ,a stále to nezrušil,tak jestli někdo nemá s tímto zkušenost,jak dlouho by trvalo zrušení věcného břemena,děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.12 20:11

Dobrý den, zrušení věcného břemene - ve vašem případě nejspíš bytu či bydlení se ruší tzv. záznamovou listinou. Vyřízení takové listiny trvá katastru ze zákona 30 dnů, ale reálně to bývá mnohem dříve (někde týden či dva), záleží na tom, konkrétním pracovišti, jak stíhá termíny kvůli kvantu listin, které zpracovává.

Na každém pracovišti si můžete vyzvednout formulář na zrušení věcného břemene, který vypíšete, přiložíte k němu úmrtní list (stačí ověřená kopie) oprávněné osoby a vše odevzdáte na podatelně příslušného katastrálního pracoviště.

Pokud Váš otec čekal, že se věcné břemeno zruší samo, úmrtím oprávněné osoby, může čekat ještě hodně dlouho. Katastr totiž nemá jak zjistit, jestli oprávněná osoba zemřela (ani to není jeho povinnost) a pokud mu to nedoloží majitelé dotčené nemovitosti, tak nic nezruší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kastanek*
Datum: 19.08.12 21:31

Aha,děkuji za odpověd.Chtěla jsem to vědět pro to,že žádám o hypotéku a budu ručit tím barákem,bohužel mě tedy zklamalo,že to trvá tak dlouho,tím pádem v bance asi nebude stačit nějaké potvrzeni z katastru že to je zrušené,že?

Datum: 19.08.12 22:28

Vám připadá týden či dva dlouho? Před pár lety to trvalo i několik měsíců...

Bohužel těžko můžete vinit katastrální úřad z toho, že nevymazal věcné břemeno, když je oprávněná osoba již několik let po smrti ale nikdo z majitelů mu to nedal vědět. Už to tak bývá, že lidé potom všechno nahánějí na poslední chvíli.

Co se týká potvrzení - katastr nic takového nevydává. Jediné potvrzení o výmazu věcného břemene je výpis z listu vlastnictví, kde již toto břemeno nefiguruje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kastanek*
Datum: 20.08.12 09:33

No jako tak dlouho to není,ale v mé situaci je.Moc děkuji za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.