Prodej pozemků bez kůlny - smlouva

Od: Datum: 19.08.12 16:28 odpovědí: 2 změna: 19.08.12 17:44

Dobrý den,

kupuji nyní 2 pozemky (1. má zapsán v KN využití: manipulační plocha, 2. zastavěná plocha a nádvoří). Právě na tom druhém se nachází železná konstrukce, kůlna, no nevím jak tomu říct (dřívě to sloužilo pravděpodobně jako sklad slámy). Majitel však pozemky chce prodat bez této stavby s tím, že si ji do pár let odveze.

Otázka zní:

Jak v kupní smlouvě ošetřit to, že tato stavba zůstavá nádále v majetku prodávajícího? Díky za případně odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.08.12 16:35

Jmenovitě stavbu zmínit, popsat a z prodeje vyjmout... Případně můžete do smlouvy vložit klauzuli o pronájmu místa, na němž stojí (X sqm) za třeba korunu ročně, na jeden rok s automatickým obnovením a výpovědní lhůtou Y měsíců... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 17:44
avatar

zjistěte si, jestli je to opravdu stavba jako taková, jež je také zapsána v katastru a má svoje evidenční číslo a je zapsána na listu vlastnictví. Lepší by bylo asi kdyby nebyla. Pokud ne napište do smlouvy, že na místě stojící kůlna není předmětem převodu nemovitosti a nynější majitel se zavazuje do 5ti let tuto kůlnu na vlastní náklady odstranit. Pokud tak neučiní, odstraní ji kupující na vlastní náklad s tím, že tento bude požadovat po pův. vlastníkovi k vyrovnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.