Prujem a nakazlivost

Od: Datum: 19.08.12 13:49 odpovědí: 3 změna: 19.08.12 16:35
Dobrý den, ve čtvrtek jsem dostala teploty a v noci i průjem a zvracení. Průjem trval až do soboty. Tedka už jsem bez teplot a zdravá. Můj problém je v tom, že bych měla ve středu hlídat rok a měsíc stare dítě. Mám strach, že by se odemne mohl nakazit. Jak dlouho jsem infekční?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: barthomer*
Datum: 19.08.12 14:09

Něco kolem 10 dnů. Být osobně na Vašem místě, hlídání bych odmítl. Říká se, že při správné hygieně, nákaza nehrozí, ale u tak malého dítěte bych to odmítl už jen z prevence...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 19.08.12 16:16
avatar

Dobrý den. Teploty a průjem, které jste měla, nejsou ještě vyléčeny, když přestanete mít průjem, to ještě neznamená, že jste v pořádku. Vše se může během dvou dnů, vrátit zpět. Zavolejte a vysvětlete, proč nemůžete hlídat, každá maminka to pochopí. Bacil, který jste někde chytla, by mohlo dostat i dítě. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.12 16:35
avatar

Když měl pejsek průjem, vet mě poučil, že když je zvýšená teplota, tak se jedná o infekci. Jestliže je teplota v normálu, tak se jedná o dietní chybu a když je pod normálem, tak se jedná o otravu. *hej*Infekce je tak nějak přenosná, infekční 7-10dní. U tak malého dítěte bych to neriskovala. Poslední slovo má stejně maminka dítěte. Když jí to takhle řeknete a všechna pro a proti zváží, musí rozhodnout ona.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.