Osobní účet ČS Student

Od: Datum: 19.08.12 10:35 odpovědí: 8 změna: 26.08.12 20:05

Dobrý den,

jsem student a budu si muset založit účet (můj první). Chvíli jsem hledal, srovnával a nejsympatičtější mi přijde studentský účet u České spořitelny. Máte někdo zkušenosti? Je něco, na co dát bacha?
Díky, Mio


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.12 11:13

Doporučuji FIO banku... všechno zdarma a vpohodě přístup.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.12 11:24
avatar

Já mám u Era a taky v pohodě, myslete na to, že jednou tu školu doděláte a budete používat účet. Era je ideální.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: chloe*
Datum: 19.08.12 11:25

Do spořky ani omylem! Kdysi jsem si založila účet, nijak ho nevyužívala. Najednou mi přišel dopis, že jsem se dostala do nepovoleného mínusu asi 200,- a za to mi vystavili smluvní pokutu (dalších 200,-). Šla jsem tam, protože jsem kartu nikdy nepoužila - měla končit platnost mé karty, tak mi strhli poplatek 200,- za novou, který nebyl nijak avizován, nikdo se neptal, zda chci kartu využívat. Okamžitě jsem chtěla účet zrušit, zaplatila jsem tu pokutu + poplatek za kartu, která mi ale nikdy nepřišla. Tím jedním dluhem do kterého jsem se dostala opravdu nevinně jsem u nich vedená jako nebonitní klient. Kamarádka dělá pro spořku, chtěla jsem asi 3 roky po této události půjčit peníze, asi 150tis., byla jsem svobodná, trvale zaměstnaná s čistým příjmem 20tis., bez dětí, bez dluhů, bez zápisů v Solusu nebo jiných registrech a žádost mi zamítli. V jiné bance mi půjčili okamžitě bez problémů.

Zřídila jsem si konto u ČSOB, opravdu VŠE zdarma, nikdy jsem nic neplatila, při zřízení pouze řeknete, do kolika plánujete studovat (limit mají 26 nebo 28 let) a doložíte pouze jedno jediné aktuální potvrzení o studiu a do těch 26-28? vás nechají v klidu a nic po vás nechtějí po dobu několika lit. Pro studenty VŠ nabízí i kontokorent, tuším 20tis., občas jsem něco vybrala... Semtam seto hodilo.Nutnost splatit jednou za 12měsíců.

Kámoška má také ČS a často nadává na nejrůznější skryté poplatky, také jí přišly nějaké karty, které když nechtěla, tak musela jít na pobočku je deaktivovat, věčné dokládání potvrzení o studiu... Nejsem si ani jistá, zda mají všechny transakce na e bankingu zdarma? Nevím, jak je to teď, ale dřív e banking ČS fungoval na základě certifikátu takže ne na každém PC, což je dost omezující.

Dosnes využívám studentské ČSOB - právě mi bude končit studentský účet, i když už 4 roky pracuju. Souběžně mám M Bank a tam lze mít účet také jako student - žádné poplatky, max za výběr z ATM, ale je to 9,- zatímco u ostatních, pokud nenajdete ATM vlastní banky je to 30-40,-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 11:46

Mam studentský učet u GE Money Bank už 3 roky, nemohu si vynachválit všechny výbery z bankomatu zdarma (v jejich bankomatech) vedeni učtu zdarma, jediný co měsícčeně pravidelně platim je 27 kč za Zneužiti platebni karty (27 kč je nic ;) )
mam to od svých 15 let a do 20 let me nechaji v klidu bez jakkých koliv požadavku na podložení studia, první by chtěly po mě ve 20 a druhý ve 24 letech, to ovšem už dávno budu mit po škole, mam před sebou posledni rok, takže pohodě, bych šel do GEmoney bang, navic ta ti v udoucnu pujči i když budeš mit pracovni smlouvu na dobu určitou která nebude končit do 3 měsícu, to ti žádna z jinech bank jen tak neda :)

a při myšlence že mi bude rok od 19 (po skončeni studia) chodit vejplata na učet kde budu vedenej jako student tim padem bez poplatku na vedeni učtu je hřejivá na srdci :)
poslechni mě a běž do týdle Česko-Americký banky :) *placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlazy*
Datum: 19.08.12 16:22

Taky bych doporučil FIO. I když úplně všechno tam zdarma neni tak základní služby které by ti asi mohly stačit tam zdarma jsou tj. např. vedení účtu, karta, příchozí a odchozí platby v rámci ČR a Slovenska, vklady a výběry hotovosti na pobočce, 10 výběrů měsíčně z FIO bankomatů, internetové bankovnictví. Předpokládám, že jako student asi nebudeš mít příliš velké příjmy, pokud vůbec nějaké máš a tak každá koruna kterou ušetříš na poplatcích může být pro tebe dobrá. V tom FIO sice nemají žáden studentský účet, ale za to máš jistotu, že když dostuduješ nebo dovršíš určitého věku tak ti na tom účtu nezačnou účtovat nějaké poplatky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 19.08.12 16:40

Mám. Je super. Nikdy žádný problém. pokud máte ISIC, každý rok ho tam doneste, dají vám tuším 200,-, nebo tak. Jinak je potřeba každoročně nosit potvrzení o studiu. Bankomatů mají (v Praze) asi nejvíc. Já mám zdarma int. bankovnictví, vedení účtu a výběry ze svých bankomatů. A samo i placení kartou. Neměnila bych.

doplněno 19.08.12 19:12:

Jediné, na co je potřeba dávat pozor, to mě teď napadlo,a le to se tě ještě chvíli týkat nebude je, že neposílají dopisy, když ti končí platnost karty a musíš si pro novou. Jednou jsem si takhle uhnala trapas, když jsem měla na pásu nákup jídla za dost peněž a hup, karta neplatná a já v pěněžence jen asi stovku.

Jinak co mě těší je, že z jejich bankomatů můžu vybírat klidně i 200,- (a všechny částky dvoustovkou dělitelné), kamarádka má účet někde jinde (nevím kde) a může vybrat jen částky dělitelné 500,-. Takže když má na kartě 490 korun, má smůlu. Jako studentka vím, že někdy je čekání na další příjem dlouhé a že být pár dní jen na rohlících není nic moc :D

doplněno 19.08.12 19:12:

U nějaké banky prý jde i po stovce, ale taky už nevím kde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dieselpower*
Datum: 26.08.12 20:02

já v GE Money bank mam vedení učtu scela zdarma, zdarma internetové bankovnictý, a zdarma všechny vklady a výbery z bankomatu GE kterejch je všude plno ;) cose týče výberu mam výber 200 kč taky a dělitelné 200 kč, mam tedy limit 20 tisic denně na výber z bankomatu a 40 tisic na platební transakce (dohromady 60 tisic na den), těch 40 tisic se mi i v mých pohých 19 letech stalo trapasem když jsem si kupoval auto za 75 tisic, z něco naspořený neco od rodiču atd atd. takže sem musel v bazaru požádat aby mi počkaly dva dny, ten den sem hned vybral 20 tisic, a druhej den sem 40 tisic zaplatil kartou a 20 tisic sem zase vybral ;) a pak teprv sem mohl do bazaru :)
jiank vdení učtu je zdarma do 26 let pokud doložiž potvrzeni o studiu já že už mam po vyučení v podstatě tak mi ve 20 převedou na běžný učet tam je potom poplatek 129 kč, a pokud máš na učtě 250 tisic což normální človek má za 2 roky tak ho má taky zdarma ;)
jinak co e týče výberu z bankomatu po 100 kč mam pocit jde u všech bank pokud to umožnuje bankomat, a takovou tu službu co je mi známo umožnuje Bankomat ČSOB Banky tam si mužež vybrat 100 kč, ale je to kašpárna pač myslim že já zrovna platim 40 kč za výber z cizího bankomatu, takž bych si vybral 100 kč a 40% s té stokoruny by šlo na poplatek ;) výbírám vždy a pouzejen částku delitelnou dvěma, obvikle to jsou 400 stovky ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.12 20:05
avatar

Rozhodné NE!

FIO, mBank nebo ZUNO.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.