Soused se nestará o svou zahradu

Od: Datum: 18.08.12 17:54 odpovědí: 9 změna: 18.08.12 22:01

Ahoj,

poraďte.

Vlastním udržovanou okrasnou zahradu, na které jsem si vybudoval nový plot (cca 40m). Můj soused (chalupář) se o svůj pozemek stará jen v okolí své chalupy, cca 1m od mého plotu zahradu neudržuje vůbec. Je tam spousty náletů, vysoká tráva, svlačec apod., to vše mi prolézá plotem a semení se v mé okrasné zahradě (u plotu mám geotextilii proti prorůsrání plevele a na ní kůru nebo kameny, plot je stavěn s podezdívkou a pletivem). Po pletivu se pne svlačec až nahoru a není možné jej z mé strany vytrhat, použití chemikálii možné není, neboť bych si zničil vlastní výsadbu. Na jaře soused slíbil, že zahradu poseká - posekal 1m od plotu. Po dotazu co udělá s neposekaným pruhem odpověděl: "Nic a můžete mě dát klidně k soudu, na své zahradě si mohu dělat co chci.", tudíž s ním není řeč. Na obecním úřadě mi nedokáží pomoci, není mi známo z jakého důvodu, ale prý i pro ně je to problémový člověk.

Existuje nějaké řešení?

Děkuji,

Jenda

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: coop*
Datum: 18.08.12 18:16

To ještě není taková tragédie. Až vám 30 cm od plotu vysadí konifery a nechá je vyrůst do 4 m výšky, tak budete mít po starostech. Na vaší zahradě poroste jen mech a kapradí ;)

Od: viky®
Datum: 18.08.12 18:59

Dobrý den. Nemá cenu se hádat se sousedem. Udělal jste si plot, proč si na určitou část, kterou chcete chránit, nedáte na pletivo ochranou látku? Prodávají různé druhy.

Když chci na zahradě něco zlikvidovat, tak používám Roundup a desku. Přípravek si rozředím do ručního postřikovače, (1 litr - který se dá štelovat na dálku i 3 metry). Desku dám kolem dokola, kde nechci postřik a stříkám.

Vy si můžete dát na plot do 1/2 metru igelit, připevnit na pletivo, postřik si dát na dálku a stříkat. Vše, co máte kolem vašeho plotu, můžete postříkat. Po chvilce, igelit přenesete na další dílec plotu, opět vše postříkáte. Když vše uděláte hned na jaře, jak plevel začne zelenat, budete mít klid. Postřik musíte po čase opakovat. Jen můj názor.

Tako vypadá tlakový postřikovač z Google.

doplněno 18.08.12 20:44:

Zatím mluvíme o plevelu na Vašem plotu.

Datum: 18.08.12 19:47

Dobrá, ale co když soused si tam vysadí například maliny nebo nějaký jiný keřík. Já jej potříkam Roundupem... respektive cely ten pruh. nemuže to být napadnutelné? neexistuje nějaký paragraf na tuto situaci? jestli že mi jeho "nepořádek" ničí muj plot?

Od: jokec
Datum: 18.08.12 19:59

Stači zavolat kontrolu, ale to je na tobě jestli chceš, aby dostal pokutu.

Od: jokec
Datum: 18.08.12 20:04

Tady něco o tym je napsane. http://www.denik.cz/z_domova/…posekanou-travu-20110516.html

A divim se že uřad nevi co stim, uřad sam musi zajištovat plochu, aby trva nebyla přerostla.

Datum: 18.08.12 20:19

Pan soused má ale pravdu je to jeho zahrada a tam si může v uvozovkách dělat co chce a může tam pěstovat vše co vás nebo někoho dalšího neohrožuje na zdravý takže bohužel nikdo mu nemůže přikázat aby si to posekal ikdyž nechápu proč tam nechal neposekaný kus asi rád provokuje.

Datum: 18.08.12 20:31

ano jsou s ním problémy už více než 15 let... nejdříve si udělal vrt a naboural pramen tudíž jsme přišli o vodu a teď dělá další naschvál... teď prostě hledáme nějaké řešení které by bylo trvalé a aby se ten plot nemusel znovu předělávat za cihlovou zeď.

Soused nejdříve řekl že to poseká, pak řekl že nemá na to čas a máme to posekat my, pak si tam dal naschvál stromek který jsme omylem přesekli protože v té džungli nebyl vidět, a nakonec to nechal všechno zarust uplně a vykašlal se na to. Teď se tam po plotě plazí svlačec který opravdu nepujde z toho plotu vymotat... prostě hleám spíše právní řešení aby se to nějak vyřešilo nechci mu dělat naschvály. když mu to postříkám roundapem tak on pak muže naschvál postříkat něco mě ...

Od: knopka*
Datum: 18.08.12 21:19

Dejte si tam betonovou zed a budete mít klid,pak ta tráva si nebude dovolovat semenit na vaší okrásné zahradě.

doplněno 18.08.12 21:21:

Asi to jsou prostě provokace,moudřejší ustoupí.

Datum: 18.08.12 22:01

Tomu člověku to dělá evidentně dobře,že Vás může provokovat.

Teď už s ním nenaděláte vůbec nic.

Pověste si na plot maskáčovou síť.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.