Exekuce a místo pobytu

Od: Datum: 18.08.12 17:16 odpovědí: 10 změna: 21.08.12 10:11

Dobrý den, prosím o radu. Naše zletilá dcera, která je vdaná a s námi v domě již skoro 10let nebydlí se stala ručitelem svého manžela, který přišel a práci a má veliké dluhy v řádech miliónů a přestal tímto splácet. Jelikož dcera měla na naší adrese ještě donedávna trvalé bydliště, začali na její jméno sem poštou chodit výzvy ohledně exekuce na její majetek. Asi před 2 měsíci jsme ji tedy odhlásili z trvalého pobytu na naší adrese a ona se pak přihlásila k trvalému pobytu na městský úřad. Problém je v tom, že nás jezdí pravidelně i s vnukem navštěvovat (většinou o víkendech) a všichni sousedi a lidé z okolí ji tu znají a vědí, že k nám pravidelně jezdí. Majetek tady ale žádný nemá! Vím, že se na toto téma už ptalo hodně lidí, ale přesto by mě zajímalo kdyby sem exekutor přeci jen přišel, že tady hledá její majetek a zeptal se třeba na ní u sousedů a oni by řekli, že k nám pravidelně a často jezdí zda by v tom případě mohl sáhnout i na náš majetek? Nevedu totiž žádné účetnictví k nakoupeným věcem do domácnosti. Není prý podstatná adresa trvalého pobytu dlužníka (ručitele dlužníka) ale skutečná adresa pobytu. Jak prokázat, že u nás skutečnou adresu pobytu nemá? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: coop*
Datum: 18.08.12 17:25

Pro exekutora není ani tak důležité jakou má dlužník skutečnou adresu, ale to, kde by dlužník mohl mít své věci. Pokud se dcera u vás častěji zdržuje, tak se nedá vyloučit, že vás exekutor nenavštíví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 22:13

Dobrý večer,

stalo se mi (a bohužel dodnes občas stává) ,že ke mně čas od času přijde nějaké psaní od exekutora adresované mým bývalým nájemníkům (pronajímal jsem byty v domě,kde zároveň bydlím).Tak to řeším tak,že jim neprodleně odpovím (doporučeným dopisem) v tom smyslu,že dotyčný se zde již řadu let nezdržuje a nikdy zde neměl svůj majetek a pokud jsou mi o dotyčném známy jakékoli informace,klidně je exekutorovi poskytnu,proč ne.Někdy to je potřeba některým exekutorům zopakovat několikrát.Podle mne je to rozhodně lepší,než jen vyčkávat v nejistotě,že jednou přijdete do "vybíleného" domu.Ve vašem případě jde sice o rodinu,ale také o Váš majetek.Přeji Vám hodně štěstí v této záležitosti.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hofe
Datum: 19.08.12 17:09

Dobrý den, děkuji za rady. To už jsem udělal několikrát, že jsem exekutorům napsal, že se zde uvedená osoba nezdržuje a nemá zde trvalý pobyt a ani žádný majetek. Nemá tady ani žádnou schánku a místní pošta už ani veškeré dopisy a zásilky ne její jméno nepřijímá s tím, že adresát je na uvedené adrese neznámý. Bylo mi odpovězeno, že i přesto si to údajně prošetří. Teď by mě zajímalo jak to dělají. Jeden známý mi říkal, že prý stačí aby na jejich straně byli 2 svědci, kteří prohlásí, že se zde uvedená osoba nachází a že ji zde pravidelně vídají a mají pak už důvod se "domnívat" že zde má i majetek a mohou pak přijet a neoprávněně zabavovat i naše věci. Nejbližší sousedé mi dosvědčí, že u nás dcera nebydlí ani se déle nezdržuje, vše máme i podloženo z obecního úřadu + odhlášení trvalého pobytu. Bydlíme ale na malé vesnici kde si skoro všichni vidí do talíře a navíc zde i poměrně dost kvete závist. Nemohu tedy vyloučit, že třeba by se někde mohli objevit dva "práskači" a stačí prý když řeknou, že ji vidí u nás každý víkend s vnukem a už prý mají důvod "domnívat se"! Jak tomu pak mám předejít?

Od: coop*
Datum: 19.08.12 17:28

Vaše dcera jednoznačně dlužníkem je a věřitel má právo na uspokojení své pohledávky vč. příslušenství. Toto je zcela jistě potvrzeno i rozsudkem nezávislého soudu. Pokud budou naplněny zákonné podmínky (domněnka, že má dcera u vás své věci - posilněna tím, že na radnici je asi neskladuje), pak exekutorovi zabránit v tom, aby navštívil vaší domácnost nelze. V případě sporu, bude muset exekutor prokazovat, že vaši domácnost navštívil oprávněně. To je tak asi všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hofe
Datum: 19.08.12 18:51

Moje dcera není dlužník! Je ručitelem půjček svému manželovi se kterým už nežije ale stále ještě nejsou rozvedeni. On jako podnikatel zkrachoval, má miliónové dluhy a jako OSVČ za dluhy z podnikání nemůže vyhlásit bankrot. Sebrali jim už rodinný dům, auto, pozemky a spoustu jejich věcí ze SMJ. Dcera odešla bydlet s vnukem do podnájmu a nemá žádný majetek a majitel bytu, kde momentálně dcera bydlí má na všechno doklady, takže tam zabavovat nic nebudou. Dceři již také sáhli na plat na výživné od otce na dítě a nechali ji pouze životní minimum, ze kterého se v dnešní době nedá při současné drahotě vůbec vyžít. Tak ji pomáháme a podporujeme, ale peníze nesmí u ní exekutor najít nebo ji to ty "hyeny" ještě seberou. Tak jí platíme alespoň nájem a poskytneme občas nějakou materiální podporu. Na obecním úřadě je dcera hlášena proto, že majitel bytu si nepřeje aby tam byla hlášena. Je to z pochopitelných důvodů. Domů ji vzít nemůžeme, protože to bychom tady měli exekutory okamžitě. To že k nám jezdí občas s vnukem na návštěvu přeci ještě nejsou zákonné podmínky k tomu domnívat se, že má u nás majetek. Ať to oni dokážou! Nechápu proč bychom měli za to pykat my jako nevinní rodiče, kteří nemají s dluhy manžela naší dcery nic společného aby nám nezákonně zabavovali naše věci!

Datum: 20.08.12 02:52
avatar

Mýlíte v několika věcech: Vaše dcera je spoludlužník. Podnikatel může vyhlásit bankrot (konkurz). Kvůli dluhům z podnikání však nemůže soud požádat o povolení oddlužení (to by bylo možné pouze v případě osobních dluhů).

Dcera u Vás měla donedávna trvalý pobyt, exekutorovi k provedení exekuce stačí se domnívat, že má na Vaší adrese nějaký majetek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 06:40

ivzez,

tazatelova dcera není spoludlužníkem,ale ručitelem manželových půjček,to není totéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 20.08.12 11:05

Dobry den, Vase dcera neni dluznik ani spoludluznik! Je pouze rucitelem manzelovych pujcek a to neni totez jako dluznik ci spoludluznik! Jinak to, ze dcera mela u Vas donedavna trvaly pobyt a exekutor by se pak na zaklade toho mohl "domnivat", ze ma na Vasi adrese nejaky majetek, tak to uz je teprve blbost! Pokud by Vas presto nektery z exekutoru navstivil tak postupujte nasledovne: 1. Nepoustet do domu ci bytu!

2. Zavolat policii CR za ucelem asisntence a svedectvi

3. Zavolat na obecni urad a vyzadat si svedectvi, ze dcera u Vas neni a nema u Vas ani zadny majetek!

4. Privolat si na misto nekoho z Vasich znamych sousedu, kteri Vam totez dosvedci!

5. Zavolat na Exekutorskou komoru CR a informovat co se deje a take ze mate primo na miste svedky a policii

To je 5 hlavnich zasad jak muzete uspet. Je dobre dopredu mit pripravene veskere telefonni kontakty. Stejne takto to udelal jeden muj znamy, ktery byl ve stejne situaci jako Vy a uspel. Byli pak totiz donuceni na miste svoji domenku prokazovat! Samozrejme nic neprokazali a pak uz mel na veky klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.08.12 11:34

Ano, klidně sáhnou, jdou tam kde předpokládají majetek, jednoduché a prosté, vizte exekuční řád. Kdyby chodil jen po trvalém pobytu, tak najde nic. Je otázka, jak jsou pracovníci exekutora tvrdí, on sám nechodí. Takže si na vše zajistěte doklady, že jste vlastníci.
Řešit se to mělo, když začal manžel dcery podnikat. Miliony, má podělaný život.
EK má bezplatnou právní poradnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bitkar
Datum: 21.08.12 10:11

Udělat to někomu z rodiny popřípadě známým ( ex.U. Vrána) tak jsou synem smrti a věřte že bych si to nějakým způsobem s nimi vyřídil a pana Oulehlu a jeho hyenu bych si 100% našel a začlo by pro ně peklo! Jak se můžou takovým způsobem chovat svině prasácké? Volal bych ihned známemu z médií a televize, advokátům, kriminální Policii a taky těm kteří o tyto hyeny taky hodně stojí a nemůžou je zastihnout! Mají nevyřízené ůčty taky s Oulehlou a nejen s nim . Exekutorská komora jede s nima v trestných činech, na nich se připravuje hromadná žaloba ze zločinného spolčení a nejen to... Podle advokátů se můžete bránit i fyzickou silou a je dobré mít taky "kamarády" na telefonu, kteří přijedou k vám a situaci velmi dobře vyhodnotí s tím že tito odporní zloději si zapamatují že "to se nedělá" . Tito tzv. vykonavatelé od vyžraného Vrány jsou nezákonní zločinci a to mi potvrdil i jeden advokát který Vránu v jeho záležitostech zastupoval a je s podivem, že ještě někdy si dovolí takové svinstva provést! Připravte se na ně důkladně a nenechejte nic náhodě na všechny exekutory nebo jeho tupé ovce zlodějské kteří jen kradou , kradou ...až dokradou! Sleduji velice pozorně exekutory , exek. komoru a samozřejmě Vránu a jeho vykonavatelé ... Vše od bezbranných lidí pomalu dávame s advokáty dohromady kteří byli těmito hyenami okradeni a týrani . Vše dostane jedna televize i jeden deník k dispozici samozřejmě s Policií ale taky některými organizacemi ... Opravdu už nelze tento zločin trpět a všichni tito zaslouží spravedlivý trest! Lidi nebojte se těch zločinců oni páchají trestné činy, nebojte se jim tvrdě postavit, nedejte se jimi zastrašit opravdu! Jsou to zločinci kteří už tady dlouho krást ničit lidské osudy nebudou!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.