Doklady pro uzavření PP - chybí

Od: Datum: 18.08.12 07:00 odpovědí: 5 změna: 18.08.12 14:01

Prosím o radu, jak naložit s takovým zvláštním případem - v minulosti "byl odejit" od přítelkyně, se svojí hrdostí bouchl dveřmi jen s tím, co měl v kapsách... Nějakou dobu žil "free" - bez reg. na úřadech, občas nějaká DPČ, částečně u příbuzných v zahraničí... Momentálně je zpět v ČR a konečně by se rád dostal do "normálního" života. Má nabídku práce, ale nemá žádné potřebné doklady - nejvyšší vzdělání a hlavně zápočťák či nějaké potvrzení o poslední práci. Hledali jsme posledního zaměstnavatele a ten mezitím zkrachoval. Jak by semělo postupovat? Jsou tyto dokumenty pro zaměstnavatele nepostradatelné?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.08.12 08:11

Dobrý den.

Zaměstnavatel Potvrzení o posledním zaměstnání (zápočtový list) většinou vyžaduje, ale pracovní poměr lze uzavřít i bez něj. Je to běžná praxe. Potvrzení o dosaženém vzdělání po vás ale chtít bude. Podle mě není problém si na příslušnou školu zajít a nechat si vystavit duplikát vysvědčení, vyúčního listu apod. Při nástupu do zaměstnání budete dále potřebovat kartičku zdravotní pojišťovny a číslo účtu pro zasílání mzdy, občanský průkaz.

Datum: 18.08.12 09:53

Co potřebuje určitě je ta občanka a kartička vzp. Potvrzení o vzdělání po mně nikdy nikdo nechtěl, ani těsně po škole, takže záleží; a zápočťák - no, i tam je to na dohodě se zaměstnavatelem. Možná ho tato historka pobaví dostatečně, aby nic nevyžadoval ;)

Od: muschka
Datum: 18.08.12 10:13

OP ani karta pojištěnce není problém, os. doklady samozřejmě má, maturitní vysvědčení si myslím udělají na SŠ, kde maturoval, šlo mi hlavně o ten zápočťák, jestli je skutečně třeba. Někde jsem četla, že snad z OSSZ udělají jakýsi výpis, asi důchodového? a podle toho lze určit kde a kdy dotyčný pracoval, ale mají na to 90 dní. Jinak sama v tom žádný smysl moc nevidím, dovolenou stejně počítají jako poměrnou část z roku v novém zaměstnání, max já mám v potvrzení o zaměstnání údaj o počtu dní nemocenské a zda mi platili penzijní, životní nebo stravenky

Od: ron*
Datum: 18.08.12 10:42

Výpis důchodového z OSSZ (evidenční list důchodového pojištění) není povinen předkládat. Jsou v něm výdělky na důchod, které nový zaměstnavatel k ničemu nepotřebuje. Zápočtový list se musel dokládat dříve, kdy se v něm uváděla započtená doba. Teď už ho žádný zaměstnavatel striktně nevyžaduje. Na potvrzení o dosaženém vzdělání se také zkuste domluvit. Můžou přítele vzít i bez něj, ale záleží, o jaké místo se bude ucházet. Bude-li na dané místo zaměstnavatel požadovat středoškoslé vzdělání, pak ho bude chtít doložit.

Datum: 18.08.12 14:01

Ohledně potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) se zkuste poradit na úřadu práce. Slyšela jsem (nemám bohužel ověřeno), že jej za zaniklého zaměstnavatele může vystavit on.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.