Můžu to takhle dělat ve 14 letech?

Od: Datum: 17.08.12 21:23 odpovědí: 2 změna: 17.08.12 22:19

Chtěl bych v uvozovkách podnikat protože mě na brigádu nikdo nevezme tak se budu starat o své zakázky a výdělky starat sám a ptám se jestli to smím jestli bych s toho nemohl mít nějaký problém hodně se vyznám v elektronice všeho druhu ale zvládnu i lehčí montážní práce , posekat trávník prostě práce všeho druhu také v uvozovkách. Kolik bych si měl ale za takovou odvedenou práci vzít peněz mám si učtovat na hodinu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 21:52

Legálně to dělat nemůžeš, byla by to dětská práce a ta je nezákonná.

Samozřejmě pokud se domluvíš třeba se sousedy neo tak s někým, že odvedeš nějakou práci a oni ti za ni zaplatí, nikdo to řešit nebudeš.

Jen to není podnikání ;)

A s penězi - myslím, že si nebudeš moct moc vyskakovat. Např. u sekání nevím, jetsli je ideální, abysis účtoval za hodinu, protože kdybys sekal pomalu, tedy pracoval hůře, dostal bys víc peněz. Asi spíš podle velikosti zahrady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.08.12 22:19

Cením si že nebečíš jak jiní ... Podnikání na sebe ne, jedině, že by tě někdo zakryl, ale bral na sebe i rizika, nebo někomu pomáhat. Nějaké pomocné príáce jen tak by neměl být až takový problém, ovšem aby se něco nestalo. Ale lze přece i činnosti, pokud na to máš, co by nespadaly pod živnost. Nebo když něco levně koupíš a prodáš... Kolik brát ti nikdo neřekne, protože by jsi musel vyjmenovat činnosti, ale není probém projet int, kde jsou i ceníky. Ale práce na hodinu u podnikatele je ve stokorunách. Nebo dohodou. Nebo např. XY za konzultaci bere >6000 Kč/hod., dobré, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.