Jolana Tornádo - ovládání

Od: Datum: 17.08.12 21:18 odpovědí: 6 změna: 18.08.12 00:13

Dobrý den všem,

nenašel by se prosím nějaký dobrák, který by mi přiblížil popis ovládání první generace kytary Jolana Tornádo (od roku 1963)?

Byl bych rád, kdyby se ozval nějaký majitel této retro kytary.

Má nezvykle mnoho ovládacích prvků a jako amatér se v nich nevyznám.

Předem děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 21:55

Neporadím (hraju na španělku), ale musím pochválit kytaru: Moc se mi líbí a vypadá zachovale (= moc dobře).

Datum: 17.08.12 22:07

I tak děkuji. Dnes jsem si jí přinesl domů - spíš než na hraní, je to sběratelská vášeň.

A jelikož nemám s touto, ani s jinými elektrickými kytarami zkušenost (akusticko kytarový samouk - amatér), tak tápu..

Od: hop®
Datum: 17.08.12 22:13

Krásný exemplář! *palec*

Ani já mc neporadím, otočné potenciometry pravděpodobně hlasitost, tedy odporový dělič napětí na snímačích, spodní klaviatura pravděpodobně na přepínání kombinací snímačů, v kytaře mohou být i nějaké pásmové filtry, tak na přepínání, nevím. Ale pokud připojíte na combo a vyzkoušíte, hned bude jasněji...

Datum: 17.08.12 23:01

Joo, kdybych měl doma něco jako kombo, tak se ani neptám:)

Zítra zkusím vyzkoušet nějakým provizoriem..

Od: hop®
Datum: 17.08.12 23:20

Tak do compu jako mikrofon? ;)

Datum: 18.08.12 00:13

Nejspíš, ale nejdřív musím sehnat velký jack na připojení kytary. Prošmejdil jsem všechno, ale nemám ho...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.