Jak mu to říct, že chci být s ním sám?

Od: Datum: 17.08.12 21:17 odpovědí: 7 změna: 18.08.12 10:04

Dobrý večer , můj taťka se rozvedl s mámou uběhlo asi 9 let a ted přijel na 3 dny no samozdřejmně jako vždycky si sebou vzal svojí přítelkyny co má syna nikdy sem je neviděl sou spolu asi 2 měsíce.To dělá pořád vždy když přijede z prahy tak si sebou bere přítelkyni.No ted s ním jedu na barák k tetě a on je tam pozval.Už mně to provokuje nikdy nejsme samy.Ale ted když ještě pozval toho syna od te paní kterou sem v životě neviděl tak s ním nevydržím na tom baráku tři dny budu si pořát myslet že mi bere otce.Jak mám říct tátovi že nechci aby si bral svoje holky k nám?Promintě za chyby ale sem disletik.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 21:55

Řekni tátovi úplně normálně a v klidu, že by sis přál, abyste někdy něco podnikli sami.

Nečekej ale že teď zruší tohle, co už té paní se synem slíbil. To by bylo od tebe sobecké. Možná ani neví, že by ti to mohlo vadit.

Jen mu řekni, že bys s ním byl někdy moc rád sám, že by se ti líbilo, kdybyste příště naplánovali něco jen pro sebe. Že je ti splečný čas vzácný a že bys chtěl ho někdy rávit jen s ním.

Zdrž se všech negativně zabarvených komentářů na adresu jeho partnerek.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.08.12 22:02
avatar

Chápu, že je pro tebe asi těžké, ale zkus se také trochu vžít do táty. I on má právo na spokojený život a podle mne s sebou bere svou přítelkyni i s jejím synem, abyste se měli možnost poznat.

Otec tě určitě nechce nijak provokovat. Má vás rád všechny a jistě by byl rád, kdybyste všichni spolu slušně/rozumně (to neznamená, že bys je musel bůhvíjak milovat) vycházeli.

Zkus si o tom s tátou promluvit, říct mu, co cítíš a poslechni si i jeho názor. Věřím tomu, že najdete rozumný kompromis.

doplněno 17.08.12 22:54:

Smutnaku, zkusím to jinak:

Představ si, že máš rád svou rodinu, s níž žiješ a máš rád i svého syna, s jehož matkou ses před několika lety rozvedl. Nechtěl bys, aby všichni, které máš rád, spolu vycházeli? A nechtěl bys je mít co nejvíc kolem sebe?

Je smutné, když rodičům vztah nevyjde a rozejdou se. Ale oba mají právo po rozvodu (rozchodu) na další život. Jestli máš tátu rád, měl bys mu přát, že žije šťastný a spokojený život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutnak
Datum: 17.08.12 22:12

Jenže on tam u nich i bydlí .U nás byl naposled před 2 rokamas nima je furt.

Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 22:42

Když on to možná bere tak, že chce mít všechny lidi, které má rád, na chvíli pohromadě. Ale jak říkám, do budoucna si s ním prostě zkus promluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amelikaame*
Datum: 17.08.12 21:36
Ja bych mu to rekla rovinu...rekni treba: tati, koukej ja nechci aby s s nama jel tvuj druhy syn...Vybere si srdcem...a moooc ti drzim palce :* :*...ale zkus treba rict ze jestli treba ho nemuze dat k babicce nebo tak...abys byli sami...btw: kolik mas let?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.08.12 06:40
Co takhle naučit se vycházet i s druhou rodinou?Nebo sám nechceš?Mít více sourozenců a dobrých sourozenců není na škodu.Seš jedinacek,viď?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 10:04
avatar

Částečně je to tím - kromě toho všeho, co tu psali přede mnou - že vzhledem k tomu, jak málo se vídáte, pořádně neví, co s tebou. Pokud kolem sebe bude mít přítelkyni a tak, minimálně ty praktické věci (typu "kdo udělá snídani") má obstarané a ještě vždycky někdo zajistí konverzaci :-D A u jejího syna má dost možná představu, že se ti postará o společnost, protože by ses s nimi jinak nudil. Navíc je s ní velice krátce - to se lidé snaží držet blízko sebe.

Jak už zaznělo, zkus se s ním o tom prostě domluvit.

Bere otce, nebere - to se tak nedá brát. On má také někde otce, o kterého ho někde připravili. To proto, že když se lidé vzájemně ponoukají k rozchodům (tady na poradně je to vidět běžně), přikyvují si, jak to dětem nevadí, jak si zvyknou, jak je to pro ně lepší, než když se dospělí doma rafou. Děti si nezvyknou, ale před tím rodičové rádi zavírají oči. Nelze přeci pořád plakat nad okolnostmi... nic z toho, co se stalo, nebyla tvoje vina, není ani teď, ale svět prostě není spravedlivý. Užívej si toho, co je, pokud je něco možnost změnit, mluv o tom, ale klidně. A jak už tu také zaznělo, nevystupuj proti jeho nové partnerce, to by nebylo vůbec k ničemu dobrému.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.