Hledání práce

Od: Datum: 17.08.12 20:05 odpovědí: 13 změna: 18.08.12 07:25

Dobrý den, už tři měsíce hledám práci - zatím neúspěšně. Studuji VŠ, pracuji brigádně v KFC, ale ráda bych předtím než budu mít bakaláře získala nějakou odbornou praxi. Ale po všech výběrových řízeních slyším to samé - dali jsme přednost jiné uchazečce s praxí. Ale kde tu praxi mám získat, někde přece začít musím... Už z toho začínám být zoufalá, přijde mi že bez známých nemám šanci nějaké místo získat. Odpovídám na inzeráty co to jde, ale na částečný úvazek je většina nabídek typu telefonní prodejce, callcentrum,... aneb vnucování čehokoliv, občas se objeví nabídka co mě zaujme, ale vždycky to nevyjde. Já už nevím, co dělám špatně, přeci nebudu s vysokou školou dělat v KFC, proto ji nestuduju...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jokec
Datum: 17.08.12 20:08
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 17.08.12 21:09

Nevím, jak byste to stíhala se školou i brigádou v KFC, ale co zkusit nabídnout se někdo jako neplacenou praxi? Dám příklad. Studujete třeba ekonomku - marketing. Tak obešlete nějaké firmy s Vaším životopisem, popište co studujete a že byste ráda získala praxi v marketingovém oddlelení a třeba že byste mohla zdarma pracovat na 2 dny v týdnu. Takže byste získala praxi a třeba byste se jim líbila, že by Vás pak vzali už na větší úvazek a za plat. Myslím, že v dnešní době musí člověk hodně obětovat a ani vysoká škola nezajistí, že nebudete dlouhodobě nezaměstnaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 17.08.12 21:14

Jojo, tomu se říká internship a není to vůbec špatný nápad. Jenom se člověk musí připravit na to, že to je zdarma...

... což neřeší primárně položený dotaz tazatelky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 17.08.12 21:21

Dle mého jí jde primárně o to, získat odbornou praxi, aby mohla pak lépe najít práci. Takže na vydělání peněz má KFC a odbornou praxi si zatím může získat zdarma, aby pak po skončení VŠ našla práci, protože většinou požadují praxi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ravien
Datum: 17.08.12 21:24

To je celkem dobrý nápad. Ale během školního roku to nemám šanci stíhat. V práci si musím plnit úvazek - min. 20 hodin týdně, a protože se živím úplně sama, jsem na tom příjmu závislá, tak si nemůžu dovolit nějaký čas nepracovat. Už teď jsem nebyla u rodičů dva měsíce, protože jsem pořád v práci. Na peníze nejsem vůbec náročná, počítám s tím, že bez zkušeností nemůžu čekat zázrak, vystačila bych si i do začátku s platem jako mám v KFC.. Ale koho radši firma zaměstná: někoho kdo má zkušenosti, praxi nebo někoho kdo si hledá svoji první odbornou práci?

Od: coop*
Datum: 17.08.12 21:28

,,, přeci nebudu s vysokou školou dělat v KFC ,,, NIkdo neví, co bude. Možná na vás ani to KFC nezbude - příjde neteř vedoucího. Doba je zlá a bude čím dál hůř. Líbi se mi ta praxe zdarma. To je určitě jedna z šancí, kde byste měla možnost se ukázat, jestli má vůbec smysl vás zaměstnat. Hodně štěstí - budete ho potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 21:49

Spoustu dosti podstatných informací jste vynechala. Je poměrně důležité, jakou školu studujete, jaké umíte jazyky a z které části ČR jste. Já ve třetím semestru začal hledat práci, zkusil jsem tři inzeráty a vzali by mě všude, přestože jsem neměl praxi, která by stála za řeč. Plat sice jen v rozmezí 17-19 tis hrubého (při zkušebním), ale po roce už jsem byl úplně jinde. Nepočítam-li jedno odbornou nabídku z IT, všechny ostatní zajímalo jen to, jestli umím dobře anglicky + druhý jazyk.

Pokud nutně sháníte něco v oboru, ve kterém není moc velké uplatňení, budete to mít poněkud těžší... například pochybuji, že by někdo zaměstnal studentku genderových studií, nebo podobné hovadiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ravien
Datum: 17.08.12 21:56

Studuju matfyz - finanční matematika, takže Praha. Mám za sebou dva roky. Ráda bych získala práci v účetnictví. Anglicky v běžné komunikaci bych se domluvila, ale zas tak perfektně neumím - abych např. mohla vyřizovat nějaké telefonáty,..

A právěže v tomto oboru to je, že i na pozici pomocná účetní požadují minimálně dva roky praxi.

Datum: 17.08.12 22:06

Firma, ve které pracuji, sice vlastní účetní nemá, nicméně i zaměstnanci našeho externího auditora musí mít angličtinu. Dneska to bez ní prostě nejde. Pokud nenacházíte přímo účetnictví, zkuste administrativu. Hloupá rada, ale na druhou stranu se i administrativní pracovnice často setkají s fakturami, cestovními výkazy, atd. a příštímu zaměstnavateli můžete o své předchozí náplni práce tvrdit co chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 22:09
avatar

Finanční matematika je zajímavý obor. Nechcete se zkusit domluvit s některou základní školou - nabídnout jí vedení odborného kroužku? Byla by to za to nějaká koruna a tuto praxi byste podle mne pro svou budoucí kariéru zhodnotila lépe než praxi v KFC.

doplněno 17.08.12 22:59: Coope, co víte o dnešních kroužcích ZŠ? Nejde o žádnou "dobrovolnickou činnost v rámci pionýrské osvěty", nýbrž o pedagogickou i odbornou praxi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 17.08.12 22:20

Nejsem si jist, že nějakého zaměstnavatele zajímá dobrovolnická činnost v rámci pionýrské osvěty. Uchazeč s praxí by měl umět řešit samostatně na příslušné úrovni úkoly všedního dne, stejně jako úkoly úplně nové a jedinečné. Že si někdo hrál s dětmi ve finanční matematice a v účetnictví asi moc velkým plusem nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chloe*
Datum: 18.08.12 07:25

V tom případě bych ještě zvažovala, jak zdokonalit jazyk. Třeba vyjet v rámci Erasmu nebo přerušit studium a jet pracovat - vyděláte peníze, naučíte se jazyk, pro zaměstnavatele je to znak samostatnosti a jisté schopnosti něco někde skutečně dělat... bez angličtiny to dneska nejde. Obor máte celkem použitelný. U nás je firma, která účtuje anglické a německé společnosti, berou lidi i bez praxe, ve všem je proškolí, ale musí umět aj + nj. Platy okolo 18tis. což podle mě není zlé. Je to prý docela náročné, lidé tam dlouho nevydrží, ale pro praxi super. Znám spoustu holek, co tam šly po SŠ/VŠ vydržely 2 roky kvůli praxi s pak šly za lepším

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chloe*
Datum: 18.08.12 07:19

Přece nebudete dělat s VŠ v KFC? Já bych na Vašem místě byla ráda, že máte aspoň něco :-/ Mám vzdělání, praxi, umím jazyk a hledala jsem práci 5 měsíců. Na vyšší pozice jsem zřejmě moc mladá, jsem ženská, navíc v rizikovém věku svatby a mateřství... Na nižší pozice mi rovnou říkali, že se jim líbím, ale s mojí praxí... Že jim brzy uteču, jen co najdu lepší :-/ Byla jsem ochotná jít dělat i do továrny, jen proto, že na podpoře (měla jsem podporu téměř v plné výši, tedy skoro tolik, jako bych si vydělala v té továrně) mi hrabalo, neumím být doma a nic nedělat. Ale myslíte, že jsem přišla po škole na místo šéfky s platem přes 20tis.? Ani omylem. Začala jsem jako prodavačka, ani ne do roka ze mě udělali vedoucí, pak přišla expanze pobočky, příjem zaměstnanců... A najednou jsem šéfovala celkem dost lidem. Ale ani mě nenapadlo říct si, sotva jsem vylezla ze školy - mám školu,umím jazyk, přece nebudu prodávat?

Moje sestra je inženýrkou ekonomie a dodělává si Bc. na strojárně, je to inteligentní bytost se znalostí jazyka a přesto jí taky nikde nechtěli vzít. Nakonec vzala místo asistentky v jedné společnosti s nástupem 15tis. hrubého a ještě s nutností dojíždění. Nedělá od do takže si musela pořídit auto a měsíčně ji benzín stojí okolo 2000,- Rok vydržela asistentovat, načež dostala šanci podílet se na BOZP a výhledově se má zbavit pozice asistenky a firma si ji postupně vyškolí na Health and Safety pozici.

Nevím, co studujete, na tom taky hodně záleží, různé filozofické a sociologické obory jsou sice zajímavé, ale o jejich užitečnosti dost pochybuji. Na Vašem místě bych si vážila aspoň toho, že mám nějaké místo - spousta lidí nesežene ani tu brigádu. A třeba zrovna fast foodové řetězce jsou šancí, jak se dostat dál... Ale můj názor je, že pokud chcete někam výš, budete muset začít od nuly, na nízké pozici, na nějakou vyšší s tím, žemáte přece titul, ne?!? vás stejně nevezmou

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.